Skocz do zawartości
wodzumz

Jaki ciągnik na 7ha ziemii???

Rekomendowane odpowiedzi

Ale o ile litrów paliwa róźnią się na mth?

Zetor jest lepszy od MF do orki

a do tura, lub kosiarki rotacyjnej?

 

Nie wiem ile się różnią w spalaniu na motogodzinę ale pojechaliśmy w pole z pełnymi zbiornikami paliwa w mf 255 i 5211. To było pole z ciężką ilastą ziemią, warunki identyczne, oba ciągniki miały pługi dwuskibowe bo to naprawde trudne warunki. 5211 zaorał 2 ha a mf255 1,6 ha. Mf spalił 37 litrów a 5211 38 litów. (to było mierzone na tej samej stacji paliw, bo się z wujkiem założyłem który z nich pali mniej).

 

Wyszło że 5211 spalił 19 litów na ha a mf 255 23 litry na hektar.

W innych polach to 5211 chodzi z 3 skibami ale tutaj chcieliśmy mierzyć na tych samych pługach

Ja mam 5211 ze wspomaganiem, jego masa z obciąznikami i kabiną wynosi 3200 kg.

 

Mf 255 z kabiną waży około 2350-2400 kg, a 360 3P z kabiną i bez obciazników waży 2150 kg, z obciążnikami pewnie koło 2450

 

5211 jest lepszy do wszystkiego, ma wiecej biegow niz mf, skrzynia sie nie zakleszcza tak jak to sie dzieje w 360. 5211 ma większy udźwig podnośnika niż mf 255 czy 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki koledzy - chyba przekonaliście do mnie do ZETORKA 5211

 

Jak kiedyś mf 255 czy 360 -3P było tańsze niż 5211 to można się było zastanawiać nad 3P czy mf-em. A teraz jak ceny tych trzech traktorów się zbliżyły to tylko 5211 się opłaca brać

 

Zapomniałem jeszcze napisać że jak ktoś ma większy brzuszek to w mf-ie siedzenie jest tak durnie ustawione że brzuch trze chwilami o kierownice

 

W zetorze tego problemu nie ma i siedzenie jest zajeb....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nawet sensu dyskutować nad wyższością Zetora 5211 nad MF 255, czy takiego przeżytku jak 3p, jeśli chodzi o komfort i reszte, to poprostu Zetor wybiegł o wiek do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!

czy moglibyscie mi pomoc mysle z wujem nad zakupem ciągnika na 10-12h "piachu" 6-7 klasa hodowla swin tak wiec zadne kiszonki czy z siana czy z kukurydze nie wchodza w gre pieniadze jakie mozna wydac to 15 maxymalnie 20 tys pasowalby jakis mocniejszy mysle nad zetorem 7211 ale chyba za duzo kosztuje jesli macie jakies propozycje to prosilbym o podzielenie sie nimi z gory dziekuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu tonową przyczepe pociagnie spokojnie ZETOR 5211

Jaki opryskiwacz zawieszany i jaki siewnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój szwagier zetorem 5211 ciągnie dwie przyczepy 4 tonowe

pełne zboża pod górke

Opryskiwacz praktycznie każdy do 3000l

Śiewnik spokajnie agregat 3m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!!

czy moglibyscie mi pomoc mysle z wujem nad zakupem ciągnika na 10-12h "piachu" 6-7 klasa hodowla swin tak wiec zadne kiszonki czy z siana czy z kukurydze nie wchodza w gre pieniadze jakie mozna wydac to 15 maxymalnie 20 tys pasowalby jakis mocniejszy mysle nad zetorem 7211 ale chyba za duzo kosztuje jesli macie jakies propozycje to prosilbym o podzielenie sie nimi z gory dziekuje pozdrawiam

 

 

a jest wogole 7klasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na takie piaski bym wzioł c 360

jeśli macie takie ziemie to c 360 pociągnie pług na 4 korpusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty miko to lepiej nic nie pisz bo tego sie czytac nie daje A co mówic jak sie ktos ciebie posłucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma racje miko

na 7 ha 360 to w zupełności wystarczy

po co większy ciągnik? po to żeby stał na środku podwórka i żeby sąsiad zazdrościł? ile godzin na 7 ha będzie on pracował rocznie 100-200? a co przez reszte roku będzie robił- rdzewiał.

jak widze rady typu na 20ha najlepiej 120 KM to niedobrze mi sie robi.

ja miałem kiedyś 30 ha ornego i 60 ląk i jak był "nóż na gardle" to razem z 330 kuzyna radziłem sobie

coniekŧórzy na taką powierzchnie to mniejszym jak 1614 by nie wjechali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że czasy się zmieniają, kiedyś na wsi był jeden telefon u sołtysa, jeden najbogatszy rolnik miał ciągnik i nie raz jeszcze auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarobią jak zarobią, z 7 ha i tak nie zarobią, ale kiedy się zwróci inwestycja ok 12-14 tys zł? ale co tam, ciągnik musi być i koniec, a żeby sąsiedzi nie gadali, lub żeby właśnie ich trochę zdrażnić, to proponował bym jakiś lepszy traktor, co tam zwykłą 360 będą kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wątpie czy z hodowli świń zwróci się jaki kolwiek traktor

Jak rolnik na tuczniku jes 150 zł w plecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilkanasie lat temu mój ojciec na 12h gruntów ornych i 3h łąki miał tylko c330, wtedy jeszcze był tylko jeden bizon w okolicy i wszystko w żniwa szło pod snopowiązałke, zbiór siana oczywiscie reczny bo nie było prasy kostkującej, i spokojnie c330 dawała sobie rade fakt ze troche czasu zajmowała orka i ogolnie uprawa pola ale jakoś wszsytko zawsze było zrobione na czas ta 330 służy mi do dziś w gospodarstiw i nadal sporo jeszcze pracy sie nią wykonuję

moim zdaniem na 7h pola nie ma sensu kupować jakiegoś drogiego traktora typu zetor 5211 fakt ze są to dobre traktory ale drogie i mnie troche czasu zanim Ci sie zwróci zakup, nawet jesłi masz w planach powiększyć gospodarstwo to narazie na taki areał w zupełności wystarczy 330 enentualnie c360, potem jak juz bedziesz mial wiecej pola możesz pomyslec o zmianie troktora na cos lepszego i wydajniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądnym ciągnikiem będzie Massey Ferguson 255. W pługu 3 skibowym będzie sobie chodził, a i w dwójce będzie miał lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tak jest. Ale Massey Ferguson 255 pali zdecydowanie mniej niż Zetor 5211. Wiem z własnej praktyki. Ja wole zdecydowanie MF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko wątpie czy z hodowli świń zwróci się jaki kolwiek traktor

Jak rolnik na tuczniku jes 150 zł w plecy

Tylko skąd dokładać do tego całego świńskiego interesu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z renty dziadków?

Dziadki nie biorą Bóg wie jakiej renty żeby starczyło na wszystkie świnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...