Skocz do zawartości
wodzumz

Jaki ciągnik na 7ha ziemii???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! na pana miejscu kupiłbym Ursusa c-360 ... tym ciągnikiem można orać pługiem 3 korpusowym i to szybko nic lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik nie służy tylko do orki, więc nie można sugerować się tym, że pociągnie trzy skiby, wiadomo, że pociągnie, ale czeka go jesszcze wiele innych zadań, chłopak chce wydać do 20 tys, więc nie namawiajcie go na życiowy błąd i wybór 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c 360 ma plusy i minusy

faktycznie zetor 5211 ma konfort i cichutko pracyje

ale minus c 360 maska (1h pracy rzeby ją zdemątować)

hałas jak w ruskim czołgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z renty dziadków?

 

To chyba musi być rent strukturalna z PROW 2004-2006 w wysokości co najmniej 2 tys złotych. I wtedy mozna takich dziadków doić i dokładać do ukochanych świnek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kilkanasie lat temu mój ojciec na 12h gruntów ornych i 3h łąki miał tylko c330, wtedy jeszcze był tylko jeden bizon w okolicy i wszystko w żniwa szło pod snopowiązałke, zbiór siana oczywiscie reczny bo nie było prasy kostkującej, i spokojnie c330 dawała sobie rade fakt ze troche czasu zajmowała orka i ogolnie uprawa pola ale jakoś wszsytko zawsze było zrobione na czas ta 330 służy mi do dziś w gospodarstiw i nadal sporo jeszcze pracy sie nią wykonuję

moim zdaniem na 7h pola nie ma sensu kupować jakiegoś drogiego traktora typu zetor 5211 fakt ze są to dobre traktory ale drogie i mnie troche czasu zanim Ci sie zwróci zakup, nawet jesłi masz w planach powiększyć gospodarstwo to narazie na taki areał w zupełności wystarczy 330 enentualnie c360, potem jak juz bedziesz mial wiecej pola możesz pomyslec o zmianie troktora na cos lepszego i wydajniejszego

U mnie C-330 pracowała na podbnym areale przy podobnych pracach.

Do 20000 zł polecam MF 235 - 255, chociaż są to drogie ciągniki, albo c-330/T-25 . Myśle, że jeszcze nadawałby się 5011 - 6011. Opisywać tych ciągników chyba nie trzeba.

Nie napisałem, czy twój wujek ma jakąś pracę, bo jesli tak, trzeba rozglądać się za silniejszym ciągnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kilkanasie lat temu mój ojciec na 12h gruntów ornych i 3h łąki miał tylko c330, wtedy jeszcze był tylko jeden bizon w okolicy i wszystko w żniwa szło pod snopowiązałke, zbiór siana oczywiscie reczny bo nie było prasy kostkującej, i spokojnie c330 dawała sobie rade fakt ze troche czasu zajmowała orka i ogolnie uprawa pola ale jakoś wszsytko zawsze było zrobione na czas ta 330 służy mi do dziś w gospodarstiw i nadal sporo jeszcze pracy sie nią wykonuję

moim zdaniem na 7h pola nie ma sensu kupować jakiegoś drogiego traktora typu zetor 5211 fakt ze są to dobre traktory ale drogie i mnie troche czasu zanim Ci sie zwróci zakup, nawet jesłi masz w planach powiększyć gospodarstwo to narazie na taki areał w zupełności wystarczy 330 enentualnie c360, potem jak juz bedziesz mial wiecej pola możesz pomyslec o zmianie troktora na cos lepszego i wydajniejszego

U mnie C-330 pracowała na podbnym areale przy podobnych pracach.

Do 20000 zł polecam MF 235 - 255, chociaż są to drogie ciągniki, albo c-330/T-25 . Myśle, że jeszcze nadawałby się 5011 - 6011. Opisywać tych ciągników chyba nie trzeba.

Nie napisałem, czy twój wujek ma jakąś pracę, bo jesli tak, trzeba rozglądać się za silniejszym ciągnikiem.

 

A gdzie kupisz za 20 000 MF -235-255 ?????? Aktualnie to śmigają od 25 000 do 30 000 zeta !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A gdzie kupisz za 20 000 MF -235-255 ?????? Aktualnie to śmigają od 25 000 do 30 000 zeta !!!

 

co Ty mówisz?? zdecydowaną większość można kupić poniżej 24000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A gdzie kupisz za 20 000 MF -235-255 ?????? Aktualnie to śmigają od 25 000 do 30 000 zeta !!!

 

co Ty mówisz?? zdecydowaną większość można kupić poniżej 24000zł

Mówię o cenach na podkarpaciu i w małopolsce !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te gosp 7ha to w ilu kawałkach?? bo może szpadel bedzie szerszy niż pole . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U 3512. U mnie sąsiad ma taki i C-360 na jakieś 15ha, to 60-tką tylko obornik wożą bo 3512 ładują a resztę prac to tylko3512. Może trochę dużo kasy jak na 7 ha ale nie ma nawet porównania do konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!!! pytanie jaki ciągnik na ileś tam hektarów to jakaś pomyłka, pytanie powinno paść ,, Posiadam takie a takie maszyny , zajmuje się uprawą - chodowlą czegoś tam, gleby mam takie a takie i potrzebuje do tego traktor".

Na tak zadane pytanie można coś mądrze doradzić a tak to każdy coś palnie według własnego gospodarstwa no i robią sie jaja, oby były świąteczne. Pozatym Życzę wam zdrowych i wesołych świąt no i żeby puźniej głowa zabardzo nie bolała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 7 ha najlepszy będzie dzierżawca , chyba że to są szklarnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 7 ha najlepszy będzie dzierżawca , chyba że to są szklarnie ?
Daj szanse wszystkim .......... nawet tym co mają 7 h bo Twoje twierdzenie zakrawa o dyskryminację .............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to lekka ziemia i mały sprzęt do pociągnięcia -myślę że C 330 .Traktor prosty , niezawodny ,nie za drogi w zakupie , części w miarę tanie i dostępne w każdym sklepie .Jeżeli ziemia trochę ciężejsza lub większe maszyny-C 360 3 P , MF 235 , MF 255 , Zetor 4911 ,5011,5211 , ciągniki troszeczkę droższe jak trzydziestka ale dysponujące większą mocą i masą a części również łatwo dostępne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...