Skocz do zawartości
wodzumz

Jaki ciągnik na 7ha ziemii???

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro Ty piszesz,że ciągasz 4011 pług 3 to ja ze swoją 2 powinienem latać na 3 biegu.Tylko muszę odpowiednio skrócić odkładnice bo są za długie i to go bardzo trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba mieć dobre lemiesze (mogą być dłuta by lepiej się zaglębiał), idealnie wyczyszczony pług - nie ma co liczyć, że się wytrze, nawet w piachu. Ja zawsze szczotka druciana + papier ścierny + nieraz kamień od ostzrałki - odkladnice aż się błyszczą Trzeba jeszcze dobrze ustawić pług i sąsiedzi mogą się dziwić, że przegania się w orce ich zetorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Miccao, "błyszczące" odkładnie, dobre lemiesze, dobrze wyregulowany pług to podstawa sukcesu w orce, nie wspominając już o tym, że operator musi sie znać na tej robocie, ja jeśli odkładnie przyrdzewieją, to czyszcze je przed orką szczotką stalową na ucinarce kątowej, jednak 11 tys obr/min to nie to samo co machanie ręczną szczotką trzydzieści posunięć na minute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, za wcześnie wysłałem posta (przepraszam szanowne ciało Moderatorskie), ale musze jeszcze coś dodać.

Ja nieraz moją czterdziestką ciągne pług 4, oczywiście nie w orce na szeroką skale, ale jakieś małe fyrtelki i nie ma problemu z tymi czterema skibami na głębokości ok 15-20 cm, na dwójce spokojnie sobie bez dymu ciągnie, ziemia III i IV kl, a podorywki wykonuje tylko czterdziestką z tym pługiem na trójce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją 40 też raz wypróbowałem w orce ( zazwyczaj robiłem to zetorem 7211 a teraz MF 3090) orałem glinę i było trochę sucho ale ciągnik szedł z trójkami aż było miło pracować, ale jak już wspominałem ciągnik jest po kapitalnym remoncie. Marcin jeżeli ten silnik jest juz na wykończeniu to nic dziwnego że tak słabo ciągnął, żaden ciągnik z zaniedbanym silnikiem nie będzie pracował jak powinien. Ale co do skrzyń to nie powrównuj 4011 do 360 bo te w 4011 są owiele lepiej wykonane i z lepszych materiałów i o wiele trwalszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na swoją 60-tkę nie narzekam. W gospodarstwie są 3 ciągniki, jednak orkę wykonuje głównie c360. Poza tym jak przez kilkanście lat nie wiedziałem co to awaria ciągnika. Jedyna wada jaką dostrzegam w moim c360 to brak dostępu (w przypadku awarii) oraz słaba widoczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lemiesze wymienione w zeszłym roku,jak objade dookoła pola to odkładnie już czyste.A na swoją 60 nie narzekam(pod wzgledem awarii oczywiście),tylko wujek na swoja 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos lemieszy! Jak są zużyte to g...no nie orka. Kiedys orałem pole po kukurydzy i pługi nie chciały wcale wchodzić. Wymieniłem lemiesze i od razu inna robota!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lemiesze wymienione w zeszłym roku,jak objade dookoła pola to odkładnie już czyste.A na swoją 60 nie narzekam(pod wzgledem awarii oczywiście),tylko wujek na swoja 40.

Tak odchodząc od tematu to już któryś raz no forum koś pisze o wycieraniu odkładni u mnie wycierały się tylko raz z farby a potem po skończonych orkach pług myje i odkładnie przepalonymolejem smaruje i pod dach. w następnym sezonie podczepiam i po 10 metrach w ziemi się świecą odkładnie jak psu jaja.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Je też smaruje przepracowanym olejem, tylko, że po kilku tygodniach nie ma po nim śladu. Ale odkładnic specjalnie nie czyszczę. Najwyżej w polu kiedy się trochę oblepią to obskrabię a po pewnym czasie wytrą się same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Je też smaruje przepracowanym olejem, tylko, że po kilku tygodniach nie ma po nim śladu. Ale odkładnic specjalnie nie czyszczę. Najwyżej w polu kiedy się trochę oblepią to obskrabię a po pewnym czasie wytrą się same

a pług stawiasz po dachem czy pod chmuką ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie smaruje dwa razy pierwszy raz trzyma okoła 1 miesiaca a drugi raz do roku czasu A przed orka wycieram zgrubsza szmatą pług bo mi szkoda ziemi A jak ciagnik ma lekko po 5 metrach! Pług wyglada jakbym wczoraj orał i nie było rossy wieczorem Bo czasami po jednej noce po rossie pług potrafi skorodować (mam 3 skiby unii). ale też po 5 metrach nie ma sladu! wspólczuje tym którzy nie smarują, bo wtedy potrzebują zapas mocy ktorej ja nie stety nie mam (dlatego moze tak kombinuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarowanie pługa jest tak oczywiste, że nawet o tym nie wspomniałem. Ale zawsze troche rdzy się pojawi, szczególnie tuż za lemieszem i za tą małą odkładnicą u góry (nie wiem jak ona się fachowo nazywa ) Wtedy stosuję zabiegi , o których pisałem wcześniej i jest lux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Je też smaruje przepracowanym olejem, tylko, że po kilku tygodniach nie ma po nim śladu. Ale odkładnic specjalnie nie czyszczę. Najwyżej w polu kiedy się trochę oblepią to obskrabię a po pewnym czasie wytrą się same

a pług stawiasz po dachem czy pod chmuką ??

No niestety stoi pod gołym niebem i to jest przyczyna Może gdyby go smarować przynajmniej raz na miesiąc to wcale by nie skorodował. Zresztą inaczej się nie da bo pod dachem trzymam inne maszyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swoje dwa pługi myje po sezonie , i smaruję z pistoletu do ropowania ropą parafinową , efekt jest taki że na odkładnicach i lemieszach tworzy się jakby warstwa smaru , pług może sta nawet 5 lat pod chmurką i sladu korozji brak. A jezeli o ciagnikach to w listopadzie mogłem kupi 4011 za 6500 zł i zrezygnowałem.

A teraz pluję sobie w brodę bo 2 miesiace roboty i miałbym ciągnik jak marzenie do agregatu przedsiewnego i orek. Ale co się odwlecze to ........ Zresztą własnie szukam tego ciągnika , może coś się trafi konkretnego bo gospodarstwo mi się powiększa a ciapek zaczyna nie starczac , gdyż pracuję jeszcze zawodowo i ogranicza mnie czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orurowanie... - coś pięknego Ładnie prezentuję się z nim ciagnik. Kiedyś i mój miał takie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde groźny wygląd....... jeszcze w tym kolorze .Mroczny taki Facet mogł już kabine zmienić a nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście. Za te pieniądze nic lepszego się nie kupi. A opony z tyłu to on ma całkiem całkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie orurowanie stoi sobie u mnie za warsztatem, jak by je zamontować bez kabiny to byłby super efekt, co nie?, jeszcze jakieś konkretne halogeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma takie w swojej c360 i poza tym nic więcej tylko daszek sobie z blachy dorobił wygląda bombowo jak rasowa terenówa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oblookaj to malorolny: http://www.allegro.pl/item177341118_ciagnik_ursus_4011.html

 

Wart swojej ceny hehehe

 

 

Wielkie dzięki Marcinku ! Ciągnik bez dokumentów mnie nie interesuje ! Niestety dojazd do pól mam drogami publicznymi , często odwiedzanymi przez niebieskie stworzenia ! A to orurowanie niejednemu uratowało życie. Ja się jeździ po równinach to pryszcz , ale na górkach jest niezastapione. A wracając do tego 4011 , gdyby dokumenty były to już bym bym w drodze po niego , a za dwa miechy ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orurowanie niejednemu uratowało życie

Np mojemu ojcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...