Skocz do zawartości
Komarwojnicz10

Choroba kaczek i kur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.Mój ojciec hoduje ok 80 ptaków;kaczki (czarno-białe,francuzy itp),kury,brojlery,liliputy.Wszystko jest mniej więcej razem,i wszystko było ok.W tej chwili od tygodnia padają kaczki,czasem kury,nie młodzież.Moja prosba i pytanie co może być przyczyną.Żywi paszą(nie pamiętam jaką oraz odpadami z piekarni tj.bułki,chleby,ciastka,jest też i mąka żytnia.Weterynarz na oko po obejrzeniu powiedział,ale na 50% że może to być skaza moczanowa itp.Wjednej głównej stajni jest też sporo obornika,myślę ,że jednak nie jest to żadne zatrucie gazami.Zwierzęta nagle z trudem zaczynają chodzić,a jeśli to podpierają się skrzydłami,niby nie są osobiałe,nie mają żadnych zmian na oczach,skórze,ani narządach wewntrznych.Ostatnio były upały,a wodę miały tyle co do picia,co mogło by być przyczyną.Żywienie,nadmiar obornika???Gorąco proszę o pomoc i dziękuję z góry.p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów.Mój ojciec hoduje ok 80 ptaków;kaczki (czarno-białe,francuzy itp),kury,brojlery,liliputy.Wszystko jest mniej więcej razem,i wszystko było ok.W tej chwili od tygodnia padają kaczki,czasem kury,nie młodzież.Moja prosba i pytanie co może być przyczyną.Żywi paszą(nie pamiętam jaką oraz odpadami z piekarni tj.bułki,chleby,ciastka,jest też i mąka żytnia.Weterynarz na oko po obejrzeniu powiedział,ale na 50% że może to być skaza moczanowa itp.Wjednej głównej stajni jest też sporo obornika,myślę ,że jednak nie jest to żadne zatrucie gazami.Zwierzęta nagle z trudem zaczynają chodzić,a jeśli to podpierają się skrzydłami,niby nie są osobiałe,nie mają żadnych zmian na oczach,skórze,ani narządach wewntrznych.Ostatnio były upały,a wodę miały tyle co do picia,co mogło by być przyczyną.Żywienie,nadmiar obornika???Gorąco proszę o pomoc i dziękuję z góry.p

jeśli chodzi o kury - jak ci chodzą i podpierają się skrzydłami to może być paciorkowiec/gronkowiec w stawach skokowych. Jak u padłej sztuki przetniesz staw to popłynie ropa ze stawu. (taki słomkowo - brązowy wysięk). U podpierających się żywych sztuk można to określić po zaczerwienieniu stawu i po istotnej różnicy w temperaturze stawu (wystarczy dotknąć palcami) u kury zdrowej i u kury podpierającej się skrzydłami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być to i skaza moczanowa wtedy nerki są opuchnięte i jest to bardzo bolesne dla ptaków. A przyczyną może być nadmierna ilość soli zawarta w paszy czyli chlebie który im dajesz do jedzenia. Jak zrobisz sekcje padniętej to możesz stwierdzić czy ma skazę czy nie może być i paciorkowiec jak pisze kolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...