Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

własnei po to jest gwarancja że jak cos sie poopsuje nie z twojej winy to muszą to wymienić za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie pewnie też walneli na kase bo zawsze płaciłem za serwis ok 1000zł (980-1100) za Proxime 8441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre firmy ( delerzy) tak maja że za sam wjazd na przeglad jest okreslona sumka a dopiero pózniej dodaja prawdziwe koszty przegladu. wystrczy policzyc. Np przeglad w którym jest tylko wymian oleju silnika, filtru oleju silnika i przesmarowanie punktów smarowniczych to dla proxy czy tam fortery jest jednakowa kwota powiedzmy 12l ojelu po powiedzmy 15zł + filtr oleju 20zł = 200zł + smar a reszta to dojazd i robota serwisanta który mozę miec np. stawke 300zł/h!!!!!!! I nic nie mozesz zrobic bo tyle to kosztuje w danej firmie. Dlatego przy kupnie trzeba pytac także o przeglady i negocjowac także to zeby nap miec darmowe tylko płącic za materiały. A dzieki takiej praktyce kilka przegladow i maja niezłą sumke I ciagniej nie jest juz tak tanio kupiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ile trzeba zrobić przeglądów przez serwisantów tylko jak obejmuje gwarancja czy jeszcze po gwarancji też powinno sie wzywać serwis do wymiany oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem 5 przegladów w czasie gwarancji 18 m-c kolejne juz sam robie zamawiam filtry w kaliszu i olej leje TURDUSA i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis na częściach też nieźle przycina np mi za filtr oleju kasowali 30zł a w sklepie za orgyinał Zetor-a u prywatnego sprzedawcy płaciłem równe 20zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w kaliszu 18,50 ale to do seria super w proximie jest deko wiekszy. Wiadomo ze serwis ciagnie ile może JAk taniej sprzeda ciagnik to pózniej musi nadrobic serwisem. za przedni błotnik skasowali mnie 150zł a w kaliszu chyba 100 a na allegro teraz sa po 70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie nie bylo... bialy2005 masz juz tego case jx60??? prawie bym kupil ten ciagnik ale padlo na co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawno mnie nie bylo... bialy2005 masz juz tego case jx60??? prawie bym kupil ten ciagnik ale padlo na co innego

 

 

ten jx60 mam wpisany do PROW i ten wniosek niby zaczeli juz rozpatrywac ale ja sobie odpuszczam bo jak wezme małego to pózniej bede miał problemy żeby kupic na PROW wiekszego 110-120KM. poprostu nie uzupełniam wniosku tak jak chca tylko sobie olewam pisemka i czekam na kolejny nabór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zna ktoś może aktualną cenę proximy 6421 i 6441- katalogową i tę na rękę

6421 kosztuje ponad 87tys

6441 kosztuje prawie 101tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmyslam nad case lub D-F ale to przyszłosc. JD raczej mi nie pasi bo sporo droższy a może fortterra bedzie i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie świateł górnych wziąłem z przewodów świateł postojowych (przed bezpiecznikami aby ich nie spaliło, można za ale trzeba by włożyć mocniejsze) od tej chwili mam światła górne niezależne , wystarczy że mam postojówki. Rozłączyłem tylko jedną kostkę pod kierownicą , którą szło zasilanie na przełącznik od tych świateł ( mówię o 7211 nie wiem jak jest w proximie) i trochę pokombinowałem.

 

Miłej zabawy życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie chodzi o to żeby dac zasilanie omijajc przymusowe włącznie swiateł mijania. według mnie prosta sprawa. W proximie tak jak i w serii super bedzie to chyba nawet prostsze bo wszytko jest w jednym miejscu włącznik pod włacznikiem i wystrczy przełozyc jeden kabelek lub zrobic mostek zasilania. Sam sie do tego przybieram ale jakos nie zdarzyłem tego zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiałem się nad taką przeróbką lecz moim zdaniem używanie tych świateł w trakcie prac polowych jest i tak mało efektywne z tego powodu że unoszący się kurz powoduje zamglenie i pogorszenie widoczności w stosunku do lamp zamontowanych w masce. Ja chcę zamontować dodatkowe halogeny bezpośrednio przy lampach postojowych i podpięcie ich pod włącznik( ten trzeci na konsoli który jest pusty w proximie a używany tylko w forterze) Miałem plan założyć halogeny montowane przy dachu w nowej wersji proximy ale koszt 150zł za szt. to trochę sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...