Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 6421 i lekkie ziemie a mimo to na zaoranie 1/ha pługiem trzyskibowym potrzeba ok.15l.Wcześniej tym samym pługiem (ciągnik 360 3p) wystarczyło 10l.

Zetor nie należy do oszczędnych i trzeba mieć ,,lekki but".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napewno zetorem głebiej orałes bo jest dużo mocniejszy od 3p A druga sprawa silnik rodem z fortery nie może palic mało w ciagniku 60km jak stworzony był pod katem mocniejszych ciagników do 120KM. Mój 7341 w pługach 4x30 ale orze sporo szerzej 16cm wyrabiam sie w 14l na hektar przy orce 28-30cm. CO do perkinsa kiedys swoje 3512 zapiałem w 3 skiby i starałem sie orac tak jak zetorem 7011 i spalanie wysżło na tym samym poziomie lub nawet 3512 wiecej opylił ale chodził 4 redukcyjna bo 1 szosowa nie dawał rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale napewno zetorem głebiej orałes bo jest dużo mocniejszy od 3p A druga sprawa silnik rodem z fortery nie może palic mało w ciagniku 60km jak stworzony był pod katem mocniejszych ciagników do 120KM. Mój 7341 w pługach 4x30 ale orze sporo szerzej 16cm wyrabiam sie w 14l na hektar przy orce 28-30cm. CO do perkinsa kiedys swoje 3512 zapiałem w 3 skiby i starałem sie orac tak jak zetorem 7011 i spalanie wysżło na tym samym poziomie lub nawet 3512 wiecej opylił ale chodził 4 redukcyjna bo 1 szosowa nie dawał rady

czegoś tu nie rozumiem jak pług 4x30 jest szerszy niż 120cm?? gdyby 3p miał przedni napęd napewno spaliłby mniej na ha od twojego zetorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak sa ustawione nie ida idealnie prosto. i pierwsza skiba bierze ponad 40cm JAk chcesz zobaczyc jak orze to luknij : http://pl.youtube.com/watch?v=bwfsCt5_51E

 

ciagnk po zew ma 185-190cm odejmnij od tego szerokosc opony SAm mierzyłe na polu i az nie mogłem uwierzyc że taka szerokosc biore

 

A co do spalnia to perkins mniej nie spali w podobnym obcizeniu, jedynie w lekkich pracach jest oszczedniejszy. I przedni nic nie pomoże bo jak wiesz właczeni przedniego to zwiekszenie predkosci ( zmnijszenie posligu) ale automatycznie zwiekszenie obciazenia ( wzrost spalania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak sa ustawione nie ida idealnie prosto. i pierwsza skiba bierze ponad 40cm JAk chcesz zobaczyc jak orze to luknij : http://pl.youtube.com/watch?v=bwfsCt5_51E

 

ciagnk po zew ma 185-190cm odejmnij od tego szerokosc opony SAm mierzyłe na polu i az nie mogłem uwierzyc że taka szerokosc biore

 

A co do spalnia to perkins mniej nie spali w podobnym obcizeniu, jedynie w lekkich pracach jest oszczedniejszy. I przedni nic nie pomoże bo jak wiesz właczeni przedniego to zwiekszenie predkosci ( zmnijszenie posligu) ale automatycznie zwiekszenie obciazenia ( wzrost spalania)

nawet troche widać ze pierwsza skiba dobrze nie zakrywa, a później na polu widać każdy przejazd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co??jesli zmiejszy sie poslizg kół to wykorzystanie mocy=paliwa bedzie efektywniejsze

ps. ustaw sobie pług bo ta twoja orka wyglada nie ciekawie zmniejsz pierwsza skibe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest specjalnie tak ustawiona I orka wyglad jak nalezy że slad miedzy pierwsza i ostatnia skiba w niczym nie przeszkadza

Kryje dobrze.

Jesli zmijszysz posliz w 3p to zabraknie ci mocy zeby z wieksza predkoscia jechac w takim samym ustawieniu WIem co mówie bo nie raz testowałem ze swoim zetrem wjeżdzałem bez włączonego przedniego miał lekko i zaraz sie zagrzebywał właczałem przedni miał bardzo ciezko ale sie nie grzebał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadne radio nie bedzie pasował !!!!!! w zetorach nie ma ISO !!! trzeba kupowac wtyczke ISO zakonczonom swobodnymi kabelkami i założyc na koncu wtyczke odpowiednia do tej co jest w ciagniku 4 pinowa na zwykłe wsówki lub podłaczyc na ryja pod kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na ryja tzn?
A do tych odtwarzaczy do sie podpiac pod kostke przejsciowke na wejscie do proximy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku wes przestan stwarzac sobie problemy !!!!! JEsli nie masz pojecia o podłaczaniu urzdzen elektrycznych to daj 20zł fachmanowi od TV i bedziesz miał zrobione jak nalezy. W ciagniku masz zwykła złaczke z płaskimi wsówkami meskimi. CO to za filozofia!!!!

 

"NA ryja" tzn połaczyc kabel z kablem skrecajac je se soba i izolujac tasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest specjalnie tak ustawiona I orka wyglad jak nalezy że slad miedzy pierwsza i ostatnia skiba w niczym nie przeszkadza

Kryje dobrze.

Jesli zmijszysz posliz w 3p to zabraknie ci mocy zeby z wieksza predkoscia jechac w takim samym ustawieniu WIem co mówie bo nie raz testowałem ze swoim zetrem wjeżdzałem bez włączonego przedniego miał lekko i zaraz sie zagrzebywał właczałem przedni miał bardzo ciezko ale sie nie grzebał

 

Ja też uważam, że powinieneś zmniejszyć pierwszą skibę, nie może pierwsza brać

szerzej niż ostatnia. Na dobrze zaoranym polu nie pozna się przejazdów a co do napędu to (z pewnością się zgodzisz) ciągnik bez niego ma większą siłę uciągu niż

tej samej mocy z napędem- lecz wyłączonym.

Co do 3p to w trzy skibowym pługu na lekkich ziemiach spokojnie daje radę na

3 szos. a na dwójce to ,,prawie" każda ziemia pójdzie....oczywiście regulacja siłowa.Ursus 3512 w orce (i nie tylko) nie ma szans z 3p po prostu za lekki i wąskie opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgadzam sie z tym że ciagnik bez napedu ma inaczej rozłaozona mase i to jest ta róznica.

 

A ja tak orze od zawsze i nie bede zminiał bo wtedy nie bierze całego sladu i zle sie odoruje od miedz Ogólnie mi to nie przeszkadza i nie mam zamiaru niczego zminiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś mógłby mi powiedziec jak zetor 6441 sprawuje się z pługiem zagonowym unia grudziądz 3 skibowym z zabezpieczeniami śrubowymi?? oraz z agregatem uprawowym 2,8m??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się sprawować? obczaj w okolicy z jakimi maszynami śmigają ludzie zetorami 7245 itp lub ursusami 4514 5314, a jak chcesz szczegółowej odpowiedzi to podaj więcej danych, np jakie koła ma zetn twój zetor czy ma szybką skrzynię moze półbiegi jakie ziemie itd moim zdaniem spokojnie możesz brać 3x40 lub 4x30 a agregat to 3,2m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziemie mam pół cięzkich i pół lekkich. a zetor ma opony standard, bez szybkiej skrzyni.. wszytsko to co w standardzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ziemie mam pół cięzkich i pół lekkich. a zetor ma opony standard, bez szybkiej skrzyni.. wszytsko to co w standardzie
Ile ma koni ten zetor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...