Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

no bo zetor to paliwożerny szajs ale zefir to już coś więc kupił lambo

 

Ma R3 i jeszcze mu mało KM bo zobaczył jak mało pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym sie dowiedziec czym sie rozni skrzynia 10/2 ktora jest w 8441 od 16/16 ktora jest 8541 plus?

Czy róznia sie tylko drobnymi zmianami czy jest to calkiem inna skrzynia.

Bo niektorzy mowia ze roznia jest tylkow przelozenieach a niektorzy ze w zwolnicy jest inaczej.

I czy w 1 bieg w szybszej skrzyni jest wolny czy szybszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 16x16 ma montowany rewers mechaniczny i jeden półbieg, jedynka jest szybsza w 9541 nie cwiem jak jest w 8541.W skrzyni 10x2 nie ma rewersu. Od 2 tygodni użytkuje 9541 i jak coś potrzeba to mogę sie podzielic spostrzeżeniami . Wcześniej użytkowałem 8441 z 2006 roku wiec mam porównanie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden pol bieg tzn?

jak to sie4 uzytkuje?

i czy od 8441 jest skrzynia taka sama ze zmianami czy calkiem inna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to wzmacniacz momentu obrotowego czyli tzw. żółw. Włącza sie przyciskiem i ciągnik ma wiecej siły uciągu na tym samym biegu, działa bez użycia sprzegła. Moim zdaniem skrzynia jest lepsza od 8441, bardziej elastyczna. Co do porównania to w plusie masz 4 głowne biegi a w 8441 6 biegów głównych w wersji 12x12 z rewersem. W plusie na każdym biegu jeden półbieg wiec w pracy z pługiem nie musisz redukować na glinie tylko włączasz żółwia i masz lepszy uciąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakie polecaci mi radio do proximy? Cena do 230zł.

Jakie glosniki zamontowac do proximy aby bylo dobre w dzwieku oraz wytrzymale?

Jaka antena, wewnetrzna czy zewnetrzna?

Jakie sa wejscia w proximie na radio(kostki itp)

 

Jesli mozecie powysylajcie lin ki z radiami pasujacymi do proximy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Jakie polecaci mi radio do proximy? Cena do 230zł.

Jakie glosniki zamontowac do proximy aby bylo dobre w dzwieku oraz wytrzymale?

Jaka antena, wewnetrzna czy zewnetrzna?

Jakie sa wejscia w proximie na radio(kostki itp)

 

Jesli mozecie powysylajcie lin ki z radiami pasujacymi do proximy.

A i jesli zamowie radio to co trzeba jeszcze do montazu? Jakies kieszenie ramiki? Czy tylko to co w zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam jest w zetorach czy jest wyprowadzona kostka iso i jest jakaś kieszeń? jeśli nie wszystko dokupisz zwróc uwagę jaka kostkę ma ciągnik o ile ma bo np. blaupunkt czy sony maja inne kostki a głośniki np. sony xplod lub jakieś inne 100mm 2 drożne większych nie ma sensu, a masz tam juz jakieś otwory na głośniki wiesz juzgdzie zamontujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Robił ktoś sam przy swej Proximie 8441 przeglad na 600mtg czy wzywał serwis? Ewentualnie co było robione samemu wiem ze olej w silniku napewno i co jeszcze.... Po gwarancji to trochce szkoda serwis wzywac i bulić ponad 1000zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Był może ktoś z Was po ciagnik Zetor w Czechach, jak tam rynek wyglada, interesuje mnie zetor 5211 7211 3320. jak wygladaja formalności?? zna ktoś moze jakas gazete strony internetowe żeby poszukać i czy warto wogóle jechać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Był może ktoś z Was po ciagnik Zetor w Czechach, jak tam rynek wyglada, interesuje mnie zetor 5211 7211 3320. jak wygladaja formalności?? zna ktoś moze jakas gazete strony internetowe żeby poszukać i czy warto wogóle jechać??
A nie lepiej kupić w Polsce ? kolega tam był to mówił że tam strasznie zniszczone są nie dbają tam o maszyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Robił ktoś sam przy swej Proximie 8441 przeglad na 600mtg czy wzywał serwis? Ewentualnie co było robione samemu wiem ze olej w silniku napewno i co jeszcze.... Po gwarancji to trochce szkoda serwis wzywac i bulić ponad 1000zł!

Kolego jeśli wspominasz w swoim poście o serwisie to pewnie kupiłeś jakiś czas temu nowy ciągnik więc na pewno masz do niego książkę serwisową w której jest konkretnie wyszczególnione co się wymienia a odnośnie kosztów to samemu wyjdzie cię ten serwis ok 350zł na oryginalnych materiałach eksploatacyjnych Ja robiłem sam bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam zamiar kupic ciągnik Zetor Proxima lib New Holland TD5030 lub TD5040

prosze o opinie spalania tych ciągników i o bezawaryjnosci

prosze o komentarze który wybrac

z góry THx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

mam zamiar kupic ciągnik Zetor Proxima lib New Holland TD5030 lub TD5040

prosze o opinie spalania tych ciągników i o bezawaryjnosci

prosze o komentarze który wybrac

z góry THx

Przeczytaj od początku wszystkie posty w tym temacie a napewno znajdziesz wszystkie odpowiedzi na twoje pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIęKSZOSC postów przeczytałem ale dalej nie wiem jaki wybrac

 

prosze o podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnej odpowiedzi nikt ci nie udzieli. Każdy będzie chwalił to co ma. Niestety każdy chwali swoje. Powiem ci tylko tyle że dwa lata temu też miałem taki dylemat i pod uwagę równierz brałem markę New Holland ale wybór padł na Proxime bo jak dla mnie to był najlepszy wybór i patrząc z perspektywy tych lat teraz też bym tak zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z wybraniem ciągnika, tylko że ja szukałem do 50tys zł. mam wkońcu same laser 90, a wujek ma proxime. spalenie w zetorze sporo wieksze, troche słabszy i mniej zwrotny no i mniejszy gabarytowo od same. ale wielką jego zaletą w tym przypadku jest to że wujek ma tego zetora z 2007 roku a mój laser z 1989:/ no i ma klimatyzacje:) jak bys chciał cos więcej o same się dowiedzieć to służę pomocą, robiłem generalke w swoim więc troche mogę ci napisać. poleacam marke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w nowej proxie 85 blokada tylnego mostu wlaczana na przicisk jest w standarcie czy w opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamm

 

Moze mi ktoś wytłumaczyć do czego służy ta dźwignia obok podnosnika w proximie 6441??

 

Ta z oznaczeniami P M D. Wiem ze jest to coś z podnośnikiem ale chciałbym sie dowiedzieć czym różni sie każda z tych regulacji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witamm

 

Moze mi ktoś wytłumaczyć do czego służy ta dźwignia obok podnosnika w proximie 6441??

 

Ta z oznaczeniami P M D. Wiem ze jest to coś z podnośnikiem ale chciałbym sie dowiedzieć czym różni sie każda z tych regulacji??

Służy to do regulacji podnośnika P-Regulacja pozycyjna , M-Regulacja mieszana,D-Regulacja siłowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wiem. Ale czym różni sie od siebie każdy z tych regulacji??
Regulacja pozycyjna P-zawieszone narzędzie jest utrzymywane automatycznie na jednakowej wysokości względem ciągnika M-łączy oba rodzaje regulacji rozwiązanie konstrukcyjne urządzenia hydraulicznego umożliwia również pracę z narzędziem z kółkiem kopiującym w tzw.pozycji luźnej (pływającej) D-Wysokość zawieszonego narzędzia regulowana jest automatycznie w zależności od zmiany oporu gleby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...