Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

Uzytkuje proxime 7441 od kilku lat i ma zrobione juz 600mth

Chcialbym zapytac czy jak wlaczacie przedni naped to na postoju czy rowniez w trakcie jazdy pod obciazeniem?

I rowniez jak wylaczacie?Na postoju czy w trakcie jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam raczej nie zatrzymuje się żeby włączyć lub wyłaczyć napęd, ale jak już stoje to też wyłącze lub włącze.

 

U dealera nic mi nie mówili na ten temat więc chyba wszystko jedno.

 

Ale może niech się jeszcze ktoś wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby włączanie przedniego napędu pod obciążeniem np. w orce było dobrym rozwiązaniem. Ja mam tylko 914 ale jak na początku jak go kupiłem i tak robiłem to strasznie szarpało ciągnikiem w momencie włączenie. Zaprzestałem takich prakryk chociażby tylko dla świętego spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pod obciazeniem podczas wlaczania nic sie nie dzieje(no moze lekkie szarpniecie ale przynajmniej czuc moc ) wiec nie zawsze wlaczam podczas postoju ale przynajmniej sie staram:P

a przy wyłaczaniu czuc wieksze szarpniecie i zawsze sie zatrzymuje jak zapomne wylaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak wyłaczam to tylko słychać jakkby spręzyna odbiła, ale żadnego szarpnięcia nie ma, i przy załączaniu to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, użytkuje któryś z Panów Zetora proxime plus 9541??? Może jakieś zalety i wady tego modelu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym się podzielić z Państwem nietypowym zdarzeniem związanym z Proximą które miało miejsce 2 dni temu. Zachodzę do garażu i oczom nie wierzę: na ziemi leży stłuczona szyba drzwi lewych. Samoistnie pękła i rozsypała się w drobny mak.

 

Załączam link do zdjęć:

http://picasaweb.google.pl/kamil.sverige/Zetor#

 

 

Tak sobie pomyślałem, że chyba to błąd firmy Zetor, że w drzwiach montują samą szybę bez ramek co niestety może się skończyć niezbyt przyjemnie. Uważam, że traktor który w ciągu 5 lat przepracował 630mth (głównie prace polowe wiosną i jesienią) nie powinien ulec takiemu zdarzeniu. Według mnie jest to wina konstrukcyjna drzwi (zbyt duże naprężenia i drgania działają na szybę).

 

Jestem troszkę zdegustowany zaistniałą sytuacją. Zrozumiałbym fakt, że szyba pękła przy uderzeniu, ale że pękła w nocy gdy traktor stał w garażu?

 

Z ciekawostek znalazłem firmę która sprzedaje te szyby i to dosłownie specjalizuje się w lewych (sprzedawca twierdzi że często rolnicy przyjeżdżają, by kupić dokładnie szybę do drzwi lewych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ciekawy przypadek. Jednak biorąc pod uwagę niskie temperatury, które ostanio występują może to one były powodem pęknięcia szyby??? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze bzc tak, ze jesli w szybie pojawi sie male pekniecie i pozniej dostanie sie tam woda, to mroz w nocy rozsadzi szybe, moj znajomy niedawno stracil w ten sposob szybe w samochodzie. Ale jesli to sie czesto zdarza, to moze tez byc wada kontrukcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś pierwszy i nie ostatni słyszałem o kilku takich przypadkach. sam widziałem jak z dnia na dzień zimą w nocy pękła przednia szyba w rekordzie (kombajn stał w wiacie) i nie miała żadnych pęknięć przedtem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. jeśli jest na forum użytkownik proximy z 2008 roku lub młodszej to miał bym prośbr o sprawdzenie producenta tylnich lamp (tych owalnych z nowego typu) bo chyba nie jest to WESSEM. Chcę takie kupić a w zetorze w Kaliszu chcą 75zł szt to trochę sporo.

Jęśli macie teki sprzęt to będę wdzięczny za podanie producenta bądz ewentualnie sprzedawcy takich lamp w rozsądnej cenie.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. jeśli jest na forum użytkownik proximy z 2008 roku lub młodszej to miał bym prośbr o sprawdzenie producenta tylnich lamp (tych owalnych z nowego typu) bo chyba nie jest to WESSEM. Chcę takie kupić a w zetorze w Kaliszu chcą 75zł szt to trochę sporo.

Jęśli macie teki sprzęt to będę wdzięczny za podanie producenta bądz ewentualnie sprzedawcy takich lamp w rozsądnej cenie.

Dzięki

No co nik takich lamp nie ma czy poprosyu macie zimoweg lenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś mi doradzić jaki pług wybrać do Proximy plus 95?? Zastanawiam się nad lekką czwórką obrotową, z mniejszymi odkładniami lub cięższą trójką, odkładnie większe. Ziemia 95% to gleby ciężkie, reszta lekkie. Proszę o jakieś rady, sugestie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Może ktoś mi doradzić jaki pług wybrać do Proximy plus 95?? Zastanawiam się nad lekką czwórką obrotową, z mniejszymi odkładniami lub cięższą trójką, odkładnie większe. Ziemia 95% to gleby ciężkie, reszta lekkie. Proszę o jakieś rady, sugestie...

tylko powinieneś sie zastanawiać czy 3 obrotowa czy 3 obrotowa, nie ma sensu do ciagnika 95KM zakładać 4 obrotowej nawet lekkiej, żeby 4 obrotową pociagnąć to potrzeba najlepiej 120KM. A do 3 obroowej mozesz załozyc dodatkowo kolczatkę lub pacomat. Spalanie na 1ha w przypadku 3 obrotowej będzie mniejsze nawet przy takim samym rozstawie pługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Może ktoś mi doradzić jaki pług wybrać do Proximy plus 95?? Zastanawiam się nad lekką czwórką obrotową, z mniejszymi odkładniami lub cięższą trójką, odkładnie większe. Ziemia 95% to gleby ciężkie, reszta lekkie. Proszę o jakieś rady, sugestie...

tylko powinieneś sie zastanawiać czy 3 obrotowa czy 3 obrotowa, nie ma sensu do ciagnika 95KM zakładać 4 obrotowej nawet lekkiej, żeby 4 obrotową pociagnąć to potrzeba najlepiej 120KM. A do 3 obroowej mozesz załozyc dodatkowo kolczatkę lub pacomat. Spalanie na 1ha w przypadku 3 obrotowej będzie mniejsze nawet przy takim samym rozstawie pługa.

Wiadomo że nie miałem na myśli czwórki która zabiera 2,10m za jednym przejazdem np Overum. Miałem na myśli jakąś lżejszą np huarda, lemkena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to czy lepiej pracować czwórką czy trójką przy takiej samej szerokości roboczej. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia, spostrzeżenia to proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki olej zalać do skrzyni do proksimy 8441 2007 r?

W proximie w skrzyni biegów jest taki sam olej jak w silniku i tylnych zwolnicach - silnik 10l skrzynia 62l a zwolnice tylne po 2l inny olej jest w przedniej osi -Fluid z Arala.

A tak na marginesie jestem właśnie na etapie wymiany oleju po 1150mth z braku czasu wymieniłem tylko właśnie silnik i tylne zwolnice ale zastanawia mnie skrzynia biegów- rzeczywiście trzeba odkręcić aż 5 korków spustowych aby spuścić cały ojej ze skrzyni i tylnego mostu

Robił już to ktoś bo jak nawet dzisiaj patrzyłem to korek główny skrzyni jest trochę nieporęcznie ułożony z boku skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy na to, w proximie7441 przy 460 mth zatarło i obróciło panewkę na wale na 1 cylindrze i tym sposobem mam wał do szlifu i korbowód do roboty. Normalny szok Przyczyna tego nie została jescze ustalona a gwarancja skończyła się w czerwcu br.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Może ktoś mi doradzić jaki pług wybrać do Proximy plus 95?? Zastanawiam się nad lekką czwórką obrotową, z mniejszymi odkładniami lub cięższą trójką, odkładnie większe. Ziemia 95% to gleby ciężkie, reszta lekkie. Proszę o jakieś rady, sugestie...

Do tego zetora sam posiadam kverneland Ab100 4 skiby zagonowy i śmiga aż miło, głównie orze na 16 cali ale na glinie i w pagórkowatym terenie. Spalanie 12 l na h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wracam z pytaniem odnośnie instalacji elektrycznej w proximie 8441 chodzi o halogeny przednie które jak włączymy to wyłączają się światła w masce.

Wiem że ten tema był już nie raz poruszany lecz jak do tej pory nikt konkretnie nie napisał jak właściwie się za to wziąć. Minęło już trochę czasu odkąd proxima jest na rynku więc może ma ktoś już jakieś doświadczenia z przeróbką tych świateł aby można było je świecić jednocześnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam zamiar kupic zetora proxime 8441 czy mozecie mi powiedziec jak on sie sprawuje jake jest spalanie na pusto a jakie w urce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc mam zamiar kupic zetora proxime 8441 czy mozecie mi powiedziec jak on sie sprawuje jake jest spalanie na pusto a jakie w urce
Mój kolega ma dwa takie i bardzo sobie chwali sam nawet miałem przyjemność jeździć nimi super ciągniki a o spalaniu nic nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...