Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu 8441 bo agencja jak przyszło co do czego to powiedziała że model z wiosku mogę zmienić ale nie mogę dopisać żadnego dodatkowego sprzętu( a wcześniej mówili że przed podpisaniem umowy można wszystko tylko zeby nie przekroczyć kwoty podanej na początku)

Dlatego szkoda niewykorzystać tej zagwarantowanej kwoty, tylko i tak znowu w plecy bo 6441 miałem zamówiony w promocyjnej cenie-7000pln a 8441 niestety już nie bo niby promocja jest ale nie ma ciągników dostępnych w tej cenie( boją się długiego okresu realizacji ok6 miesięcy i nie wiedza jaki będzie kurs EURO)

Przedstawiciel twierdzi że napewno jeszcze to ruszy ale nie wiem kiedy.

A co do skrzyni to oglądałem ten na allegro już wcześniej tylko że on ma jeszcze tą stara skrzynie 5 biegową a Proxima z rewersem ma 6 i nie wiem czy rozwiązanie dzwigień jest takie samo czy inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liberecki aty masz gg bo chcialbym sie jeszcze ciebie zapytac cos podaj nr tu albo na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sebastian Już ci odpowiedziałem.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to klikaj na GG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos moze z was co moze byc przyczyna dragania wajchy od biegow w proximie 7441

bo jak jade na 5tce (bo tylko na tym biegu sie to dzieje) 1500-...... obr to wajcha zaczyna drgac

i nie wiem co moze byc przyczyna czy wajcha ma jakis luz czy moze cos w skrzyni jest nie tak

 

ciekawe co powiedza w serwisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś z synchronizatorem będzie ale zapytaj "mądrych" z serwisu odp w stylu ten typ tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Naprawde nikt nie ma Proximy z rewersem Nadal nikt nie napisał jak są usytułowane dzwignie o które wcześniej pytalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jechałem zetorem 11cos tam (w zeszłym roku nóweczką) to obydwie dźwignie miał po prawej stronie rewers w zaje....tym różu jakby innych kolorów nie było( mam uczulenie na różowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

z czego lepiej zrezygnować w proximie biorąc skrzynię 40km/h??

z rewersu czy wzmacniacza?

dotychczas byłem nastawiony na rewers...

na skrzyni 40 są 4 biegi do tyłu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ciagnik ma pracowac z turem to rezygnuj ze wzmacniacza i bierz rewers, ale jesli ma chodzic bardziej wtransporcie i prace polowe to wzmacniacz. rewers jest potrzebny praktycznie tylko przy turze. Chybaze bedziesz wykonywał jakiesprace jeżdzac duzo do tyłu i z duża predkoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze Ci radzą.

Ja też miałem dylemat ale w końcu się zdecydowałem na skrzynie z rewersem.

U mnie ten ciągnik będzie użytkowany praktycznie do wszystkiego oprócz tych najlżejszych prac bo mam jeszcze c-330.

Teraz już czekam na odbiiór ciągniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie i na polu nie zastąpiony jest rewers a elktrohydrauliczny jak mam w MF to super sprawa prawie sprzęgła się nie używa dla mnie ważniejszy jest od wzmacniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proxima nie będzie pracować z turem.

główne prace wykonywane tym ciągnikiem to siew agregatem 3m, beczkowóz 7000, oczywiście transport i prawdopodobnie bronowanie na wiosnę.

myślę, że lepiej przydałby mi sie wzmacniacz.

ma ktos z was skrzynię 40km/h?

ile wtedy jest biegów do tyłu i jakie to prędkości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szybką skrzynie to też się zastanawiałem lecz po rozmowie z właścicielem proximy który kupił w odstępie pół roku dwa modele zrezygnowałem z takiego rozwiązania. Facet ma jednego z szybką skrzynią a drugiego kupił już bez ponieważ stwierdził żę są to pieniądze wyrzucone w błoto z tego względu że jadąc ciągnikiem z załadowanymi przyczepami musi redukować przed każdym wzniesieniem a ciągnąc dwie załadowane 6t to i tak nie może sobie pozwolić na szybką jazde bo wiadomo jakie są nasze drogi i oczywiście sprzęt (z luzami).

Podobną sytuacje ma z agregaten czy pługiem obrotowym - przy wciśnięciu pedału w podłoge nie idzie opanować ciągnika tak nim buja pomimo przednich obciążników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko mam proxime 8441 pojechałem nią na wyspe z D47 4.5t nasypałem całą i pod górke z nią zaczął skakać mam tylko obciążniki na przód i miał problem z wyjechaniem z wyspy to starym 5245 lepiej sie jechało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczep nalepiej jak najwyzej wtedy tył mu dociazy. Może masz gorsze opony tzn np diagonalne. Bo ja mam podobne wrażenie czasami bo wczeniej miałem 7211 na radialkach w tym samym rozmiarze co w 7341 tylko ze tu mam diagonalne i powiem wam ze na radialkach jest duzo lepiej, o wiele wiekszy uciag. 7211 orałem tymi samymi pługami i o grzebaniu nie było mowy jak juz t osie dusił, a 7341 to bez przedniego zaraz sie grzebie mysle ze to przez te opony diagonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zaczep w położeniu najwyzszym opony mam radialne 18.4R-34 niewiem co może być przyczyną a może zadużo powietrza w oponah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...