Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro żadnego porządnego koguta nie widziałem poszukaj w składnicy maszyn rolniczych powinni mieć takiej jak na zdjęciu a jeśli nie dostaniesz to w Środzie w w składnicy części ,,dut-mar,,na ul. Brodowskiej 32 zaraz pierwszum zjazdem od Jarocina wjedziesz do środy i jakieś 700 m po prawej stronie koło firmy z nawozami , dostaniesz najtaniej kogut i mocowanie jest osobno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za namiary. Ja u siebie w okolicy szukałem ale tylko same badziewia, a ten który Ty masz wydaje się być konkretnym sprzętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć jakie są różnice pomiędzy proximą 6441 a 5340, czy i czy warto dać za proxime 10 tyś więcej, moc prawie ta sama, a jak wygląda spalanie i czy komfort pracy jest dużo lepszy w proximie, no i jakość wykonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ciagniki róznia silnikami, skrzyniami , hamulcami i pewnie jescze cos no i kabina z maska tez inna Bierz proxime bez zastanowienia nie bedziesz napewno załował!!!!!! W proximach sa silniki z seri fortera o obnizonej mocy wiec mozna przypuszczac zenie do zajechania bo z tego silnika wyciagaja spokojnie 110KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ten nie wysilony silnik w proximce 6441 potrafi łyknąć, też tak jak w starych zetorach dużo pali bez obciążenia? Jaka jest szybkość wstecznych biegów wogóle w zetorach w standardzie 10/2 bo w moim mf 255 albo mam za szybki albo za wolny co wkurwia przy ładowaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim 7341 mam wsteczny wolniejszy niż w 3512 ale szybszy niż w starych 7211 taki w sam razm. odkad mam 7341 to 3512 nie chce mi sie wogóle dotykac, ale czasami trzba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojego mf 255 też już mam dosyć, ale tyle co spali ferguson to w zetorze razy 2 prawda? Wogóle ile pali 7341 i kat to się ma do farmera z silnikiem mtz czyli ogólnie do mtz 81 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Chciałbym się dowiedzieć jakie są różnice pomiędzy proximą 6441 a 5340, czy i czy warto dać za proxime 10 tyś więcej, moc prawie ta sama, a jak wygląda spalanie i czy komfort pracy jest dużo lepszy w proximie, no i jakość wykonania

W 5340 jest duza kabina (spokojnie wejdzie 5 osób), ale za to jes słaba widoczność do tyłu(żeby zobaczyć brony to musisz sie dobrze wychylić), w proximie jest troche ciszej (nie ma drgań w silniku)kabina jest jak w 5341 super . Znajomy ma 7441 dzwięk silnika jest całkiem inny , jest ciszej a nawet Przyjemnie gwiżdze (bo ma turbinę) . W proximie jest dzwignia od biegów po prawej stronie, przedni napęd i blokada włączane guzikiem. Ta sama jest przednia oś (Carraro) ,tyny most , wogóle to z tyły wygląda tak samo (zaczepy itp.) Co do spalania to nie wiem bo był jeszcze na dotarciu. A wiec jezeli nie potrzebujesz ciągnika z dużą kabiną to zdecydowanie Prox.ima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda w 100% z Przemkiem poza tym mogę dodać że 5340 prawdopodonie zostanie wycofany z produkcji ze względu na normy EURO II, których niestety nie spełnia zresztę jak cała seria ciągników ZETOR w starych kabinach. Dodać do tego słabszą pompę niż w PROXIMIE, słabszy podnośnik, i brak CBM-ów mw które teraz zetor wyposaża PROXIMY. Odpowiedź nasuwa się sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Czy ktoś z posiadaczy proximy używa jej do koszenia łąk

Zastanawiam się czy ten ciiągnik może pracować z czeską kosiarką rotacyjną (zwykła dwu bębnowa)

Bo nie wiem czy po prostu cały czas nie będzie się jeździć po skoszonych pokosach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bedzie mozna kosic zwykła kosiarka ja własnie kosze narazie zwykła 1,65 7341 mam standardowy rostaw i akurat jezdze nad pokosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłeś bo juz myślałem że nadal konieczne będzie stosowanie do tej pracy c-360. A tak z czystym sumieniem może już za miesiąc wystawie ursusa na mostek a przesiąde się do proximy 8441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dotyczące montarzu głośników.

Czy konieczne jest demontowanie całej plastikowej części dachu czy można wycinać bez ściągania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrzeba ściągać tego plastiku wystarczy unieść dach, z tym że osłona plastikowa jest dwu warstwowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposób należy to zrobić ( unieść dach )

Jak jest mocowany i czy istnieje możliwość żeby bez jakiegokolwiek rozkręcania wyciąć otwory np, otwornicą na wiertarce .

Czy są tam blisko jakieś przewody na które trzeba uważać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dach jest przykręcany na 4 śrubach -dwie z przodu i dwie po bokach kabiny , resztę zobaczysz jak otworzysz dach.

A tak z ciekawośc iile kto ma już przejechane na Proximie , w jakim czasie i jakie usterki wystąpiły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym prosić o poradę

Przejąłem niedawno gospodarstwo 9 ha. Na 2 ha rośnie sad owocowy, do wykonywania zabiegów ochrony wynajmuje znajomego. Sprzęt ma zdezelowany, ale ja nawet takiego nie mam.

Posadziłem dodatkowo drzewka na pow. 1 ha. Docelowo bede chcial miec obsadzone sadem całą powierzchnię i może coś jeszcze dokupić. Gospodarstwo jest położone w terenie pagórkowatym (większość mojej ziemi jest na skłonach). Skłony o różnym nachyleniu, miejscami (coś pomiedzy 5 a 10% powierzchni gospodarstwa) nazwałbym to po prostu terenem górzystym.

Tutaj lezy moj dylemat.

Chce skorzystać z SPO i kupić ciągnik, oraz opryskiwacz. Zapotrzebowanie na moc opryskiwacza to 40-50 kM.

Jakiej mocy powinien być ciągnik, aby nie zabrakło mi tych kilku kucykow do pociągniecia pod ostrą górę opryskiwacza pojemnoci 1000L i prawidłowego wykonania zabiegu?

 

Myślałem o Proximie 82kM, lub o Forterra 90 kucyków.

Zdaję sobie sprawę, że do innych prac w sadzie nie bede potrzebował takiej mocy, ale ochrona jest najważniejsza.

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jesli do sadu to proxima bedzie lepsza bo jednak ma troche mnijsze wymiary nic fortera. A nie myslałes o specjalnym ciagniku sadowniczym?? Do takiego opryskiwacza mysle ze 60KM to juz spokojnie wystarczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam Proxime od zimy przepracowałem wiosne i chwale sobie z Ibisem 3X40 wymiata nawed wydaje mi sie ze podołał by 4 skiby ale nie chce przeciazac natomiast agregat 3,7 dwójką daje rade tylko przód podnosi na uwrociach mimo kompletu obciaznikówa a i mógł troszke mniej palic no ale robote odstawia zaden MTZ 82A ani nawed TSA nie ma startu.

 

ile pali na???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dlaczego wnowych zetorach np prokximach musi byc włączony kmpresor dowiedziałem się to od kumpla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we szystkich zetorach kompresor musi chodzic non-stop ponieważ sterowanie przedniego napedu oraz blokada tylnego mostu odbywasie elktro -pneumatycznie, jesli nie ma cisnienia w układzie jest właczony przedni naped:) Jak dla mnie to jest oki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...