Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

to ciekawe ile wytrzyma kompresorek i po ilu mtg padnie wmoim starym zetorze 5211 rozleciał po 1378mtg (chyba bo i tak licznik nie działa) chociaz używałem go tylko do pompowania kół i to na małych obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dach jest przykręcany na 4 śrubach -dwie z przodu i dwie po bokach kabiny , resztę zobaczysz jak otworzysz dach.

A tak z ciekawośc iile kto ma już przejechane na Proximie , w jakim czasie i jakie usterki wystąpiły?

 

 

A z tyłu ciągnika to ten dach jest na jakiś zawiasach czy nic więcej go nie trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z tył dach jest na zawiasach , jak będziesz miał odkręcone te cztery śruby możesz śmiało podważyć dach od przodu , trochę trzymie pierwszy raz na uszczelkach ale bez strachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja proxima 8441 ma juz przejechane coś koło 600 mth od wiosny pali przeciętnie , jakieś 5 l na mth w ładowaczu i 10 w orce Średnio spala jakieś 7,5 - 8 litrów na mth, zrobić zrobi sporo agregat 3,6m - 0,5 h hektar, podorywki robie tależówka 2,8 m jakieś 4,5l paliwa na ha, pług 4 x 30 na glebach klasy 3 i 4 choć mógłby siągnąć większy. Ciągłem nim w tym roku forchnita B 200 5 x 40 w orce po kukurydzy , i nawet sobie radził na dwójce przy 6 stopniowej skrzyni 40km/h. Niestety usterki też się jakieś pojawiły, coprawda drobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ciekawe ile wytrzyma kompresorek i po ilu mtg padnie wmoim starym zetorze 5211 rozleciał po 1378mtg (chyba bo i tak licznik nie działa) chociaz używałem go tylko do pompowania kół i to na małych obrotach

 

w moim zetorze 5341 super sprezarka rowniez chodzi non-stop, naklepane ma 3000mth i poki co jest ok, zatem nie ma obaw ze sie rozpadnie. Jesli u Ciebei sie rozlecial najprawdopodobniej byl wadliwy fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje że mogła być wade fabryczną ale skoro zetor to wymyslił to musi to chodzić zetory to bardzo dobre ciagniki tylko mogły by mniej palic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja proxima 8441 ma juz przejechane coś koło 600 mth od wiosny pali przeciętnie , jakieś 5 l na mth w ładowaczu i 10 w orce Średnio spala jakieś 7,5 - 8 litrów na mth, zrobić zrobi sporo agregat 3,6m - 0,5 h hektar, podorywki robie tależówka 2,8 m jakieś 4,5l paliwa na ha, pług 4 x 30 na glebach klasy 3 i 4 choć mógłby siągnąć większy. Ciągłem nim w tym roku forchnita B 200 5 x 40 w orce po kukurydzy , i nawet sobie radził na dwójce przy 6 stopniowej skrzyni 40km/h. Niestety usterki też się jakieś pojawiły, coprawda drobne

 

Wielkie dzięki za wszystkie rady odnośnie montażu radyjka.

Od wczoraj gra muzyka dzięki sprzęcikowi CD SONY.

Mam jeszcze takie pytanko.

Wiadomo że jak zimny silnik to oczywiście trzeba czekać na zgaśnięcie kontrolki od świec żarowych ale przy rozgrzanym czekasz czy palisz od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na ciepłym nie czekam az zgasnie kontrolka, bo po odpaleniu sama gasnie Tylko ze ja nie mam swiec zarowych tylko jedna płomienówke, ale chyba system, jest podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja proxima 8441 ma juz przejechane coś koło 600 mth od wiosny pali przeciętnie , jakieś 5 l na mth w ładowaczu i 10 w orce Średnio spala jakieś 7,5 - 8 litrów na mth, zrobić zrobi sporo agregat 3,6m - 0,5 h hektar, podorywki robie tależówka 2,8 m jakieś 4,5l paliwa na ha, pług 4 x 30 na glebach klasy 3 i 4 choć mógłby siągnąć większy. Ciągłem nim w tym roku forchnita B 200 5 x 40 w orce po kukurydzy , i nawet sobie radził na dwójce przy 6 stopniowej skrzyni 40km/h. Niestety usterki też się jakieś pojawiły, coprawda drobne

 

Czy w Proximie Mtg są godzinami zegarowymi niezależnymi od obrotów silnika czy tak jak kiedyś godz. pracy przy jakichś większych obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Mth to 1 godzina zegarowa równa się godzinie pracy silnika przy 1830 obrotach/min i to w każdym ciągniku większe obroty to w krótszym czasie nabije Mth transport robie przy 2200obr/min.

Co do usterek to:

-wysiadł wskażnik paliwa

-potrzebna była regulacja zaworu powietrznego gdyż nie odbijały hamulce na przyczepach

- spręzarka wyrzuca olej przez zawór regulacji ciśnienia

- zacinał się zawór regulacji ciśnienia powietrza - było trzeba wtrysnąć WD 40 w rurki i zrobiło się OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a na jakich obrotach pracujesz w polu np pługiem

 

orka 1800- 2000 obr/min raczej częściej bliżej 2000 a transport aż pod czerwone pole to do 43km/h wyciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a jak odpalasz swoją Proxime - zimną rano to też tak mocno kopci jak moja. Dzieje się tak przez ok. 30 sek i dym jest dość intensywny i nie regularnie wychodzi z rury tak jak by nie równo palił na garach. Ale po chwili wszystko jest OK. Jest to normalne Czy raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo w 7341 tak było od nowosci to chyba normalka dopóki silnik nie złapie odpowiedniej tem. spalanie jest nie całkowite i wali takim siwym dymem co chwilke w nierównych odstepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne w zimnym silniku , mam to samo kopci jak głupi , pamiętać tylko trzeba żeby na zimnym nie wchodzić na obroty powyżej 1450 jak jest turbina żeby jej nie załatwić bo przez jakieś 2 minuty nie ma smarowania a załancza się przy 1500 obr/min, i nie obciązać od razu silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj znajomy przyprowadził wczoraj nową Proximę z Turem-dzisiaj z nim rozmawiałem i też się mnie pytał o to dymienie-zgodnie z tym co tu piszecie odparłem,że wszystko jest ok .Aha mówił jeszcze ,że podnosi mu tył przy podnoszeniu beli i że podejrzanie dużo pali-lub jest coś nie tak z miernikiem paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to spalanie to niech sie nie dziwi i narazie nie krzyczy że dużo pali Pierwsze kilkanasie kilkadziesiat motogodzin bedzie wpieprzała paliwo jak smok, tez tak miałem w 7341 poprosty wszustko sie dociera i ciagnik nie ma pełnej mocy. u mnie na poczatku to z 3 nie dawał rady ruszyc bez dodania gazu( mół totalny) Ale z czasem tak koło 50 mth to juz zaczeło wszystko dochodzic do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to zapłacił 132 tys (brutto) z Turem serii 220 (?)-jest to model z rewersem .Co do dalszych szczegółów to i tak pewnie się nie dowiem bo pewnie ten ciągnik tak jak jego poprzednik (MTZ) dokończy żywota w i przy oborze -no chyba,że kolega coś tam powie-a widzimy się rzadko-każdy zapieprza przy krówkach a jest to dosyć pracochłonne.

@bialy-on nie krzyczał tylko się trochę dziwił -w końcu to jego szósty ciągnik (każdy od nowości).O tym docieraniu to ja wiem -u mnie się z lekka JD dotarł po 400 (!)mth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłęm 7341 i widro na godzine palił miał 150 mth wtedy

 

w mojej wsi kupił forterre 11741 i w cukrowni czekamy po wytłok i pytam go ile pali a gość nie wiem bo podjeżdżam pod beczke i dolewam , jak go odpalał po godzinie i silnik lekko zimny był i nie poczekał aż kontrolaka od grznia zgaśnie to biało dymił , niedawno dowiedziałem się ile mu pali od zmajomego co dalej mieszka 24 litry na kurs do lublina i z powrotem a on ciągał 1 przyczepe krone 15 ton buraków na czysto a ja 2 i mój w 20 l mieścił się czyli nawet silnki lambo nie sa aż tak oszczędne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...