Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

do znaku Lublin to mam z 13 km do cukrowni ok 25 km , ok 10 km przez miasto , nie śpiesząc się to ok 1 h w jedną strone bo w lublinie szybciej jak 15-20 km/h nie da rady jechać bo takie doły a z burakami nie pogoni gdyby spadł komuś na samochód to mogłobyć nie ciekawie (przeładowanie przyczep i ciągnika )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee -to nie masz co na MF-a narzekać-20 l na 50 km ze sporawym obciążeniem to nie jest chyba źle ?-wychodzi 10l/h.A że w Lublinie są (były) doły to wiem bo raz w życiu przejeżdżałem przez Lublin do takiej miejscowości jak Owczarnia niedaleko Kraśnika (tyle,że tam są dwie Owczarnie -i miałem lekkie problemy z trafieniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dawałem mu po garach tylko delikatnie w mieście to tak z 1500 obr na maksa droga płaska do Lubliana prawie cały czas na ostanim biegu i też mało gazu

 

w mieście to najciężej miał pod gospdarczą z mełgiewskiej wyjechać

 

sam się zdziwiłem że tak mało palił paliwo brałem na samoobsługowej stacji NESTE może dlatego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przedni napęd włanczam tylko w potrzebie przecież ty niebędziesz wiedział kiedy będzie ci potrzebny w instrukcji też nicz niepisze ze podczas postoju włanczamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba wszyscy wiedzą o tym że włączamy gdy jest potrzebny

Tylko gdy już jest, to czy można to zrobić w ,,biegu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze można w trakcje jazdy tylko podczas tego najlepiej zdjac noge z gazu bo jak bedzie pod pełnym obciżeniem to usłyszysz takie niemiłem zgrzytniecie i właczy sie naped

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się o coś pytam bo u dilera nikt nie miał czasu o wszystkim powiedzieć no i na dodatek nie dostałem jeszcze instrukcji bo się im gdzieś zawieruszyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm-a jak wygląda to włączanie w Ursusie 5714-bo raz widziałem jak mój sąsiad ślicznie posadził dwie przyczepy z belami w błotku-a szczegółów zdradzić nie chciał -może oszczędzał na napędzie ?-i nie chciał w biegu włączać -a może nie mógł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jest mechaniczne choc nie jestem pewnien co by oznaczało chyba problemy z właczeniem podczasjazdy ale nei bede sie kłucił bo nie widziałem nażywo 5714

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 5314 czyli prawie to samo co 5714 z włączeniem przedniego napędu niema problemu można podczas jazdy tylko zdjąć noge zgazu i wcisnąć sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 5314 czyli prawie to samo co 5714 z włączeniem przedniego napędu niema problemu można podczas jazdy tylko zdjąć noge zgazu i wcisnąć sprzęgło.

No właśnie a jak zdejmiesz nogę z gazu w podbramkowej sytuacji to może być czasami nieciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 5314 napęd można włączyć w biegu,nawet nie trzeba zdejmować nogi z gazu ja w swoim włączam nogą ,pomijam sprawe ,że przewaznie napęd mam włączony zaraz po wjezdzie na pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cały czas się o coś pytam bo u dilera nikt nie miał czasu o wszystkim powiedzieć no i na dodatek nie dostałem jeszcze instrukcji bo się im gdzieś zawieruszyła

 

Człowieku czy ty jesteś mądry ? Jak mogleś nie dostać instrukcji Ja bym ich odrazu skarzyl do wydzialu praw konsumenta albo do Zetor Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje dostałem ale od Fortery. Po prostu w zamieszaniu jak odbierałem nikt nie patrzył dokładnie a na okładce zetor -to kto by zwracał uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zglosilbym ten fakt do Kalisza Zetor Polska, pewnie dali by ci właścią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wedlug mnie przed pierwsza jazda powinno sie przeczytac instrukcje !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest aktualnie cena nowej 7421 PROXIMA i czym sie ruzni od 7441, jak sie sprawdza ten ciągnik w pracy z pługiem 4 obracanym, mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka jest aktualnie cena nowej 7421 PROXIMA i czym sie ruzni od 7441, jak sie sprawdza ten ciągnik w pracy z pługiem 4 obracanym, mam

 

Proxima 7441 ma przedni napęd a 7421 nie ma napędu. Cena bedzie pewnie cos kolo 100tys. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik to nie pojazd kosmiczny że bez przeczytania instrukcji nie ruszysz

A do Kalisza nie ma co zgłaszać takich pierdół bo tylko sobie piwa naważę i popsuję sobie chody u dilera a przecież trzeba handlować nadal a nie kończyć współpracę robiąc sobie wrogów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie! ale tak zmniejszasz ryzyko zepsucia a potem sie ludzie dziwia ze sie nowe ciagniki psuja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz kosztuje Proxima 7441 i 8441 i za ile można wytargować u dilera. Ile palą te proximy, czy spalanie jest niższe jak w 7340?

Ile kosztuje dodatkowe wyposarzenie w proximach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby banalna sprawa ale przy jakich obrotach silnika proxima 8441 uzyskuje obroty wałka 540obr/min przy ciągniku który nie jest wyposażony w możliwość 540/1000obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na liczniku kreske lub jest napisane i zaznaczone u mnie w 7341 jest na 100% bedzie to koło 1800-2000 obr/min silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...