Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

Ile pali na mtg proxima 6441 w ciężkiej robocie w lekkiej i tak średnio? I czy proximy tak jak stare zetory pali bez obciążenia niewiele mniej jak pod obciążeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spalaie w nowych Zetorach Proxima jest mniejsze jak w tych starych np 7245??? Coś sie zmniejszyło w tych nowych Zetorach spalanie czy dalej to co było. Chodzi mi głównie o model 7441 (Zetor Proxima)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda rozkład biegów w zetorze proxima ( chodzi o skrzynie 10/2)?? Czy taki jak w starych zetorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liberacki akumulator pod kabiną w zetorze jest lepszym rozwiązaniem niż z przodu ponieważ z przodu to długo on nie pojężdzi-tak go tam wytelepie ze 2 lata i po nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wygląda rozkład biegów w zetorze proxima ( chodzi o skrzynie 10/2)?? Czy taki jak w starych zetorach?

 

biegi sat takie same jak w c360 czyli odwrotnie w porówniu do zetora np 7211, no i oczywiscie dzwignia po prwej stronie bardzo wygodnie sie przełacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spalanie nowych zetorów to temat tabu czy poprostu wstyd się przyznać?

Ile w końcu pali proxima 6441?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem o starszych modelach i patrząc na serie Proxima mogę powiedzieć że spalanie jest znacznie mniejsze.

Sam użytkuję Proxime 8441 od grudnia i powiem tak jak już ktoś wcześniej pisał w tym temacie że zawsze może być lepiej ale nie jest źle.

Spalanie w transporcie 5l/mth nawet kapkę mniej i jak na razie w agregacie uprawowym z tego co sprawdziłem wczoraj wyszło 5.88l/mth tak więc nie ma co lamętować. Wiadomo

w orce zakręci się pewnie ok 9l/mth więc idzie przeżyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liberacki docierałeś swoja proxime ? jeśli tak to ile powinno sie zrobic mth na dotarcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma porównanie spalania do silnika mtz czy perkinsa w 5714?

Podoba mi się 6441, ale nie wiem co ze spalaniem ojciec nie chce słyszeć o zetorze z tego powodu, on chce tylko 4514. Czy proxima tak przeciętnie będzie paliła dużo więcej od 4514 ma ktoś porównanie? Wogóle silnik proximy to jakieś najnowsze osiągnięcie inżynierów z czech czy to czyjaś licencja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co słyszałem o starszych modelach i patrząc na serie Proxima mogę powiedzieć że spalanie jest znacznie mniejsze.

Sam użytkuję Proxime 8441 od grudnia i powiem tak jak już ktoś wcześniej pisał w tym temacie że zawsze może być lepiej ale nie jest źle.

Spalanie w transporcie 5l/mth nawet kapkę mniej i jak na razie w agregacie uprawowym z tego co sprawdziłem wczoraj wyszło 5.88l/mth tak więc nie ma co lamętować. Wiadomo

w orce zakręci się pewnie ok 9l/mth więc idzie przeżyć

No dobra a ile to jest ta mth w Proximie ?Chyba najlepiej byłoby podawać te wyniki na godzinę zegarową (wszędzie jest taka sama -w odróżnieniu od mth

w ciągnikach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja kolego jaro !!!!!

dawno cie nie widzielismy !!

na zetorach sie nie znam ale pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem,byłem Dziku tyle ,że nie wypowiadałem się (zgodnie z umową) o Farmerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem na agrofoto to proxima 6441 pali nie mało średnio 6 do 7 l / mtg, a w ciężkiej robocie 9 l/mtg to raczej tyle co stary 7245 a to bardzo dużo porównując np.do 4514. Ile wynosi mtg w proximie? Znalazłem nawet opinie że małe proximy palą podobnie jak forterry, nie mam wogóle styczności z proximą dlatego przytaczam cudze wypowiedzi bo chciałbym wiedzieć czy proxima godna jest uwagi a najważniejsze dla mnie kryterium to spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motogodzina w proximach jest liczona przy 1650obr. A jeśli przy wyborze ciągnika kierujesz się tylko spalaniem to życzę przyjemnego użytkowania 4514

Kupisz, pojeździsz jakiś czas ursusem i wtedy zobaczysz czy było warto przyjmować takie kryteria.

Oczywiście za chwilę dostane po głowie od użytkowników ursusów za moją wypowiedz ale to co piszę jest z własnego doświadczenia z tymi markami ciągników. Podobne zdanie miał ojciec mojego kolegi gdy kumpel brał na sapard ciągnik- kupili ursusa bo mało pali bo twierdzili że reszta to tak jak w innych- wszystkim się da jechać w pole. Minęły dwa lata z haczykiem i po ciągniku- poszły pierścienie których szukali po całej Polsce przez miesiąc zanim znaleźli.

Teraz mówią że ursusa już by nie kupili ze względu na zero komfortu i jak się nie chętnie przyznali pali też nie mało jak idzie w ostrą prace.

Tak więc życzę bezawaryjnego użytkowania i samych dobrych wrażeń.

P.S.

No ale nic nie jest idealne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liberacki jaki to był ursus po pierścieniach poznaje że 5714? U mnie po dupie nie dostanie bo nie ma szczegulnie w czym ziemie lekkie, może w belarce i transporcie, ale w większości będzie chodził w lekkich pracach i z turem pykając na wolnych obrotach i chce wiedzieć ile proxima spali w takich warunkach ( 6441 lub 7441) czy 8441 bedzie paliła podobnie na pusto? czy proximy palą mniej od starszej serii?

Myśle też o farmtracku perkinsie chyba komfort będzie lepszy i więcej biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje dodatkowe wyposarzenie do proximy 7441 np. szersze opony, czy można zamówić koła 34 taka jak w 8441? ile kosztuje rewers?

Czy 7441 ma obroty walka 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle że miałem podobny dylemat jak Ty całkiem nie dawno i z wszystkich ciągników tej mocy no i oczywiście zbliżonej do siebie cenie wybrałem Proxime i jestem z niej SUPER zadowolony pod każdym względem i na pewno teraz dokonał bym kolejny raz tego samego wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko liberacki, mi też proxima zajebiście się podoba tylko jak przekanać ojca że zetory mało palą ,

Wie ktoś ile kosztują większe koła czy da się zamówić takie jak w 8441 do mniejszych proxim, bo z tego co znalazłem zetor zajebiście się ceni z bajerami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje dodatkowe wyposarzenie do proximy 7441 np. szersze opony, czy można zamówić koła 34 taka jak w 8441? ile kosztuje rewers?

Czy 7441 ma obroty walka 1000

 

Pewnie że można zamontować w proximie 7441 tylnie 34. Przód także można sobie wziąć szerszy np.12.4 bo standart to 11.2. A wałek 1000 obrotów jest z dopłatą, rewers także i kosztuje ok. 1900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to proximy wieksze od 6441 nie mają w standardzie wom 1000 obr?

 

Zetory serii super 7341 czym różniły się od proximy tylko silnikiem czy skrzynia i hydraulika też taka jak w proximie?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak sobie czytam i się zastanawiam-a po co wam wałek 1000 obr/min w 60-80 konnym ciągniku-aby sobie szambo od czasu do czasu pociągnąć ?-bo z wylewaniem to już rady nie da -o wiele bardziej potrzebny byłby wałek 750 obr (540 E)-i ciekawostka w którejś z wersji Proximy (chodzi o skrzynię) istnieje coś takiego w opcji-nawet kiedyś dzwoniłem do Kalisza ale tam p.Herman starał mi się wytłumaczyć ,że takie coś jest niepotrzebne -o ile się orientuję to takie wersje mogły iść na rynek niemiecki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proxima od seri super np 7341 rózni sie jedynie silnikiem i skrzynia z rewersem jest 6 biegowaw proximie a w super 5 biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie tak sobie czytam i się zastanawiam-a po co wam wałek 1000 obr/min w 60-80 konnym ciągniku-aby sobie szambo od czasu do czasu pociągnąć ?-bo z wylewaniem to już rady nie da -o wiele bardziej potrzebny byłby wałek 750 obr (540 E)-i ciekawostka w którejś z wersji Proximy (chodzi o skrzynię) istnieje coś takiego w opcji-nawet kiedyś dzwoniłem do Kalisza ale tam p.Herman starał mi się wytłumaczyć ,że takie coś jest niepotrzebne -o ile się orientuję to takie wersje mogły iść na rynek niemiecki.

Z tym wałkiem to masz racje bo w mojej proximie mam zaznaczone na liczniku 540E w granicach 1600obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...