Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

Wałek 1000 obr w ciągniku 70km używał bym prawie do wszystkiego, kopaczka do ziemniaków, beczka rozrzutnik rotacyjna 1,65m zamiast cisnąć 2000 tyś obr w ciągniku z małymi maszynami pykał bym sobie 1300 na wyższym biegu. O co chodzi z tymi frezami na wałku są jakieś inne dla tyś obr? To nie moge sobie normalnie przełączać kiedy chce 1000/540?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o co chodzi z tymi frezami na wałku ? Czy można sobie przełączyć 540/1000 w każdej chwili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki typ wałka 540/1000 , że mogę przełączyć bez odwracania wałka na drobny frez .A w drugim typie trzeba odkręcić śruby mocujące wałek przekażnika i włożyć drugi z drobnym frezem na 1000 lub odwrotnie. Ma to zapobiegać pomyłką bo teoretycznie maszyny na 1000 obr. powinny mieć inny przekażnik WOM na drobny frez ,chyba 21 wypustek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ma zetor ale w Mtz przełanczam kiedy chcę tylko, że w instrukcji zalecają przekładanie końcówki. Ja końcówki nie przekładam i z wszystkimi maszynami na WOM pracuyje na 1000 obr.(oprucz prasy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortery tak mają że trzeba przekładać wałek drugim końcem w proximie ja nie mam ale z tego co wiem jest to za pomocą dźwigni ale tylko w skrzyni bez rewersu bo jak masz rewers to nie ma takiej możliwości bo gałka od rewersu jest w miejscu dźwigni zmiany obrotów wałka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś ceny wyposarzenia dodatkowego do proximy 7441?

-Chodzi mi o wałek 1000obr

-większe koła

-ewentualnie rewers

-klimatyzacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wałek 1000 obr w ciągniku 70km używał bym prawie do wszystkiego, kopaczka do ziemniaków, beczka rozrzutnik rotacyjna 1,65m zamiast cisnąć 2000 tyś obr w ciągniku z małymi maszynami pykał bym sobie 1300 na wyższym biegu. O co chodzi z tymi frezami na wałku są jakieś inne dla tyś obr? To nie moge sobie normalnie przełączać kiedy chce 1000/540?

Jak masz tylko pykać to się zgodzę-ale czy dla silnika turbo to tak zdrowo cały czas na takich niskich obrotach pracować ?Kopaczka do ziemniaków ?-przecież Proximą nie zmieścisz się w miedzyrzędzia (przynajmniej te standardowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fergusonem z rozstawem kół 1500 też się nie mieści czasem 3 rządki mam między kołami dobrze jest jak 2,5 rządka,ale tak to ludzie sadzą, ale z tym turbem to faktycznie bedzie problem a z drugiej strony jak mam śmigać na wysokich obrotach to będzie chlała jak smok, oj ta proximka to mi chyba jednak nie leży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj się dowiedzieć coś o tej wersji z tymi obrotami 540 E-od tej mojej rozmowy upłynęły już ze dwa latka-może istnieje teraz taka możliwość w opcji?Piszę o tych 540 E bo u mnie w JD 5720 to szczerze mówiąc innych obrotów nie używam i jest naprawdę ok-mogę pracować w takim powiedzmy optimum obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytam o eco bo to zajebista sprawa by była, jak to jest z tym turbo, czy praca w okolicach 1 tyś obrotów szkodzą takim silnikom? U mnie czasem cały dzieć pykała by na wolnych obrotach z jakimś ładowaczem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w woli informacji w Proximach może występować albo rewers albo wałek 1000 obr.gdyż dzwidnie rewersu znajduje się w tym samym miejscu co dzwignia wałka 1000 obr. więc jedno albo drugie. chodzenie na obrotach 1000-1200 obr/min silnika nie przeszkadza turbinie . Ale praca na 1300 obrotak z dużym obciążeniem może być trudna gdyż turbina załancza się przy 1500 obr/min i a poniżej będzie dość słaby. mam Proxime 8441 i da się to wyrażnie odczuć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznajesz że turbina załącza się przy 1500 obr , ja mam zetora z turbiną i wogóle nie czuję jakieś pustki w obrotach , przecież turbina obraca się przy każdych obrotach silnika ,wolniej lub szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po czym poznajesz że turbina załącza się przy 1500 obr , ja mam zetora z turbiną i wogóle nie czuję jakieś pustki w obrotach , przecież turbina obraca się przy każdych obrotach silnika ,wolniej lub szybciej.

turbo dziure czuć w każdym silniku z turbiną o nie zmiennej geometrii łopatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewers jest to urzadzenie,które zwiększa liczbę biegów wstecz do liczby biegów w przód.Czyli możesz jechać na 4 do przodu i do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszamy, ze wtym temacie ale niech nam ktos wytłumaczy co to jest ,,REWERS"

coś takiego że nie musisz machać biegami z tych do przodu na wsteczny. poprostu wbijasz jeden bieg i jeździsz na nim do przodu i do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rewers jest to urzadzenie,które zwiększa liczbę biegów wstecz do liczby biegów w przód.Czyli możesz jechać na 4 do przodu i do tyłu.

rewers nie zwieksza ilości biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie parę postów niżej lub zajrzyjcie do encyklopedii . A co do turbo ja nie jeżdziłem jeszcze nigdy innym ciągnikiem z turbo poza swoim , więc nie mam porównania , ja mogę z zagłębionym np. pługiem na 4 skiby zejść z obrotów do 1000 wciskam gaz i żaden problem , kiedyś jeżdziłem szwagra bez turbiny to jego zetor po zmniejszeniu obrotów poprostu stawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wieze ze w proximie nie czujesz turbodzióry bo ja w 7341 czuje. jak ciagnik nie złapie 1500 to ledwo idzie a po 1500 to juz rakieta. najgorzej jest w zwijajacej jak sie odpusci przy dobijaniu to poziej długo sie rozpedza , podobnie w innych pracach gdzie moc jest wykorzystana w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 7340 sprowadzonego i on ma właśnie odwrotnie , na wolniejszych obrotach ma kopyto a na wysokich przy dużym obciążeniu zejdzie do około 1500 obr i dalej wciskam gaz do podłogi a on nic , a przyspieszenie na 5 ma takie jak licha osobówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proximach silnik to wersja unowocześniona takiego jak np. w 914?

Czy proxima 6441 robiąc to samo spali mniej od c360?

Czy 7441/8441 spali mniej od 914?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i "Bozia" mnie pokarała ja mu w gaz , a on mówi gorąco :walnęła mi pompa wodna .

Chwal się aż ujrzysz palec boży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie proximy 7441 wystarczą koła tylnie 30 czy warto dopłacić i wziąść większe 34 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...