Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem lepiej większe, szybsza troche większy prześwit, no i do kompletu na przód 13,6 zamiast 11,2. (Ile kosztują większe koła do 7441 bo też będe miał takie dylematy?) ,

Nie wie ktoś czy da się zamówić wałek eco do 7441?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wieze ze w proximie nie czujesz turbodzióry bo ja w 7341 czuje. jak ciagnik nie złapie 1500 to ledwo idzie a po 1500 to juz rakieta. najgorzej jest w zwijajacej jak sie odpusci przy dobijaniu to poziej długo sie rozpedza , podobnie w innych pracach gdzie moc jest wykorzystana w 100%

bialy2005

Jakie masz rozmiary ogumienia w swoim zetorku 7341??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim skromnym zdaniem lepiej większe, szybsza troche większy prześwit, no i do kompletu na przód 13,6 zamiast 11,2. (Ile kosztują większe koła do 7441 bo też będe miał takie dylematy?) ,

Nie wie ktoś czy da się zamówić wałek eco do 7441?

 

dopłata do kół przednich 13,6 R24 - 760 zł, koła tylne 16,9 R34 - 1465 zł, można zamówić dwustopniowy tylny WOM(540/1000) który wymaga dopłaty 1000 zł. Też myślałem na 7441 ale sumując wszystkie opcjonalne dopłaty okazało się że 8441 jest droższa tylko o 4000 zł Więc wybór padł na Proximę 8441. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze większe koła to większy traktor , a większy traktor to dłuższy właściciel .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 7441 większe koła się na pewno przydadzą ale co myślicie o 6441 czy mają sens większe (tur, transport, łąki,)? Czy 6441 da rade z prasą walcówką np.rollandem 44?

D-max poadłeś ceny kół osobno tył przód czy można np. sam przód szerszy kupić, czy wtedy napedy będą się zgrywać?

Myśle też o farmtracu, nie rozumiem dlaczego przednia oś też carraro a skręt dużo większy ? Pozatym perkins czy ten fordowski 3 cylindrowy silnik oszczędniejsze jak w proximkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik-ale słabsze te silniczki w Farmtracach są-oś też jest zapewne inna-ja w JD też mam Carrarao a oś jest nawet sporo masywniejsza niż w Proximie a skręt mam jak w Farmtracu.Co do kół-napędy muszą się zgrywać a więc dowolnie nie można zmieniać rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten fordowski od proxi 6441 na pewno słabszy ale perkins ma 74 km i nie mały moment 294Nm i myśle że porównywalny z proximą 7441,według jakiej normy zetor podaje moc czy według ISO tak jak ursus? Może że proxima ma tyle pary a może i troche więcej od 4514 bo ma troche większy moment, ale i troche więcej spali, ale od farmtraca z perkinsem napewno słabszy a ten perkins powinien mniej spalić od małej proximy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam oponki niestety standardowe 12.4 r24 i 16,9 r30 przednich to juz została pewnie 50% wiec jescze ze 2 lata i założe szersze niskoprofilowe, a z tyłu przydałyby sie r34 bo tak to lipnie wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam zetora 7441 na większym ogumieniu. Ciągnik jest szybszy i ma lepszą przyczepność. U mnie pracuje z pługiem 5 skibowym i nie ma mowy o żednym ślizganiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert7 właśnie takiego zetora mam w planach, jak Ci sie sprawuje, ile masz mtg, czy były jakieś awarie i najważniejsze ile pali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam styczności z tetorem, ale wyczytałem w temacie zetor, że z wałkiem 1000 obr jest dużo wydajniejsza chydraulika na wolnych obrotach ( bez włączonego wałka nie ma chydrauliki ), czy to dotyczy proximy? Bo bardzo by się taka opcja do tura przydała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad takie info ??? A czy przypadkiem pompa nie jest zamontowan tak jak w moim 7341 przy silniku pod spreżarka??? jesli tak to nie ma ona nic wspolnego ze skrzynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam do czynienia z zetorami prawie wogóle więc z tąd moje pytanie, a znalazłem takie info gdzieś w temacie o zetorach, więc jesli pod sprężarką to obr wałka 1000 nie mają żadnego wpływy na hydraulike- to tylko chciałem wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy proxima 7441 podoła z agregatem uprawowo-siewnym 3m (podają zapotrzebowanie 80km, ziemie mam lekkie i górek nie ma, czy konieczny jest mocniejszy ciagnik większa proxima rożni się tylko mocą, a ta 7441 była by dociążona turem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak te 80km to taki minimum. Mój 7341 dostaje ostro w du... w agregacie teraz na wiosne jescze nie jest zle bo ziemia jest twarda i nie strawia dużych oporów ale w oranym to juz czasami ma bardzo ciezko bo dodatkowo przedni wałek strunowy lubi pchac ziemie Jamyse o czys wiekszym koło 110KM miedzy innymi ze wzgledu na agragat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z silnikami z turbiną, bo turbo załącza się od 1480 obr, czy długotrwała praca poniżej tych obrotów jest nie wskazana dla takiego silnika co się dzieje z turbiną zatrzymuje się??/. Np. praca z turem, lub kosiarka 1,65 na 1000obr wałka ze średnim obciązeniem? Przydał by się walek 1000obr tylko nie wiem czy to nie zaszkodzi dla silnika z turbem

Czy w proxime bardzi czuć turbodziure?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proxima ma tak że gdy nie ma swoich odpowiednich obr w granicach 1500 to jest trochę słaba więc podejrzewam że praca z wałkiem 1000 przy niskich obrotach pod obciążeniem będzie nie możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc w proximie wałek 1000obr. nie ma sensu, chciał bym wiedzieć ile proxima 72km, lub 82km spali w koszeniu rotacyjną 1,65 m, lub wożeniu obornika rozrzutnikiem 3,5t lub z beczką 3 tyś l i z turem.To lekkie prace czy zmieściła by się w 5 l/godz zegarową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierze że 80 km spali w lekkiej pracy 5l /h 6-7 to jest osiągalne

 

Mój MF tylko że on ma 6 garów 1000 obr silnik i 1000 WOM spokojnie daje rade a 7341 znajomego z moją prasą przy dobijaniu dymił i spadał z obrotów

 

Nie myślcie że jestem przeciwnikiem Zetora bo jak dla mnie jest wart tych pieniezy coza niego się płaci zwłaszcza Forterra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...