Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

Kopałem w zeszłym roku buraki zetorem 7340 (to nie proxima) + neptun i wychodziło spalanie 3,5-3,8 l / mtg , ciągnik miał lekko a ja w kabinie ciepło . Wcześniej kopałem c 360 i spalanie podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 7340 to całkiem inny silnik znajomi mają to przeciętnie wychodzi 6l/godz z przewagą lekkich prac z turem jak to przy krowach , mnie ciekawi proxima jak się ma spalanie 7441/8441 do 7340 czy jest duża różnica.

Jak myślicie czy 6441 w tych samych pracach jak niżej wymienione (bo taka moc właściwie by mi wystarczyła, ale chce mieć zapas) pozwoliła by mi zaoszczędzić troche paliwa, bo miała by już ciężko a w pewnych robotach bardzo ciężko, a wiem że zetor dobrze obciążony potrafi łyknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli proxima 6441 dostanie w du..... to myślę że spali więcej niż 8441.

Miałem taki dylemat jak Ty- nawet złożoną wplate na 6441 ale zmieniłem na 8441 i teraz wiem że to było właściwe posunięcie gdyż większa moc ciągnika wcale nie świadczy o spalaniu. Zawsze lepiej mieć zapas bo nie wiadomo co w przyszłości będzie a cenowa różnica jest do przełknięcia jeśli już ktoś decyduje się na nowy sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liberacki to ile pali Twoja Proxima? Od lekkich prac do ciężkich, chociaż u mnie to by miala prawie zawsze lekko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią że na ,,dotarciu" pali więcej ale nie jest źle. Mam ok 100mth i przy w miarę dokładnych pomiarach (tankuje zawsze do pełna) wychodzi że w transporcie 5l/mth włukowanie i uprawa agregatem na 4biegu(skrzynia z rewersem) 6.5-7l/mth robiłem trochę orki pod ziemniaki i kukurydzę ale bez dokładnych pomiarów ok 10l/mth w pługu 3 obrotowa na sprężynie( mały kolos )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik23- mtg nie zawsze musi być równa godzinie zaegarowej. Zależy na jakich obrotach będzie chodził silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buchaj to ja doskonale wiem, ale np. w orce obroty około 2000 to po ilu wybija mtg? U mnie mf 255 za dawnych lat jak jeszcze miałem obrotomierz , wybijał mtg po niecałych 50 min, po ilu wybije w proximie bo w starych zetorach podobno te myg były dłuższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj w tym temacie troche wczesniej a wszytkiego sie dowiesz było juz o tym kilka razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak przeciętnie w proximie wybija mtg szybciej jak godz zegarowa i czy tak samo jak w starych zetorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem przy jakich obrotach więc jak będziesz miał większe to nabije szybciej niż godz zegarowa a jak mniejsze no to później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert jaki to pług 5x30? Masz wieksze koła? Ale z agregatem uprawowo siewnym 3m to 7441 nie podoła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hubert7 według ciebie do proximy 7441 pług 4x35 będzie dobry? ziemie raczej lekkie a teren górzysty.Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 7441 idealony i optymalny tymbardziej w terenie górzystym bedzie 4x30cm. Ja zauwazyłem ze w polsce kazdy kto przesuiada sie na wiekszy ciagnik to kupuje sprzet na wyrost i pózniej dziwia sie ludzie że u nas ciagnik sa remontowane po 2-4 tys mth, ale to nic dziwnego jak ciagnik chodzi non-stop na maksymalnym obciazeniu!!! A ciagniki na zachodzie wspólpracujace z optymalym sprzetem wytrzymuja kilka razy tyle. Według mnie sposób uzytkowania ma najwiekszy wpływ na zuzycie a nie tylko marka i jakosc wykonania. Znam juz kilku którzy kupil ciagnik i przeholowali ze sprzetem i po roku kupili wieksze ciagniki to nie dawały rady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu to miałem dziś okazję podchaczyć do proximy 8441 i sprawdzić w orce pług 4x40 obrotowy KUHN waga pługa ok 1000 kg muszę przyznać ze na średniej ziemi w orce po życie na zielonkę całkiem nieżle sobie radził. Sąsiad kupił go do zetora 7745 , tylko musi wzmocnić hydlaulikę bo nie daje rady obrócić , za mały wydatek pompy na podniesionym pługu. Kupił 4 bo są w promocyjnej cenie i kosztują prawie tyle samo co 3. MTZ 82 nie był wstanie nawet podnieść tego pługa uniosła się tylko pierwsza skiba. Więc Proxima to całkiem niezły ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne żeczy słysze że jedni twierdzą że ma dużo pary inni że jak na podaną moc jest słaba, dla mnie optimum była by 7441 na dużych kołąch tylko co strona to inne dane ile w końcu ma udzwigu 7441 a ile 8441? Ile w opcji kosztuje udzwik 4100kg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to teraz w proximach 7441 i 8441 4100kg. to standart. Jedynie w 6441 wymaga to dopłaty. Czy to prawda że większe koła zwiększają prędkość a zmniejszają uciąg ciągnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większe kola to na pewno minimalnie większa prędkość.

uciąg nie będzie mniejszy- przeciwnie.

łatwiej jest tylko zdusić ciągnik, bo im większe kola tym ciężej je rozpędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak się ma mtg proximy do godziny zegarowej? Czy mtg jest równa godzinie zegarowej?
Wyije jedną Mtg przy 1590 obr./min(Zetor) i w czasie jednej godziny pracy .Oczywiście w zależności od obrotów silnika będzie to proporcjonalnie mniej lub więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile wynosiła mtg w 7211 (przy jakich obrotach wybija) jeśli czytałem wcześniej że była dużo dłuższa od mtg w mf.

A propo kół lepsze większe tył 34' czy takie same tył 30' tylko niskoprofilowe radialki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...