Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z hydrauliką w proximie 8441. Mianowicie kupiłem prasę zwijającą którą muszę obsługiwać za pomocą dwóch węży(zasilanie i powrót) no i problem jest taki żeby olej przepływał cały czas to trzeba bez przerwy trzymać dźwignię od hydrauliki no i jeszcze obsługiwać rozdzielacz od zwijarki więc pytanie moje jest takie: czy po prostu uwiązać dźwignie ciągnika na jakiejś lince czy można to rozwiązać w inny sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jakies uwiazanie lubzrobienie blokady pomoze. Nie ma w tych ciagnich innej opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zetor 8441 u mnie w orce pługiem 3x50 daje sobie spokojnie rade i pali mniej niz zetor 7211 w 4x35

Mniej to znaczy ile?konkretnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wam sie teraz sprawoja proximy .. ja mam obecnie 8441 jaki plug polecacie do mojego zetorka.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HUARD-a (KUHN) 3 skiby na sprężynie.

Full obciążników i 8441 idzie super tylko na uwrociach trzeba uważać bo taki pług trochę waży ale robota REWELACJA!!! Przy wyborze pługa nie kieruj się zbytnio szerokością orki że 80 km pójdzie z szerszym pługiem. Z doświadczenia widzę że lepiej nie obciążać na max-a bo takim pług musi mieć prędkość. Ja mam skrzynie z rewersem i głęboką orkę jad 3 bez większego wysiłku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liberacki jak w miare użytkowania spadło jeszcze troche spalanie, ile mtg już masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od połowy grudnia i 143mth na spalanie nie narzekam dokupiłem odpowiedni sprzęt i spokojnie mogę powiedzieć że w przeliczeniu paliwa w l/ha w stosunku do c-360 proxima wypada znacznie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Liberacki, a masz jeszcze tą 60tke, czy lżejsze prace robisz proximką? tzn. w transporcie( wożenie bel), siewnik zbożowy, czy belarce ile spali, bo z tego co słyszałem w lekkich pracach lubi sobie spalić jak stary dobry zetor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siew robie c-330 ma założonego tura więc praktycznie nie ma dnia bez jazdy a w transporcie przeważnie proxima i powiem z własnego doświadczenia gdyż dokładnie mierzyłem przy przewożeniu np. obornika przyczepą na pole zetor spalił mi 4.98l/mth więc bez przesady. Ludzie wiele mówią o spalaniu zetora proximy gdyż mają wyrobione zdanie na temat np7211 które potrafią łyknąć ale proxima to całkiem inna generacja ciągników od niedawna na rynku a opinia panuje od wielu lat a dla zagorzałych przeciwników zetora w ich odczuciu zetor 20 letni a dwu miesięczny jest taki sam i nic nie poradzisz. Mój znajomy kupił 80km ursusa bo ojciec go namówił na perkinsa bo mało pali i jak się okazało jak dostanie w dupe to pali więcej niż mój zetor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siew robie c-330 ma założonego tura więc praktycznie nie ma dnia bez jazdy a w transporcie przeważnie proxima i powiem z własnego doświadczenia gdyż dokładnie mierzyłem przy przewożeniu np. obornika przyczepą na pole zetor spalił mi 4.98l/mth więc bez przesady. Ludzie wiele mówią o spalaniu zetora proximy gdyż mają wyrobione zdanie na temat np7211 które potrafią łyknąć ale proxima to całkiem inna generacja ciągników od niedawna na rynku a opinia panuje od wielu lat a dla zagorzałych przeciwników zetora w ich odczuciu zetor 20 letni a dwu miesięczny jest taki sam i nic nie poradzisz. Mój znajomy kupił 80km ursusa bo ojciec go namówił na perkinsa bo mało pali i jak się okazało jak dostanie w dupe to pali więcej niż mój zetor

 

c-360 sprzedałem dopóki są na to jeszcze kupcy za dobre pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liberacki woziłeś ten obornik jakąś wywrotką czy śmigałeś z rozrzutnikiem, daleko miałeś na te pole i czy ta mtg równa była godzinie zegarowej?

Fakt jest taki że każdy koń chce jeść ,już znajomym dieler obiecywał że DF 110 spali tyle co i mtz, czy Lambo 115km tyle co z7211 a fakt jest taki że palą dużo więcej nawet w lekkiej robocie.

Nie mam do czynienia z ciągnikami 80km ale jak czytam to ludzie podają spalanie pronara, farmera czy proximy bardzo zbliżone może ciągniki z popowtryskiwaczami i perkinsy troche mniej palą ale niewiele.

Czy proxima ma pompe paliwową rzedową?

Słyszałem opinie że jak masz zamiar kupic ciągnik 70km to lepiej 90 km bo spalanie w tych samych maszynach będzie minimalnie większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a opinia panuje od wielu lat a dla zagorzałych przeciwników zetora w ich odczuciu zetor 20 letni a dwu miesięczny jest taki sam i nic nie poradzisz"

Opinia to jest taka i to nie bezpodstawna ,że ten stary Zetor przetrzyma tego nowego-zresztą możemy pogadać o tym za 19 lat jak mój Zetor będzie miał 38 lat a większości nowych już nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie przesadzaj Jaro bo myśląc w ten sposób nikt nowych ciągników by nie kupował, w Polsce tak dużo tych mtg nie robimy rocznie.

Zetor zużywa się jak każdy inny ciągnik, fakt że to wytrzymałe ciagniki,ale znajomi mieli różne awarie ale jak kto dba tak ma

Dlaczego Twoim zdaniem Jaro proxima ma 19 lat nie pochodzić, ma wytrzymalszy przedni most, lepszy silnik i hydraulike, o kabinie nie wspomne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest że nowe ciągniki są bardziej awaryjne od tych z przed lat i nie ważne czy to zetor czy pronar, czy zachodnie (znajomy przeklina deutz fahra k110 chyba już we włoszech składanego (pompa paliwowa wtryski ehr się posypała po roku)), a im droższy ciągnik tym droższe problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...