Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

napiszcie kto ma proxima czy one naprawde som wytrzymałe czy lepiej coś innego kupić

bo rużne opinie szłyszałem niewiem czy to prawda tylko bez gupich odpowiedzi szukam konkretuw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proxima to to samo co seria super czyli np. 7341, 6341 itd. Ma tylko zamontowany silnik od forterry z którego wyciśnieto 112KM w 11441, wiec to oznacza ze przy 82Km jakie ma proxima 8441 to silnik nie do zdarcia przy odpowiednim uzytkowaniu. Ja mam 7341 juz ponad 1,5 roku zrobione ponaqd 900mth i nie narzekam. Nic oprócz kilku pierduł zrobionych na gwarancji sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sąsiad ma Proximę i narzeka że strasznie dużo mu zżera paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jest "za płotem" Proxima 8441 gościu ją ma jakieś 2 miesiące.Traktor jest z turem.Z moich ogladzim wnioskuję, ze ten traktor jest za lekki na tura.po ostatnich obfitych opadach śniegu wywożono nim snieg z podwórka i gdy nabrał pełną łeżke to tylnie koła normalnie dzwigało!!! To samo z ziemia, która jest duuzo cięższa.Trzeba by mu jakies obciążniki z tyłu zapiąć.Tur jest zamontowany fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo wskazane jest zapiać jakąś przeciwwage:P Znajomy ma Jd to też musi zaczepiać pełno złomu żeby nie dźwigało:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet najciezszy ciagnik bedzie miał słaba przyczepność tylnych kół podczas nabrania dużej masy w łyzke ładowacza. Nie ma co sie temu dziwic. Mój znajomy maił kiedys 9540 z turem sthola i musiał brac pół łyżki żeby mu nie unosilo tylu bez przeciwagi. Po to producenci maja w ofercie przeciwagi.

 

Według mnie w Polsce jest takie przekonanie ze zetory to "dużo pala", i nie wazne ile spali to odrazu mówią że duzo. Tylko nie wiem z czym go porównuja.

 

Przeciez teraz nawet tak słynne oszczedne JD pala nawet wiecej od zetra, a wszystko to jest spowodowane duzym naciskiem na ochrone srodowiska( normy euro II) co powoduje wieksze zuzycie paliwa.

 

Ja uwazam ze jak na cene i jakośc zetorów to spalanie nie jest najgorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram wypowiedź faremera z Turza.Pracowałem już troche u sąsiada ta proximą i strach podnieść tura do góry bo może się traktor przewrócić. Powinien mieć z tyłu jakąś skrzynke z piaskiem lub coś podobnego.Dodam jeszcze że po 12 mtg padł jakis czujnik z wspomagania kierownicy i lał się olej.Teraz ma 50 mtg i jak narazie ok.W środku ma nawet fajnie i fajnie sie nim pracuje.Ma jeszcze zetora 5011 i chodzi bezawaryjnie ma już 5700 mtg.Ale ta awaria w nowej proximie to mie troche zdziwiła widać nowe zetory nie są tak rewelacyjne jak niektórzy uważają.Chciaz była to drobnostka kosztowało to kilkadziesiąt złotych.Jak proxima toche więcej popracuje to wam powiem jak się sprawuje

 

/edit

Chciałem jeszcze dodać że u nas jest hurtownia rolnicza i jest tam ursus 914 i dźwiga palety po 1500 kg z nawozami i nie potrzebuje obciążenia z tyłu.Ciągnik ten chodzi dzień w dzień i wogóle sie nie psuje.Nawet sie silnik nie poci.W naszej wsi jest dużo ursusów i nie spotkałem u nas takiego, który by sie tak psuł jak to niektórzy piszą.Nie wiem co macie do tych traktorów.Coprawda nie są to fendty ale potrafią swoje.Naprawde wiem co pisze taka jest prawda.A przynajmniej u nas tak jest z tymi ursusami, że sie dobrze sprawują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popieram wypowiedź faremera z Turza.Pracowałem już troche u sąsiada ta proximą i strach podnieść tura do góry bo może się traktor przewrócić. Powinien mieć z tyłu jakąś skrzynke z piaskiem lub coś podobnego.Dodam jeszcze że po 12 mtg padł jakis czujnik z wspomagania kierownicy i lał się olej.Teraz ma 50 mtg i jak narazie ok.W środku ma nawet fajnie i fajnie sie nim pracuje.Ma jeszcze zetora 5011 i chodzi bezawaryjnie ma już 5700 mtg.Ale ta awaria w nowej proximie to mie troche zdziwiła widać nowe zetory nie są tak rewelacyjne jak niektórzy uważają.Chciaz była to drobnostka kosztowało to kilkadziesiąt złotych.Jak proxima toche więcej popracuje to wam powiem jak się sprawuje

 

/edit

Chciałem jeszcze dodać że u nas jest hurtownia rolnicza i jest tam ursus 914 i dźwiga palety po 1500 kg z nawozami i nie potrzebuje obciążenia z tyłu.Ciągnik ten chodzi dzień w dzień i wogóle sie nie psuje.Nawet sie silnik nie poci.W naszej wsi jest dużo ursusów i nie spotkałem u nas takiego, który by sie tak psuł jak to niektórzy piszą.Nie wiem co macie do tych traktorów.Coprawda nie są to fendty ale potrafią swoje.Naprawde wiem co pisze taka jest prawda.A przynajmniej u nas tak jest z tymi ursusami, że sie dobrze sprawują

Hmmm awaria czujnika może zaważyć na cały zdaniu o ciągniku?? To tylko czujnik może był po prostu źle zmontowany... To sie nie kwalifikuje jako awaria nawet:P:P Wkładasz nowy czujnik i jedziesz:P:P Drobniuteńka naprawa wynikająca z jakiejś niedoróbki w jego produkcji< w sensie czujnika?>. Cioci w nowym pasacie tdi też zaczęło cieknać z czujnika oleju... czy powiecie teraz że te pasaty też są awaryjne?? no własnie:P uważam ze ta awaria sie nie kwalifikuje:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popieram wypowiedź faremera z Turza.Pracowałem już troche u sąsiada ta proximą i strach podnieść tura do góry bo może się traktor przewrócić. Powinien mieć z tyłu jakąś skrzynke z piaskiem lub coś podobnego.Dodam jeszcze że po 12 mtg padł jakis czujnik z wspomagania kierownicy i lał się olej.Teraz ma 50 mtg i jak narazie ok.W środku ma nawet fajnie i fajnie sie nim pracuje.Ma jeszcze zetora 5011 i chodzi bezawaryjnie ma już 5700 mtg.Ale ta awaria w nowej proximie to mie troche zdziwiła widać nowe zetory nie są tak rewelacyjne jak niektórzy uważają.Chciaz była to drobnostka kosztowało to kilkadziesiąt złotych.Jak proxima toche więcej popracuje to wam powiem jak się sprawuje

 

/edit

Chciałem jeszcze dodać że u nas jest hurtownia rolnicza i jest tam ursus 914 i dźwiga palety po 1500 kg z nawozami i nie potrzebuje obciążenia z tyłu.Ciągnik ten chodzi dzień w dzień i wogóle sie nie psuje.Nawet sie silnik nie poci.W naszej wsi jest dużo ursusów i nie spotkałem u nas takiego, który by sie tak psuł jak to niektórzy piszą.Nie wiem co macie do tych traktorów.Coprawda nie są to fendty ale potrafią swoje.Naprawde wiem co pisze taka jest prawda.A przynajmniej u nas tak jest z tymi ursusami, że sie dobrze sprawują

Hmmm awaria czujnika może zaważyć na cały zdaniu o ciągniku?? To tylko czujnik może był po prostu źle zmontowany... To sie nie kwalifikuje jako awaria nawet:P:P Wkładasz nowy czujnik i jedziesz:P:P Drobniuteńka naprawa wynikająca z jakiejś niedoróbki w jego produkcji< w sensie czujnika?>. Cioci w nowym pasacie tdi też zaczęło cieknać z czujnika oleju... czy powiecie teraz że te pasaty też są awaryjne?? no własnie:P uważam ze ta awaria sie nie kwalifikuje:P

 

Znajomemu nie działał wskaznik pozimu paliwa w 7341 wymienili czujnik , zegary, a on i tak kidy chce to pokazuje poziom i nie zawsze nabija godziny a takie ma drgania przy 2000 obroty że mało sie nie rozleci ,błotniki tylne popękały a ma 250 godzin brak mu troche dbałości o szczegóły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale awaria czujnika nie zaważa na mojej opini na temat proximy.Chyba mnie źle zrozumiałeś.Do proximy nic nie mam wręcz przeciwnie nawet mi się podoba i fajnie się nią pracuje.Zobaczymy czy się będzie psuć jak bedzie miała gdzieś ok.500 mtg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze bedziesz zadowolony z proximy ja swoim 7341 zrobiłem 900mth w ,5 roku i nic sie nie dzieje oprócz akumulatora po 800 mth który dostał zwarcia w jednej celi i kilku dupereli typu cieknacy siłownik od tylnej szyby który ciekł juz po 50mth i został wymieniony na I przegladzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze bedziesz zadowolony z proximy ja swoim 7341 zrobiłem 900mth w ,5 roku i nic sie nie dzieje oprócz akumulatora po 800 mth który dostał zwarcia w jednej celi i kilku dupereli typu cieknacy siłownik od tylnej szyby który ciekł juz po 50mth i został wymieniony na I przegladzie

 

A ta proxima 7441 ma turbo czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos kiedys na tym forum pisałe ze wszystkie proximy maja turbo bo bez niego nie spałniałby silnik normy eruro II. Pamietam ze podawał ta stronke jako dowód www.zetor.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktos kiedys na tym forum pisałe ze wszystkie proximy maja turbo bo bez niego nie spałniałby silnik normy eruro II. Pamietam ze podawał ta stronke jako dowód www.zetor.de

 

Ma turbo to nie me szans abym ją kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boisz sie turbiny ????????? dlaczego?????

 

To ze jest mala turbo dziura to bardzo ne przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boisz sie turbiny ????????? dlaczego?????

 

To ze jest mala turbo dziura to bardzo ne przeszkadza.

 

385 ma z takiej samej pojemności 76 koni bez turbo i poco tworzyć do podobnej mocy turbo jakby tyle co 385 pilił to nie byłoby źle

 

Nie lubie traktorów co na wolnych obrotach nie mają żaru z zetorów to 7211 ma (słowo zostało usunięte) silnik już w 5320 nie jest tak dobry bo zaczęli coś twożyć aby mniej palił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeważnie to z turbinami mniej pala:)

 

nie zawsze porównaj rekorda ze zwykłym bizonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzilo im o moc tylko turbina słuzy obnizeniu emiosji spalin, aby spełnaic normy EURO II. Mi tam sie podoba turbo, nie rozumie twojego podejscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzilo im o moc tylko turbina słuzy obnizeniu emiosji spalin, aby spełnaic normy EURO II. Mi tam sie podoba turbo, nie rozumie twojego podejscia

 

Ja wole żeby emitował niewiadomo ile i co a mało palił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzilo im o moc tylko turbina słuzy obnizeniu emiosji spalin, aby spełnaic normy EURO II. Mi tam sie podoba turbo, nie rozumie twojego podejscia

 

Ja wole żeby emitował niewiadomo ile i co a mało palił

 

To teraz czegos takiego nie kupisz bo prawie wszystkie silniki juz spełniaja normy EURO II i pala wiecej nawet JD, moze PRONAR i URSUS jeszcze nic takiego nie zrobil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzilo im o moc tylko turbina słuzy obnizeniu emiosji spalin, aby spełnaic normy EURO II. Mi tam sie podoba turbo, nie rozumie twojego podejscia

 

Ja wole żeby emitował niewiadomo ile i co a mało palił

 

To teraz czegos takiego nie kupisz bo prawie wszystkie silniki juz spełniaja normy EURO II i pala wiecej nawet JD, moze PRONAR i URSUS jeszcze nic takiego nie zrobil

 

Myśle raczej o starszych maszynach np. DEUTZ FAHR chłodzonym powietrzem

Bo z nowych niedrogich to niema co kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byście wzieli zetora proxima 7441 czy same roller 70 naoiszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...