Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

czy przy orce np. proximą 8441 o przednim ogumieniu 13.6/24 gdy koło wpadnie w tzw. bruzdę nie najeżdza na zaoraną już rolę?? nie są to już takie wąskie buciki . prosze o wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie masz lemiesze w plugach, ja mam 5 zagonowe(35cm) i w 1014 mam gumy 16,9/24 i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może przednie koło najeżdzac na bruzde? tylne są przecież szersze.

Moje pytanie czy z tylnymi o szerokości 480 nie będzie zostawał ślad przy korpusie 30cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam takie pytanie odnośnie wspomagania w proximie.mam taką z ładowaczem i szczególnie jak ciągnik stoi to czasami nie możma ruszyć kierownicą, a wystarczy ruszyć ciągnikiem nawet centymetr a wszystko zaczyna działać lekko. czy u was też tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale blokuje się tak na odpalonym silniku czy w jakiejś konkretnej sytuacji jak na razie w mojej proximie nic takiego się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie rozgłądam się powoli za nowym traktorem 8około 80 koni wgrę wchodzi lamborgchini ewo 3 85 koni [czy jakoś tak] john der 5720 i zetor proxima plus 80 koni zależy mi na rewersie [tur]cena zakupu jest tu raczej drugoplanowa [i tak częściowy kredyt]ale ważny koszt serwisu, cześci [wszystkie i tak prędzej czy nie nawalają]spalanie [ważne] i komfort pracy jak mi się wydaje podobny a jak to jest w zetorach proximy to nowa generacja czy to taka przerośnięta c-360 i jak się sprawują ,czy plus ma taką samą skrzynie jak 914[pochodna]i czy jest dostępny wałek 750 obr jakie jest wasze zdanie bo ja to hulam na białorusi i c360 ale one mają swoje lata a i sprzęt się zmienia a do obróbki mam 20 hektarów zboża i 30 łąk ciągnie mnie do zetora a boje się trochę JD bo widzę jak szwagier za byle pierdołe smaruje grubą kasę a chciał bym trochę wygod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim mniejscu bralbym lambo r 3 jest to oszczedna maszyna napewno spali mniej od JD i Proximy moj znajomy ma JD 5720 i mowi ze duzo pali i serwis jest strasznie drogi moj sasiad posiada lambo 110 km i zbiornik paliwa starcza mu na 17 godzin pracy z agregatem uprawowo siewnym ( 3 metry bierny) i przeglady sa tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jestem nowy na tym forum!!

 

mam problem z moim t-25

nie zbiera sie na obroty szatkuje tak jakby paliwo nie dochodziło albo sie zapowietrzał albo jakby miał slabe cisnienie wtrysku!!

wyczyscilem uklad paliwowy i nic wymieniłem koncówki wtryskiwaczy tez nic!!!

mysle kupic pompke zasilajaca bo tam jest wielki luz na tym tłoczku i moze ciagnie tam powietrze a jak to nie pomoze to co?? trzeba bedzie kupic pompe??

 

moj t-25 ma 2013mth i ma jakies 23lata dbalem o niego no ale czasem dostał po garach

 

na pompie nie bylo nic regulowane nie była zwiekszana dawka!!!

 

POMÓZCIE!!!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nina mam proxime8441 , i napewno to nie jest przerosnieta c360 jak ja przesiadlem sie z 4512 to komfort byl nieporownywalny ...ja mysle ze proximy sa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie też jest nieporównywalne , mój mf 255 przy zgrbiarce troche przejazdów miedzy łakami 3ha i nazbierałem 1 przyczepą zbierającą przez 4 godz zegarowe spalił 9 l, proximie na 2 godz nie wystarczyło by zapewne, fakt z odpowiednim sprzętem jest oszczędna, ale przy chodowli 3/4 roboty to takie pie*dolenie się więc rocznie z proximą troche więcej ukraińcy musieli by mi ropy przywieźc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj sasiad posiada proxime 8441 z turem to mowi ze z calego tego ciagnika to tur jest najlepszy nie psuje mu sie tylko ze jest zly na spalanie bo w tuze pali mu 6 litrow na godzine w innych pracach tez nie jest oszczedny w porownaniu do jego lambo r 4 110 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że nie w temacie ale które lambo jest oszczędniejesze r4 105 (w 6 garach) czy premium 1050 (4ka turbo ) zdania u mnie we wsi są bardzo podzielone zakładac się mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z c-360 to chodziło mi o to że zetory wywodzą się z tej samej deski kreślarskiej i czy proxima to kolejna ewolucja czy całkiem nowa konstrukcja jeszcze nie byłem u dilera a chce pójśc przygotowany żeby nie nawciskał mi kitów wczoraj zastanawiałem się z ojcem [organ doradczy] i doszliśmy do wniosku że brak nadmiaru elektroniki to plus zetora i serwis też na pewno tańszy a jak się człowiek przesiądzie z radzieckiej myśli technicznej to zetor jest spoko a ma to byc traktor podstawowy czyli dobierał bym pod jego kątem sprzęt , ze spalaniem to sprawa dyskusyjna [mój rusek w odpowiednio dobranym sprzęcie i zadaniu pali mniej niż 360 ale w prasie w słomie to jak pojechałem na usługi z normalnym zapasem paliwa to dwa razy mi zgasł z suchot i gdybym sam nie jeżdził to pomyślał bym że pracownik handluje ] więc panowie czekam na dalsze opinie a szczegułnie na temat proXimy plus ze skrzynią16-16 + rewers bo te pozostałe to mają chyba skrzynie 5biegów + reduktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do c360 to juz nie ma co porównywac bo chyba nic wspólnego nie zostało Jedynie podobny z wygladu tylny most i podnosnik ale wszytko duzo mocniejsze a tymbardziej w proximie plus . Mam 7341 a wczesniej miałem 7011 to juz inne ciagniki nie maco porównywac do c360 !!!! Obsługa podobna, bo dzwignie w podobnych miejscach ale to nie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę zastanowić się nad nowym Zetorem. Sam niedawno byłem jego zwolennikiem no i kupiłem Forterrę. Niestety długo się nie nacieszyłem...

Woda w oleju (tzn.płyn) Diagnoza - pęknięta tuleja. Przebieg-Uwaga!!!- 25 mth. Szlag mnie trafia bo miał być to ciągnik do wszystkich uprawek, a tu zboże ścięte a on stoi w serwisie bo części ściągają dopiero z Czech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opiniami że nowe zetory psują niewiele mniej jak pronary, a są droższe i więcej palą, na jedne i drugie ludzie narzekają że nowy ciągnik a ciągle jakieś drobne awarie z tym że na te drugie że jeszcze do tego dużo palą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozmawialem z serwisantem z Krzywomosi i mowil ze te nowe zetory to nie to samo co pred tem ciagle maja z nimi jakies problemy mowil ze popsuli sie przez to ze zaczeli produkowac kilkakrotnie wiecej ciagnikow niz wczesniej i jeszcze pytanie bo widzialem kiedys jak gosciu odpalil zetora proxime 8441 i z tlumnika dawal mu taki bialy dym ze szok poprostu cala rura jakies kilka minut czy przy waszych tez tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...