Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

Dymi dymi tylko nie teraz jak jest ciepło tylko zimą zaraz po odpaleniu ale nie kilka minut tylko ok 30s Jak kupiłem w grudniu to zaraz kręciłem nr do serwisu a oni mnie uspokoili że każda proxima tak ma do póki nie złapie temperatury więc spoko może trochę przydymiać taki jej urok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto nie ma proximy na wlasnosc to tylko wymysla problemy a to zle a to sie zepsuje .. gadanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest doskonałe, te dymienie to normalka z takim tłumikiem, wsród najtańszych (nie zachodnich) ciągników pod względem bezawaryjności dielerzy polecają tylko farmtracki i proximy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na stukałem 180mth i nie mogę narzekać na zetorka. Śmigam nim aktualni ze zwijarką - super sprawa jak masz rewers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek byłem u dilera obejrzałem zetora i lamborg ewo 3 z zewnątrz wiadomo ewo 3 lepiej się prezentuje ale w środku zetor mu nie ustępuje [eweo ma więcej bajerów w dachu i tyle] rozmieszczenie dzwigni i innych przydatnych elementów podobne ale nie mieli proximy plus tylko zwykłą a w plusie niby jest nawet lepiej .Zetor sprawia wrażenie że jest to traktor do pracy a ewo 3 jakby do kościoła ,proxima plus w standardzie 95000 a po dodaniu obciążników i klimy 102000 [netto] około ewo 3 około122000 w standardzie ale już z klimą elektroniki w ewo3 nie ma 4 biegi z 4 zakresami i mechaniczny rewers generalnie prostota i nic zbędnej bzdury . zetor jest O.K. ale te zwolnice i tylnt most czy to wytrzymuje i w proximie skrzynia na za mało biegów a plusa to jeszcze diler nie widział bo to nowy produkt ale jak ma zwolnice planetarne i skrzynie 16 z rewersem to jest już lepiej .A co do psucia to jakoś nikt nie opisuje że w c-360 dymi czy nawala a tak jest w co drugim bo jak robią to muszą się psuc i tak jest z każdym traktorem nie zależnie od marki jak mają swoje nakręcone ,acha spotkałem się z opinią że rewers mechaniczny może się spalic o co tu chodzi i jaki ma proxima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co może być przyczyną w proximie 8441 migania kontrolki świecy żarowej i skakania wskazówki od temperatury płynu. Miga przed zapaleniem a wskazówka skacze na zapalonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerwa w połączeniu z czujnikiem temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy- a dokładniej co sie stało jak mugł byś wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Proximy 8441 i Forteery 11441. Stoję przed dylematem zakupu ciągnika oraz całego osprzętu (pług, agregat uprawowo siewny, agregat podorywkowy) i sam nie bardzo wiem jaki mam wybrać do jednego z tych ciągników. pług myślę kupić kvernelanda, agregat uprawowo siewny i podorywkowy z Uni, ale nie wiem o jakiej wielkości mają być to maszyny i czy jest to dobry wybór. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozchodzi mi się czy będzie miała co robić lecz jaki sprzęt dopasować do tych ciągników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy dociera ze zgrabiarką i w transporcie nie wiem czy to najlepszy sposób a pali w takim docieraniu 6 l na godz zegarową chyba troche za dużo jak na mój gust , ma trac lifta 220 i mówi że nie daje się z tym pracowac, przejechałem się i faktycznie ogromny ten tur, czy do proximy 8441 można zakładac trac lifta 100? bo dieler nie chce mu odmienic ramy na mniejszą, z tego co ja wiem to proxima może byc z 100tką wiecie coś na ten temat?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze może byc z 100 tytlko 100 nie ma poziomowania jak sie orientuje. czego w y chcecie od tego tura. 220 jest w sam raz do proximy, a 260 do forrter. Chyba ze ktos sie przyzwyczaił do c 330 z turem to wydaje sie wielki. Mój znajomy ma 8441 z 220 i jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze może byc z 100 tytlko 100 nie ma poziomowania jak sie orientuje. czego w y chcecie od tego tura. 220 jest w sam raz do proximy, a 260 do forrter. Chyba ze ktos sie przyzwyczaił do c 330 z turem to wydaje sie wielki. Mój znajomy ma 8441 z 220 i jest oki

 

A mój znajomy załamany, proxima zajebiście poszerzona, podnosi mu tył, w łąkach przód się topi, boi się tym robic, czeka ciągle na obciążniki na tył, no i chce żeby mu zamienili na 100, a przesiadł się z mf 255 z turem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tura musza byc rozsuniete koła żeby była stabilna, jakie ma gumu z przodu bo na łaki to musza byc szerokie i bez przeciwagi lub obciazników każdy sie utopi. Ja ma m3512 z turem i jak nie mam z tyło koło 1tony to na łaki nie wjezdzam ładowac kiszonki mam rozwijacz bel + belka i tylko jęk idzie i chmura dymu za mna i nawet sie nie topi przód, a mam zwykłe koła.

 

Podam dla przykładu oststnio pomagał mi znajomy przy sianokiszonce zetorem 8011 z turem i on bez przeciwagi, ale miał obciazniki w kołach podjeżdzał podnosił belke i tyle było jego jazdy zapadał sie cały przód, ja podlatywałem 3512 z tyłu zgrabiarka karuzelowa ( 750kg) i cyk pyk i belka na przyczepie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz mniej podobają mi się te wszystkie tury, wsadzic prawie 30 tysi (za tą kase 15 lat miałbym na usługe na ładowanie gnoju), niszczyc sobie ciągnik, jeździc trzeba powoli, a najgorsze to kupa złomostwa przed maską, pojeździłem tą proximą to tylko bałem się żeby czegoś nie zaczepic krokodylem, a tak wogule największe sterty z belek mają ci którzy używają kolca na tuz, kto ma tura to tylko chektary bel leżą na pastwiskach, o czymś chyba to świadczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies dziwne te twoje przemyslenia i spostrzerzenia ja tez ze 2 lata woził kolcem na tuz i to mordega w porówaniu z turem. Jakby były takie złe to by nikt nie kupował. Do wielkosci i jezdzenia z turem trzeba sie przyzwyczaic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakies dziwne te twoje przemyslenia i spostrzerzenia ja tez ze 2 lata woził kolcem na tuz i to mordega w porówaniu z turem. Jakby były takie złe to by nikt nie kupował. Do wielkosci i jezdzenia z turem trzeba sie przyzwyczaic.

 

Fakt faktem przy 15 krowach jest tak, że szkoda kasy na usługe bo bardzo dużo się wydaje, ale nie na tyle dużo żeby opłacalo się kupic wydajny sprzęt

 

Co do turów, znajomi którzy pokupili duże tury nadal kolce używają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz dziwnych znajomków bo u mnie ytakich nie ma jak ktos ma kolca to nie ma tura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to masz dziwnych znajomków bo u mnie ytakich nie ma jak ktos ma kolca to nie ma tura

Chyba chciałeś napisac jak ktoś ma tura to nie ma kolca

Niektórzy znoszą sobie kolcem belki z całej łąki w jedno miejsce, u innego tur chodzi cały dzień z belarką , tur z przodu kolec z tyłu, dużo tych przykładów, turem można 2 belki na raz a z kolcem szybciej jeździc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Same Rollera 60 i dokupiłem tura Stolla. Super sprawa do robienia kiszonek i zworzenia każdego kalibru. Natomiast gdy jest nie potrzebny to go odpinam w bardzo prosty i lekki sposób. Więc nie jeżdżę z nim na próżno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrew ale bez porządnej przeciwwagi to chyba niewiele podniesiesz w końcu leciutki ten samik. Skończmy temat o turach, w innym temacie znalazło się info że przednie napędy i może coś jeszcze do zetorów produkowane jest w Polsce, czy ktoś wie w jakich latach i jakie modele były produkowane w polsce ostatnio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...