Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

przednie napedy sa sprowadzane w całosci z włoch !! przeciez to carraroone sa tylko przykrecane ale sam nie wiem dlaczego w polsce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co teraz robią w Kaliszu?

Tzn. Proximka w całości (poza przodem) robiona jest w Brnie, a te starsze 3320 - 7340 w Kaliszu były robione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w jakich latach ale były kilka lat skłądane w kaliszu i szybko z tego zrezygnowano bo sie chyba za bardzo sypały. Nie wiem czy wszytkie proximy maja dokładany czy to tylko bujda, ale mój 7341 miał cos grzebane w 2004r jak go kupiłem, nawet sam dealer mi cos wspomniał że przedni naped to juz w polsce mu dokładali ale dlaczego tego nie wiem:( Cos tam sciemniał ze brakowało napedów w czechch i zeby nie opózniac wysyłali beznapędsce dokładali, ale te gatki dealerów to czesto mijaja sie z prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko plotka. Oni nie mają nawet gdzie w Kaliszu montować tych osi. Bynajmniej teraz na pewno przychodzą w całości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej na moim nie było ślady jakiegokolwiek składanie i wszędzie był oklejony czeskimi naklejkami również na osi tak więc wątpliwa sprawa żeby ciś było kombinowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić proxime do pracy z prasą kostkującą sipma z224/1 i do transportu. Czi nada mi się do tych rzeczy. Teraz mam zetora 7211 i naprawde dobra maszyna tylko to sprzęgło do kitu, a jak jest w proximie? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pługi ciągacie proximami 8441? Znajomy ma 3x30 i zastanawia się nad 4x40 http://www.allegro.pl/item228938137_plug_4_skibowy_agro_masz_z_zabezpieczeniem.html, lub

5x30 http://www.allegro.pl/item228365444_fabrycnie_nowy_plug_5_skibowy_zagonowy.html ) a może wystarczyło by dokupic przystawkę i zrobic 4x30, znajomego ziemie to przewaga 5 klasy, troche 4tej

Więc z jakimi pługami i z jaką prędkością oracie proximami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3*35 obrotowy ( HUARD) na sprężynie i pracuje nim z prędkością 10km/h.

Moim zdaniem jest to idealny pług do proximy 8441 - co z tego że uciągnie większy jak szybko nie pojedziesz i orka będzie taka sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ale proxima( w końcu ten sam silnik) pociągnie chyba taki pług jak 912? Bo podobno mtz 82 troche lepszy uciąg ma i lepiej w orce sobie radzi od proximy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od pługa jakie ma opory w ziemi. Wpływają na to również inne czynniki takie jak np. stan opon ciągnika ciśnienia w oponach czy lemieszy no i jeszcze wiele innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK ale proxima( w końcu ten sam silnik) pociągnie chyba taki pług jak 912? Bo podobno mtz 82 troche lepszy uciąg ma i lepiej w orce sobie radzi od proximy

 

Proxima 8441 nie dorówna Mtz 82 w polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proxima nie dorówna zwykłej białoruśce na wąskich kołach z przodem na 20'kach? Może pronar na szerokich kapciach więcej pociągnie ale chyba nie zwykła białoruśka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali swoje to co ma Ja miałem wybór przy zakupie i wybrałem Zetora i jestem z tego w pełni zadowolony. Oczywiście brałem pod uwagę również Pronara ale wybór Zetora jest naprawdę OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe! Może mi ktoś podac prędkości wstecznych biegów w proximie 8441 ze skrzynią 10/2.

Jaką maksymalnie przyczepe może ciągnąc proxima według homologacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zamiłkł ,czy ktoś ma informację o proximie plus albo może już kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników proximy pokusił się już o założenie dodatkowych halogenów z przodu ciągnika tak jak jest to w forterach tzn nad kierunkami zastanawiam się czy instalacja jest wyciągnięta no bo włącznik jest na pulpicie i są do niego doprowadzone przewody więc chyba do czegoś mają służyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w proximie jest tak samo jak w starszych zetorach? nie ma możliwości włączyć naraz świateł przednich i halogenów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi nie chodzi o halogeny na dachu jeśli o tych myślisz tylko o lampach roboczych montowanych seryjnie w forterach nad przednimi kierunkami i one działają na tej samej zasadzie co lampy robocze z tyłu ciągnika tzn działeją niezależnie po włączeniu postojówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Na Festiwalu Starych Ciągników w Wilkowicach rozmawiałem z jednym gościem z AGROmechaniki i powiedział, niby to w tajemnicy, że w październikowym wydaniu pokażą test Proximy po ok. 500 godzinach pracy. Ale szczegółów nie chciał zdradzić. Ciekawy jestem wyników, bo sam przymierzam się do nowego ciągnika i zastanawiałem się m.in. nad Proximą. Jeśli możecie to podzielcie się swoimi doświadczeniami z tą maszynką. Z jakimi narzędziami ją agregujecie?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie

Na Festiwalu Starych Ciągników w Wilkowicach rozmawiałem z jednym gościem z AGROmechaniki i powiedział, niby to w tajemnicy, że w październikowym wydaniu pokażą test Proximy po ok. 500 godzinach pracy. Ale szczegółów nie chciał zdradzić. Ciekawy jestem wyników, bo sam przymierzam się do nowego ciągnika i zastanawiałem się m.in. nad Proximą. Jeśli możecie to podzielcie się swoimi doświadczeniami z tą maszynką. Z jakimi narzędziami ją agregujecie?

Pzdr

 

Mi też chodzi po głowie proxima, ciągnik ogólnie super, ale jedyne co mnie martwi to spalanie, bo porównując do lampo/rollera to pali 2 razy więcej, do perkinsów w farmtracu czy ursusach w lekkich pracach też jest duża różnica, a z tego co się dowiedziałem mniejsze palą tylko symbolicznie mniej bo przecież te same silniki tylko dawka paliwa troche mniej nastawiona, więc w grę w chodzi tylko 8441 ale to dla mnie aż za duży ciągnik z kolei jak mam do 6441 dokupic większe koła itp. a w lekkich pracach ma palic 6l ( to tyle co perkins w 4514 jak w dupe dostanie pali), więc ten zetor to dla mnie niewiadoma, może jak ktoś ma tylko uprawe i sprzęt odpowiedni to sobie chwali ale jak ma to byc ciągnik prawie do wszystkiego to nie wiem czy na paliwo wyrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając twoje posty widzę że cały czas szukasz i jak coś ci się zaczyna podobać to wymyślasz zaraz sto przeciwności. Poczytaj moje posty to się dowiesz ile pali i nie patrz na dane w prospektach bo one i tak nie oddają prawdy tak do końca . A tak na marginesie ciągnik to nie tylko spalanie. A jak chcesz ciągnik do wszystkiego przeważnie lekkich prac to spalanie proximy8441 w granicach 5l/mth to moim zdaniem spokojnie jest do przełknięcia . Ale to twój wybór. Kup perkinsa i faktycznie tylko do lekkich prac bo jak mu wstawisz to tylko patrz na wskaźnik temp. bo trochę większe obciążenie i już się grzeje i następnego dnie już szukasz pierścieni po całej Polsce ( nie myśl że to łatwa sprawa i że dostaniesz w każdej składnicy) Ale życzę Ci trafnego wyboru żebyś później nie żałował Ja już wybrałem .................bardzo trafiony wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...