Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

rewers jak ja kupowałem 7341 to taka sam skrzynia kosztował cos koło 2500zł, a za biegi pełzajace pewnie tyle samo albo i wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam troszke inne informacje. Za rewers trzeba zapłacić 1200 pln.

Taka sama cena jest jeśli chodzi o wzmacniacz momentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie sprawdziłem w cenniku z 2004cenny netto

 

skrzynia z rewersem 1450

skrzynia synchronizowana do seri xx20/40 1450

skrzynia 20/4 ze wzmacniaczem 1400

40km/h do xx21/41 2750, a do xx20/40 2200

pełzajace 2250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak bierzesz rewers to nie możesz wzmacniacza momentu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak bierzesz rewers to nie możesz wzmacniacza momentu!

 

jeste jeszsze kilka dodatków które koliduja ze soba, np przedni wom oznacza ze nie możesz wziac reversu, lub wzmacniacza i cos tam jescze jest takiego, ale niechce mi sie isc do cennika i patrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam 8441 jedynom jego wadom jest to ze jak jade 5 i przelanczam na 6 do jest za duzy skok poza tym jest to fajny ciągniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś tu wyczytałem że pali 7l na mth to wyhodzi 10 l na h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam 8441 jedynom jego wadom jest to ze jak jade 5 i przelanczam na 6 do jest za duzy skok poza tym jest to fajny ciągniczek

 

Gdzie ty w proximie widziełses 6 bieg. Człowieku opanuj sie. Mam taka samą skrzynie i jest 5 biegów do przodu. I to jest prawda z tym przełożenie ze z 4 na 5 jest duzy skok i jak ma sie duzy ładunek to trzeba na 4 ciagnoć do dechy i jak osiagne maxymalne obroty właczac 5 bieg. spowodowane to jest tym ze ta skrzynia ma 32km/h przy 2000obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami trafi się taki specjalista od ciągników

Pewnie jest konstruktorem i testuje najnowszy prototyp skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam proximy ja mam 7341

 

 

spalanie zalezy od traktorzysty, jak sie umiejetnie operyje pedałem gazu to jest oki. no i zalezy jak w jakiej maszynie.

np w talerzowce 3,15m spalał mi 5l na ha czyli jakies 10na godzine pracy. w orce 4x30cm na głebokosc od 25-30cm( orze bardzo głeboko może nie potrzebnie ale ładniej mi wychodzi głeboka orka) 14-17 na ha. Hektar orze 1.15-1.25 zalezy od pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

widze ze nalepszy specjaklista to Bialy 2005 otóz 6 bieg jest jak ma skrzynie z rewersem a wtedy nie ma wstecznego buchahaha specjalisci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze ze nalepszy specjaklista to Bialy 2005 otóz 6 bieg jest jak ma skrzynie z rewersem a wtedy nie ma wstecznego buchahaha specjalisci....

 

co Ty za głupoty pier.... i podważasz moja wiedze. Skrzynia z rewersem ma 10/10 czyli po 5 biegów na żółwiu i na zajacu. Twoje obliczenia ze wsteczny przekształaca sie w jeden z biegów jest z palca wysłane. Lepiej idz dobranocke ogladac, albo spac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z tego co zetor pisze to proxima spala 8441 12,5l -100% obciązenia silnika 10l 80% i 6,25 50% .. a praktycznie to nie wiem bonie robiłem pomiatrów tyle co przy talezówce Uni grudziądz CUT 2,8M spaliła mi 9l/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kolego i co cwaniakujesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! podac ci predkosci do kazdego biegu... bo mam przed oczami instrukcje obsługi albo lepiej! moge cyknąc zdjecie i wstawic fotke no i co ty na to cwaniaczku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zobacze to nie uwioerze bo ja opieram sie także o dane z instrukcji i cennika zetora serii super, a wszyscy mówili ze skrzynia jest taka sama. jak w proximie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Gdzie ty w proximie widziełses 6 bieg. Człowieku opanuj sie. Mam taka samą skrzynie i jest 5 biegów do przodu. I to jest prawda z tym przełożenie ze z 4 na 5 jest duzy skok i jak ma sie duzy ładunek to trzeba na 4 ciagnoć do dechy i jak osiagne maxymalne obroty właczac 5 bieg. spowodowane to jest tym ze ta skrzynia ma 32km/h przy 2000obr/min

 

SPROSTOWANIE

 

przeciez jak kupujesz to mozesz sobie wybrac skrzynie z reversem czy z normalnym wsteczym a ta z reversem jest 6 biegowa. wydaje mi sie że ty jak kupowałeś traktor to chyba nic onim nie czytałeś.

 

/edit

biały zrobili cie w jajco jak kupowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie ty w proximie widziełses 6 bieg. Człowieku opanuj sie. Mam taka samą skrzynie i jest 5 biegów do przodu. I to jest prawda z tym przełożenie ze z 4 na 5 jest duzy skok i jak ma sie duzy ładunek to trzeba na 4 ciagnoć do dechy i jak osiagne maxymalne obroty właczac 5 bieg. spowodowane to jest tym ze ta skrzynia ma 32km/h przy 2000obr/min

 

SPROSTOWANIE

 

przeciez jak kupujesz to mozesz sobie wybrac skrzynie z reversem czy z normalnym wsteczym a ta z reversem jest 6 biegowa. wydaje mi sie że ty jak kupowałeś traktor to chyba nic onim nie czytałeś.

 

/edit

biały zrobili cie w jajco jak kupowałeś

 

Jak nie wierzysz to moge zrobic ci fotke z instrukcji skrzynia w serii super z rewersem czy bez ma 5 biegów do przodu czyli normalna ma 10/2 a z rewersem 10/10. bardzo mozliwe ze dla proximy zmienili skrzynie. Nie mam gdzie zamiescic fotki bo bym raraz zapodał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie ty w proximie widziełses 6 bieg. Człowieku opanuj sie. Mam taka samą skrzynie i jest 5 biegów do przodu. I to jest prawda z tym przełożenie ze z 4 na 5 jest duzy skok i jak ma sie duzy ładunek to trzeba na 4 ciagnoć do dechy i jak osiagne maxymalne obroty właczac 5 bieg. spowodowane to jest tym ze ta skrzynia ma 32km/h przy 2000obr/min

 

SPROSTOWANIE

 

przeciez jak kupujesz to mozesz sobie wybrac skrzynie z reversem czy z normalnym wsteczym a ta z reversem jest 6 biegowa. wydaje mi sie że ty jak kupowałeś traktor to chyba nic onim nie czytałeś.

 

/edit

biały zrobili cie w jajco jak kupowałeś

 

Jak nie wierzysz to moge zrobic ci fotke z instrukcji skrzynia w serii super z rewersem czy bez ma 5 biegów do przodu czyli normalna ma 10/2 a z rewersem 10/10. bardzo mozliwe ze dla proximy zmienili skrzynie. Nie mam gdzie zamiescic fotki bo bym raraz zapodał.

 

Chyba ma te 6 biegów zobacz tutaj

 

http://www.zetor.de/images/Prospekt%20Proxima_Seite_8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to ze dla proximy zmodernizowali troche skrzynie z rewersem. Bo do wesju super taka jak ja mam byla 10/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszał ktoś o problemach w proximie z łożyskiem wyciskowym sprzegła.

Niby często zaczynają wysiadać już na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...