Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

Czy proxima 6441 dał by radę z agregatem uprawowo siewnym 2,5 m z poznaniakiem, wypisują tu ludzie że 4514 chodzi z 3 metrowym podobno to dlaczego nie proxima udzwig ma w końcu wiekszy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cWitam!!!!

CHce kupic Zetora forterre 12441 122 KM. Czy ma on bezawaryjny podnosnik??????Czy nie jest on za lekki na pług o wadze 1300 kg???

Czy nie siada w nim pompa olejowa podnosnika???

Czy nie grzeje sie podczas długiej jazdy????zwłaszcza przy orce??Bo znajomi mi mówili ze nie mam brac tego ciągnika.Czy agregat uprawowo siewny 3 metrowy Unia+Poznaniak nie przeważy mi przodu do góry????Czy nie bedzie miał za cieżko z tym sprzętem???A jak z gruberem 3 metrowym bedzie sie sprawował????????Co mam robic???????!!!!! Pomóżcie mi Co mam robic??? Doradzcie mi????Prosze!!!!!

Z góry dziekuje!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi czy mam kupic zetora forterre 12441??

Czy nie bedzie miała problemów z 4 skibowym pługiem obrotowym uni grudziądz,lub kuhna??????????????

 

Czy agregat uprawowo siewny nie podniesie mi przodu tego ciągnika???? Wygląda mi na lekki ciągnik ta forterra???

Podnosnik da sobie rade z tymi maszynami??? Pług azy okolo 1250kg?????

 

Dzieki z góry za opinie:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w proximie jest jeden olej w skrzyni i w silniku tak jak jest to podobno w 6341, 7341 itp.? tzn czy olej w silniku miesza się z olejem ze skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze słyszałeś że w proximie olej w silniku i skrzyni jest taki sam ( te same parametry) ale w żadnym wypadku nie mieszają się ze sobą tzn olej z silnika nie przepływa do skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licz się z konsekwencjami ,jakie mogą i powinny cię spotkać za takie wulgaryzmy pod naszym adresem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Chochlika; chyba coś Ci się pomieszało, nie słyszałem jeszcze żeby w jakimś ciągniku olej w silniku mieszał się z olejem w skrzyni biegów. Chyba chodziło Ci o olej w skrzyni i hydraulice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej się nie miesza ale pompy hydrauliki i od silnika są obok siebie i dlatego olej w silniku i w hydraulice jest taki sam. Mam tak w Farmtracu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej się nie miesza ale pompy hydrauliki i od silnika są obok siebie i dlatego olej w silniku i w hydraulice jest taki sam. Mam tak w Farmtracu

To żdnej przyczepy nie wykiprujesz jak nie masz hipolu w skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w skrzyni olej Texaco Super Oil i wykiprowałem już z 50 przyczep. Świat idzie na przód i oprócz Hipolu są jeszcze inne oleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam w skrzyni olej Texaco Super Oil i wykiprowałem już z 50 przyczep. Świat idzie na przód i oprócz Hipolu są jeszcze inne oleje.
Ok spox ale ja am tylko porzyczane przyczepy do kiprowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia się właśnie problem z kiprowaniem przyczep z innym olejem. Ja mam nową przyczepę Pronar 6t i kipruję ją tylko farmtraciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej moze byc TAKI SAM ale na pewno nie TEN SAM.pomyślmy logicznie jedno złe kiprowanie i silnik padnie.zaden producent by sie tak nie podłożył, a z drugiej strony to było by bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zwykłą z rewersem a różnica między 5 a 6 jest bardzo wyraźna

To jaki bieg więcej daje ten rewers czy wszystkie są inaczej wystopniowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zwykłą z rewersem a różnica między 5 a 6 jest bardzo wyraźna

To jaki bieg więcej daje ten rewers czy wszystkie są inaczej wystopniowane?

w jaki sposób rewers może dawać dodatkowe biegi, on słuzy jedynie do zmiany kierunku jazdy ale nie ma wpływy na jej szybkość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zwykłą z rewersem a różnica między 5 a 6 jest bardzo wyraźna

To jaki bieg więcej daje ten rewers czy wszystkie są inaczej wystopniowane?

w jaki sposób rewers może dawać dodatkowe biegi, on słuzy jedynie do zmiany kierunku jazdy ale nie ma wpływy na jej szybkość

 

Jak nawet tego nie wiesz o proximach to przeczytaj kilka pierwszych stron z tego tematu zanim coś napiszesz, a tam nawet kolega Biały2005 znawca zetorów się na tym 6 biegu proximy przejechał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie Konstruktorzy zetora musieli poprostu stworzyc inna skrzynie w której wsteczny zastapiono 6 biegiem do przodu. Bo we wczesniejszych zetorach tak jak np. mój 7341 to rewers mozna dołozyc w kazdej chwili do standardowej slkrzyni ( jak dobrze pamietam 2500zł)i i bedzie wtedy 5 biegów do przodu i 5 do tyłu. A w proximach zrobili inna skrzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proximei rewers kosztuje chyba 1600 zł, odpowie ktoś na moej pytanie jaki ten 6 bieg jest i czy pozostaęł biegi takie same, jak myślicie przyda sie do 6441 koła 34 zamówic czy będzie się muliła tylko na większych kołach?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6441 i trac lift to dobry pomysł?

Wiem napiszecie że dołożyć kilka tyś itd , ale te kilka tyś na drodze nie leży, a mocy i w tym 6441 mi wystarczy, tylko ile taka proxima spali w turze, bo jak 8441 pali z 6l/mtg to chyba ta z 1,5 -2 l mniej powinna>? .

Ludzie piszą że mała proxima 60km pali na godz tyle co i c360 czy była by to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...