Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

cena zetora proxima w pom Augustów (obowiązuje od 01.03.2007)

cena brutto 106990,00

upust 3000,00

a więc wychodzi 103990,00

 

z tego co ostatnio się dowiadywałem to ta cena dalej obowiązuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym Wy się zachwycacie w tej proximie to jest taki szrot jakich mało, z wujem przy grilu trochę podrinowaliśmy to powiedział to i owo o proxi.

Na początku to chwlił, ale jak policzył ile trwa mtg to załamany spalaniem chla więcej od 912 które posiada i dużo wiecej od 7340 sąsiada, a jakość wykonania , o ile można tak powiedzieć to pronar ma lepszą uszczelki same odłażą od szyb czujnik od baku sie zjebał elektryka głupieje cieknie z wom pneumatyka sie pier*oli, a wogóle to lekki ciągniczek i wogóle nie nadaje się do tura 220, a najlepsze to jest moc w tym ciągniku, wiecej Km czuć w tym 912 chociaż podobo silnik ten sam, jedyne co jest zajebiste w tym ciągniku to spalanie, na biegu jałowym ze 7 l na godz chla a w pługu 3x30 od c360 żeby chlał 11l to zgroza .

Dobrze że sobie pogadałem bo miałem zamiar kupić to gówno, wole farmtraca z perkinsem, i nie ściemniajcie o komforcie bo ta kabina to też jest jeden wielki kabaret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trochę przesadzasz co do proximy???

może po prostu trefny egzemplarz sie trafił?

gdyby to było takie badziewo, to tyle by tego nie schodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba trochę przesadzasz co do proximy???

może po prostu trefny egzemplarz sie trafił?

gdyby to było takie badziewo, to tyle by tego nie schodziło.

 

A dlaczego schodzi pomyśl!

1. zetora każdy zna i wierzy w to że części będą dostępne

2. w tej cenie do wyboru są tylko składaki farmtrac farmer (wcale nie gorsze od proximy)lub pronar lub ursus

3. w dodatku każdy dieler zachwala komfort proximy i legędarną jakość zetora

4. każdy dielr ściemnia że zetor fakt pali więcej od konkurencji ale tylko trochę

5. są ciagniki takie jak new holland td lub case jx lub same roller lub lambo, które są lepiej poskładane i z lepszych materiałów pomimo że są robione we włoszech i częściowo w turcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to też zauważyłem, że np w POM Augustów i Agroma Białystok najbardziej im zależy, żeby sprzedać właśnie zetora. pewnie najwięcej marży na zetorze mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie to też zauważyłem, że np w POM Augustów i Agroma Białystok najbardziej im zależy, żeby sprzedać właśnie zetora. pewnie najwięcej marży na zetorze mają.

 

I mi też się tak wydaje że najlepszy diel n zetorze mają, a cóż jak już ktoś kupił to powtarza zdanie dielera, ciekawe czy będzie taki zadowlony za 7 - 10 lat? . Zetor to ten sam syf co ursus czy pronar, a ma ten jeden minu do tego że pali 40% wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem delikatnie ze troche przeginasz z tymi obelgami na temat zetora !!!!!!!!!!!!! MAm 7341 3,5 roku nastukałem 2000mth i złego słowa nie moge powiedziec. Cos tam w każdym sie znajdzie ale bez przesady że wszytko sie pier.... ja na tyle mth wymieniłem usczelniacz WOM ( 5zł!!!!) I komplet uszczelnien na hamulcach( 4x 6zl= 24zł + 2 godziny samodzielnego grzebania) i sprzegle ale to z mojej winy bo zly płyn dolewałem i zeżarło mi uszczelniace na tłoczkach. Ceny filtrów sa smiesznie niskie w porówanaiu z zachodnimi. A kabiona własnie że jest komfortowa i koniec !!!!!!!!! Jesli ktos porównuje zetora do pronara i ursusa oznacza to tylko jedno, ze nie wie co mówi !!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o jedno kiedyś jak ktoś kupował 7211 to mówił chla ale wygodny dobrze wykonany i trwały, a teraz zetor też chla a moze i lepiej jak ten z przed lat niech wam będzie ze wygodny ale po jakości montarzu została tylko legenda 7211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem delikatnie ze troche przeginasz z tymi obelgami na temat zetora !!!!!!!!!!!!! MAm 7341 3,5 roku nastukałem 2000mth i złego słowa nie moge powiedziec. Cos tam w każdym sie znajdzie ale bez przesady że wszytko sie pier.... ja na tyle mth wymieniłem usczelniacz WOM ( 5zł!!!!) I komplet uszczelnien na hamulcach( 4x 6zl= 24zł + 2 godziny samodzielnego grzebania) i sprzegle ale to z mojej winy bo zly płyn dolewałem i zeżarło mi uszczelniace na tłoczkach. Ceny filtrów sa smiesznie niskie w porówanaiu z zachodnimi. A kabiona własnie że jest komfortowa i koniec !!!!!!!!! Jesli ktos porównuje zetora do pronara i ursusa oznacza to tylko jedno, ze nie wie co mówi !!!!!!!!!!

ale ursus na 80km jest tańszy od zetora o 20 tys a pronar o 30tys i to przeważnie decyduje o zakupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chybasie troche pomysliłes z tymi cenanami nie wiem jak pronar, ale ursus jest niewiele tanszy proxima 8441 za 105tys kupujesz no powiedzmy 110 z jakims tam dodatkowym wyposażeniem, a ursus 5714 92tys netto czyli 112tys wiec panie bzdury piszesz, a teraz porównaj sobie dane i wysposażenie 8441 i 5714 Ursus daleko w tyle zostaje Cen pronarów nie znam i niechce znac bo nigdy nie kupie tej kupki złomu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chybasie troche pomysliłes z tymi cenanami nie wiem jak pronar, ale ursus jest niewiele tanszy proxima 8441 za 105tys kupujesz no powiedzmy 110 z jakims tam dodatkowym wyposażeniem, a ursus 5714 92tys netto czyli 112tys wiec panie bzdury piszesz, a teraz porównaj sobie dane i wysposażenie 8441 i 5714 Ursus daleko w tyle zostaje Cen pronarów nie znam i niechce znac bo nigdy nie kupie tej kupki złomu

 

A jakież to lepsze wyposarzenie ma ta proxima>? że 1 bieg do przodu więcej? i trochę mocniejszy tuz i cbm bo na tym się kończy "lepsze wyposarzenie" a no chyba żeby dodać ze 40% większe spalanie (nic więcej nie zrobi jak ursus bo również jest lekka) a w lekkich pracach spalanie zetora jest o 100% większe. A jakość spasowania podzespołów i ogólnie całosci na porównywalnym poziomie do zetora. Gdyby ursus kilka lat wcześniej wprowadził ładną kabine tłumik w rogu kabiny i dzwignie na prawą stronę to by te wszytskie proximy byly rzadkością na polskiej wsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetor 8421 PROXIMA - 82 KM 101 890 ZŁ

ursus 5714 AGRO BIS - 81 KM 82 900 ZŁ

pronar PRONAR 82 - 81 KM 71 200 ZŁ

znalazłem taki cennik ale dopiero teraz zobaczyłem ze zetor podany jest w brutto a pozostałe w netto. mój błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie to też zauważyłem, że np w POM Augustów i Agroma Białystok najbardziej im zależy, żeby sprzedać właśnie zetora. pewnie najwięcej marży na zetorze mają.
jedno czego się dowiedziałem (ale nie na 100%) to zetor dla serwisu gwarancyjnego pokrywa części i robocizne a pronar daje większy upust i niech serwis "radzi sobie sam"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chybasie troche pomysliłes z tymi cenanami nie wiem jak pronar, ale ursus jest niewiele tanszy proxima 8441 za 105tys kupujesz no powiedzmy 110 z jakims tam dodatkowym wyposażeniem, a ursus 5714 92tys netto czyli 112tys wiec panie bzdury piszesz, a teraz porównaj sobie dane i wysposażenie 8441 i 5714 Ursus daleko w tyle zostaje Cen pronarów nie znam i niechce znac bo nigdy nie kupie tej kupki złomu

 

A jakież to lepsze wyposarzenie ma ta proxima>? że 1 bieg do przodu więcej? i trochę mocniejszy tuz i cbm bo na tym się kończy "lepsze wyposarzenie" a no chyba żeby dodać ze 40% większe spalanie (nic więcej nie zrobi jak ursus bo również jest lekka) a w lekkich pracach spalanie zetora jest o 100% większe. A jakość spasowania podzespołów i ogólnie całosci na porównywalnym poziomie do zetora. Gdyby ursus kilka lat wcześniej wprowadził ładną kabine tłumik w rogu kabiny i dzwignie na prawą stronę to by te wszytskie proximy byly rzadkością na polskiej wsi

tak silver tylko ze nie wprowadzil...i dlatego ludzie kupuja np same zetory i lamborghini(sam mam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zetor 8421 PROXIMA - 82 KM 101 890 ZŁ

ursus 5714 AGRO BIS - 81 KM 82 900 ZŁ

pronar PRONAR 82 - 81 KM 71 200 ZŁ

znalazłem taki cennik ale dopiero teraz zobaczyłem ze zetor podany jest w brutto a pozostałe w netto. mój błąd

 

8421 nie ma przedniego napedy 8441 ma i cena cennikowa to 109900 bruttood tego rabat 7-8 %

 

A co do wyposażenia to popatrz sobie "silver" dokąłdniej

 

pompa hyrauliki, udzwig podnosnika, moment obrotowy, i pewnie jescze cos o czym zapomniałem. Ursus daleko daleko za zetorem !!!!!!! Jedyny minus to spalanie choc tez nie do konca bo w cieżkiej pracy spala podobnie jedynie w lekkiej zetor wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ppr, jest agrofoto to mozemy wyrazić opinie pogadać posprzeczać sie co lepsze coś doradzić , ale ilu jest w Polsce rolników którzy nie mają takiej możliwości, zachodzą do dielera a ten wyciąga prospekty nawija swoje i wciska to na czym ma najlepszy ineteres, pytam wujka dlaczego wzioł 220 a nie tura 100 a on dopiero odemnie dowiedział się ze jest mniejszy tur od 220 diler odczytał jakieś tam dane i spox jak ma być taki to taki, a wydaje mi się że chyba najlepszy zarobek ma dieler właśnie na zetorach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ty wiesz jaka jest róznica miedzy 100 a 220 ??? że tak cwaniakujesz ??

Wiem! 220 wystaje ze 3 metry przed ciągnik bo ze względu na tłumik w proximie jest mcowany ze 14 cm do przou moze i do 7341 lepiej by pasowałale nie do proximy, a 100 jest krótki ale nie ma prostowodów, ale to chyba nie jest takie ważne. Co z tego że większy udzwig i wyżej podniesie jak takim turem najwyżej na placu przed magazynem można pracować, a jak wjedziesz w łąki to klops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojciec rozmawiał ze znajomym co wzioł na spo zetora 70km z turem (prawdopodbnie proxima bo brał na wiosne ale nie wiem i ojciec nie pytał), to chwali ten ciągnik ze wszech miar że wygodny przede wszystkim ale ile ta k*rwa pali (tak powiedział) to odechciewa mu się jeździć, a kilka smoków na podwórku ma np. u1002 mtz i 4512, spodziewał się ze zetor bedzie palił ale nie aż tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak "bialy2005" zachwalasz zetora to jakiego masz i ile ci pali na 1 ha orki lub na mth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli tak "bialy2005" zachwalasz zetora to jakiego masz i ile ci pali na 1 ha orki lub na mth?

 

Sory że się wtrącam, ale kumpel ma 7340 a drugi 7341, to tak przeciętnie w lekkim taczaniu się z turem jakieś zworzenie bel i innelżejsze prace to sie mieści w 6 l (chyba na mtg), ale w orce to już 4x30 to już 8l/ chyba też na mtg (a jeśli na mtg to na zegarową należało by dodać do tego 1l), porównywali z pronarem sąsiada to pronar o ten 1 l nawet oszczędniejszy.

Takie spalanie rewelacyjne nie jest ale można zaakceptować, ale jeśli proxima ma chlać wiecej od 7340 to ja dziekuje za taki ciągnik.

Możecie się czepiać że powtarzam tylko opinie innych ale staram sie być obiektywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...