Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

w chwili obecnej posiadam ursusa 902 z silnikiem zetora i oststnio sprawdzałem ile pali z pługiem 3x40 obrotowym i mi wyszło że na 1 ha pali 15-17 litrów, 1 ha prawie w 2h, nie uważam ze to duzo, ziemie 3-4 klasa, mam zamiar kupić jakiegoś nowego zetora 80 KM ale jeszce nie wiem czy proxime czy forttere, który mniej pali i który lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w chwili obecnej posiadam ursusa 902 z silnikiem zetora i oststnio sprawdzałem ile pali z pługiem 3x40 obrotowym i mi wyszło że na 1 ha pali 15-17 litrów, 1 ha prawie w 2h, nie uważam ze to duzo, ziemie 3-4 klasa, mam zamiar kupić jakiegoś nowego zetora 80 KM ale jeszce nie wiem czy proxime czy forttere, który mniej pali i który lepszy?

 

http://www.zetor.com/cs/produkty/traktory/proxima-plus/# tutaj jest trochę więcej danych technicznych niż na polskiej stronie. jak masz kase to proxime odpuścił bym sobie na starcie forterra lub proxima plus jak już , ale spalanie niskie nie będzie a aczy proxima czy forterra myśle że takie samo bo to w końcu ten sam silnik. Ropa drożeje jak masz dużo lekkich prac wykonywać tym ciągnikiem moze pomyśl o innej marce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiele razy pisałem że mam 7341 z 2004 ma 3,5 roku i zrobione 2000mth ( chyba nie mało ) Spalania w lekkich prachach nigdy nie mierzyłem mierzyłem tylko w orce głebokiej tzn pług 4x30 na wysokiej słupicy i długieje ramie ( długosc zwykłych 5 skibowych albo i dłuższe) Na 2 biegu głebokosc orki 28-30 nie ma zaciezko ( ziemia IV kl) 14l na hektar niewiem ile na mth bo na to nie patrze, a jak dla testu orałem kawałek ponad 3 ha na 3 biegu i taka sama głebokosc to miał bardzo ciezko ale spalił mniej na hektar bo 11-12 l, ale to było mordowanie i byle troszke ciezszej ziemi to prawie umierał Dla porówania mam kolege we wsi co miał do niedawna MTZ 82TS 90KM ciagał pługi 4x35 orze tak samo głeboko jak ja i MTZ spalał mu 10l na hektar

 

Jesli by proxima paliła tyle co mój 7341 to bym było oki i z tego co mi mówia znajomi co maja proxime 8441 to spala podobnie w ciezkich pracach, cały ból jest w lekkich pracach a włąsnie u mnie ma ten nowy ciagnik chodzic tylko wlekkich pracach ( opryskiwacz, ładowacz, przetrzasarka siana 6,4m, zgrabiarka karuzelowa 4,15m, cos pojechac przywies ogólni lekkie prace) I to jest moim głownym powodem rozmyslan nad inna marka i podoba mi sie case JX60 ale jego ból to waga i roztaw osi a przy turze to duzy problem, jest to 3 cylindrówka wiek krótki koła przednie 20" ( troche małe )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli by proxima paliła tyle co mój 7341 to bym było oki i z tego co mi mówia znajomi co maja proxime 8441 to spala podobnie w ciezkich pracach, cały ból jest w lekkich pracach a włąsnie u mnie ma ten nowy ciagnik chodzic tylko wlekkich pracach ( opryskiwacz, ładowacz, przetrzasarka siana 6,4m, zgrabiarka karuzelowa 4,15m, cos pojechac przywies ogólni lekkie prace) I to jest moim głownym powodem rozmyslan nad inna marka i podoba mi sie case JX60 ale jego ból to waga i roztaw osi a przy turze to duzy problem, jest to 3 cylindrówka wiek krótki koła przednie 20" ( troche małe )

 

To jaki rozstaw osi ma ten jx 60? Jak brać jx-a czy td to chyba tylko w 4 cyl - też podobno bardzo oszczedne, albo farmtracka i coś czuje że tyle samo a moze i kropelke mniej spalą w lekkich pracach i z turem co proxima 6441 a zwrotność będzie lepsza. Jx może i dobry ciągnik ale przecież to rozstaw osi i gabaryty mf 255 więc tutaj fizyki nie da się oszukać, a kółka 20'tki w łące

Baiły to ile znajomemu pali ten 8441 w lekkich pracach nie chwalił sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje traktora do orki, agregatu uprawowo siewnego i podorywkowego i niekiedy do transportu, do lekkich prac mam c360 3p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam proxime 8441.. jak ktos nie mial robil takim ciagnikie to niech sie nie odzywa lepiej!!!!!!!! posiedzial taki 1 z 2 na wystawie a teraz truja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli by proxima paliła tyle co mój 7341 to bym było oki i z tego co mi mówia znajomi co maja proxime 8441 to spala podobnie w ciezkich pracach, cały ból jest w lekkich pracach a włąsnie u mnie ma ten nowy ciagnik chodzic tylko wlekkich pracach ( opryskiwacz, ładowacz, przetrzasarka siana 6,4m, zgrabiarka karuzelowa 4,15m, cos pojechac przywies ogólni lekkie prace) I to jest moim głownym powodem rozmyslan nad inna marka i podoba mi sie case JX60 ale jego ból to waga i roztaw osi a przy turze to duzy problem, jest to 3 cylindrówka wiek krótki koła przednie 20" ( troche małe )

 

a dlaczego boisz się trzy cylindrówki? fakt jest lekka i krótka ale wystarczy dobry balast na tył. ja mam ok 1 tony a krótki ciągnik jest dużo zwrotniejszy. u mnie średnica zawracania wynosi ok 7,5m. koła przednie też są "20" ale są dosyć szerokie "320". Bardzo dobrze się sprawuje przy np.układanou belek w ciasnej stodole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam proxime 8441.. jak ktos nie mial robil takim ciagnikie to niech sie nie odzywa lepiej!!!!!!!! posiedzial taki 1 z 2 na wystawie a teraz truja

 

A cóż to elitarny klub dla posiadaczy proxim? Gdyby tylko pisali w tym temacie posiadacze to by była może 1 strona, a co z tymi którzy chcą się czegoś dowiedzieć o tym ciągniku?

no więc ile pali Twoja proxi i czy faktycznie taka łakoma w lekkich pracach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam proxime 8441.. jak ktos nie mial robil takim ciagnikie to niech sie nie odzywa lepiej!!!!!!!! posiedzial taki 1 z 2 na wystawie a teraz truja

 

A cóż to elitarny klub dla posiadaczy proxim? Gdyby tylko pisali w tym temacie posiadacze to by była może 1 strona, a co z tymi którzy chcą się czegoś dowiedzieć o tym ciągniku?

no więc ile pali Twoja proxi i czy faktycznie taka łakoma w lekkich pracach?

słowa krytyki zawsze są potrzebne bo nie ma takich rzeczy które nie maja wad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma proxime 6441 lub 7441 - pochwalcie się bo zaczynam wątpić czy takie wogóle ktoś w polsce kupuje, przecież ta 6441 to to samo co 80 km tylko dawka paliwa mniejsza więc to niexniszczalny ciągnik 60km powinien być za niewygórowaną cene a dlaczego nikt na forum nie ma nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto ma proxime 6441 lub 7441 - pochwalcie się bo zaczynam wątpić czy takie wogóle ktoś w polsce kupuje, przecież ta 6441 to to samo co 80 km tylko dawka paliwa mniejsza więc to niexniszczalny ciągnik 60km powinien być za niewygórowaną cene a dlaczego nikt na forum nie ma nie rozumiem

No, właśnie. Nie rozumiem dlaczego nie masz Proximy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym szyberdachem ??? Ma inny niz np. w moim 7341 czyli lekko uchylajacym sie do tyłu i napewno nie poprawia widocznosci przy ładowaczu CZY moż jest jakis inny cos jak w CASE czy DF w przedbniej czesci kabiny i otwierany od przodu a może jescze szklany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś do zalet wymienia wskaźnik temoperatury, lub wskaźnik poziomu paliwa to juz taki luksus jak szyber dach to musi mieć jakieś praktyczne zastosowanie , a tak wogóle to napewno zwykły szyberdach.

 

Biały jakie masz koła w 7341 - masz z tyłu 34? Jak myślisz potrzebne przy 61 km koła 34 tył, przecież ciągnik lepiej ruszy z miejsca z przyczepą lub sprawdzi sie w polu jak zgrzebnie kołami niż jak by miały spaść obroty, widze taką tendencje do już za dużych kół w stosunku do mocy a potem ludzie narzekają ze słaby i dużo pali ( mam tu na myśli głównie zachodnie ciągniki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na 30 i jakby nie miał przedniego napedu to np. przo orce strasznie by sie slizgał bo jak czasami dla testu wyłacze lub zaczynam i zapomne włączyc przedni to o wiele wolniej jedzie a mocy nie brakuje. natomiast ja ma mprawei 80KM a przy 60KM to powinno byc optymalne rozwiazanie 34 moga byc nie potrzebne. kiedys 7211 na 30 dusiło mi ciagnik w tych samych pługach a przeciez bedziesz maił jeszcze przedni naped wiec według mnie to bez sensu chyba że brac na weższych kołąch 14,9 x 34 np do oprysku wtedy by sie to zrównowazyło, jezeli jest taka opcja bo nawet nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam na 30 i jakby nie miał przedniego napedu to np. przo orce strasznie by sie slizgał bo jak czasami dla testu wyłacze lub zaczynam i zapomne włączyc przedni to o wiele wolniej jedzie a mocy nie brakuje. natomiast ja ma mprawei 80KM a przy 60KM to powinno byc optymalne rozwiazanie 34 moga byc nie potrzebne. kiedys 7211 na 30 dusiło mi ciagnik w tych samych pługach a przeciez bedziesz maił jeszcze przedni naped wiec według mnie to bez sensu chyba że brac na weższych kołąch 14,9 x 34 np do oprysku wtedy by sie to zrównowazyło, jezeli jest taka opcja bo nawet nie wiem

 

Masz racje Biały, a te na 34 to też będą 16,9 a przód 13,6, to chyba za dużo na 61 km a poprawiło by to tylko spalanie, koło o średnicy większej ponad 10 cm to większe masy bezwładnościowe większa dzwignia, myśle ze standard będzie ok a jak zedarł bym te rowerowe 11,2 to tylko 320/70 przód i cacy się zrówna z przytartym tyłem.

A to 7211 nie ma 16,9/28 - znajomy ma chyba właśnie takie?

To prawda że proxima z rewersem jest trochę szybsza>? (3-4 km/ha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie tak z ciekawosci policzyłem sobie spalanie teoretyczne proxim

 

6441 - przy 100% obciazeniu 11,6l/mth przy 50%( np. tur ) 5,8l/mth

7441 - 13,5 ; 6,7

8441 - 15,2 ; 7,6

 

Także jednak róznica jakas tam jest:)

 

może ktos zna spalanie jednostkowe case JX lub NH tdd bo jakos nie moge znalesc w broszurach nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
własnie tak z ciekawosci policzyłem sobie spalanie teoretyczne proxim

 

6441 - przy 100% obciazeniu 11,6l/mth przy 50%( np. tur ) 5,8l/mth

7441 - 13,5 ; 6,7

8441 - 15,2 ; 7,6

 

Także jednak róznica jakas tam jest:)

 

może ktos zna spalanie jednostkowe case JX lub NH tdd bo jakos nie moge znalesc w broszurach nie ma

 

Biały2005 popisałem trochę z ludzmi i każdy potwierdza że 6441 pali przeciętnie 5l/mtg w lekkich pracach no max 6l, a w ciezkiej orce około 7,5- 8,5l/mtg, czyli porównując do 8441 to jakieś 1 - 1,5l pali mniej (oczywiście na godz a nie na wykonaną prace i w lżejszych pracach). Podobno minimalnie więcej jak c360 i dużo mniej jak 7211, więc na główny ciągnik to jest ok, a tak wogóle zetor podaje moc (te 61km) w normie ece r24 a np. 4514 w tej normie to ma ze 63km a lambo roller 70w (co ma podobno 70,5km według tej normy ma niecałe 67km), ciekawe według jakiej normy podaje moc new holland, ja spodziewał bym sie po new hollandzie spalania na poziomie 1,5 max 2 l mniej w najlżejszych pracach i góra 1 - 0,5l w ciężejszych robotach, nie ma co wierzyć w oszczędność NH jeśli ma silnik euro 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
case podaje w takiej normie ISO TR14396 - 2000/25/EC

 

Tej normy to już nie znam ale słyszałem że case nie zaniża mocy tzn chyba moc na kołach podaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry ze nie w temacie;141daniel i Liberacki sprawdzcie P.M

 

niestety kolego wiadomość pusta brak tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie przez P.M jakci sie sprawuje ten zetor i ile pali??i z jakimi maszynami chodzi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie przez P.M jakci sie sprawuje ten zetor i ile pali??i z jakimi maszynami chodzi!!

 

W toważystwie nie ma tajemnic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...