Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

i jeszcze jedno napoczątku tematu napisal rafoo ze ma tego zetora z 3 pługami z uni;wieć do niego pytanie jak ci sie sprawują te pługi;sorki ze zaśmiecamforum ale na P.M nie bede pisał bo niekture wiadomości niedochodzą;z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej koledzy luknijcie na nowa proxime http://www.danetechniczne.yoyo.pl/fotki/9541.jpg prawie jak moja. Ja mam 8441 stuknął jej już roczek i jestem zadowolony idzie jak burza tylko poczciwa 60-ką nie ma teraz kto jeździć. Potwierdzam przy max obciążeniu potrafi spalić swoje!!!!!!!!!

 

I co takie rude te proximy teraz będą?

Ile kosztuje skrzynia 40km/ha z rewersem do proximy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 40km/ha w proximie jest z rewersem, tzn czy jak chce szybką skrzynie zamówić to nie musze już za rewers płacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w proximie ale w seri super trzeba było za rewers dopłącac taka samo jak za 40km/h, zapewne w proximie jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rok temu jak kupowałem proxime to rewers był za dopłatą w każdej wersji skrzyni

 

to co może być też szybka skrzynia 10/2? to jak dać 2 tyś za rewers i do tego następne 4 tyś za szybką skrzynie to już lepiej chyba koła 18,4/34

 

 

ps. dlaczego na czeskiej stronie podają że do koł 16,9/34 przód ma mieć 12,4/24 a u nas zakładane mają 13,6? tam podają ze 13,6 przód występuje przy 18,4 tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykłą skrzynię tyle że z rewersem i do tego największe rozmiary opon czyli na tyle 34" i przy obrotach silnika ok 2200 śmigam z prędkością +- 35km/h (mierzone samochodem jadącym za mną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakich obr silnika proxima ma na wom 540 obr? (czy jest to poniżej 2 tyś?)

Czy w proximie z rewersem tak jak w starych zetorach da się wykożystać obroty zależne na postoju do pompowania beczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie rewers bardziej przydatny!

wom eco to tylko do beczki i cyklopa.

no ale oczywiście najlepiej jak jest jedno i drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewers to super sprawa. Ja brałem z myślą o turze ale teraz śmigam jeszcze bez a rewers bardzo usprawnia pracę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie rewers bardziej przydatny!

wom eco to tylko do beczki i cyklopa.

no ale oczywiście najlepiej jak jest jedno i drugie.

Z tym pierwszym to się nie zgodzę-ja (co prawda w JD 5720) używam 540 E w belarce.Z drugą częścią się zgadzam -a najlepiej jak jest jeszcze PowerShift .Właśnie w Proximie wkurzające jest to że można mieć albo jedno albo drugie-a razem już nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od mocy ciągnika. W najmocniejszej proximie 8441 moim zdaniem taki wom będzie miał małe powodzenie a rewers przeciwnie. Używanie rewersu nawet w zwykłych codziennych czynnościach daje więcej komfortu i mniej wysiłku nie wspominając już o turze czy prasie zwijającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zetorach podobno można uzyskać szybkie obroty wom na postoju na zależnych przy rozłączonym reduktorze, czy w proximie też tak się da zwłaszcza przy skrzyni z rewersem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to nigdy nie sprawdzałem. Do ładowacza mam c 330 a proxima całkowicie do takich prac była by bez sensu tym bardziej że mam czeski ładowacz któremu wystarczają znacznie niższe obroty Wom niz przy cyklopie aby płynnie pracował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem proxime plus 10541 w grudni. revers mam mechaniczny ale przy kierownicy, to duzo usprawnia prace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
około 4,5 tony a ty jaki masz ciągnik

 

4,5 tony???? A nie wygląda na tyle. Ja śmigam pronarem 105KM nie jest rewelacja ale chodzi...tylko hamulce trochę się psują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...