Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczep najlepiej miec ustawiony równo na wysokości tylnych osi wtedy ma najlepszy uciąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@menos napewno masz duzo wiecej niz byc powinno ja w swojej 7441 jak zobaczylem cisnienie to mnie powalilo

wez upusc ta takie cisnienie jak podaja w instrukcji - ja tak zrobilem i odrazu byl lepszy uciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do prac polowych ciśnienie w ogumieniu radialnym można upuścić do 0,1 bara i wtedy zwiększy się powierzchnia styku opony i zwiększy się uciąg , choć nie zależy to tylko od styku opony w zależności od rodzaju podłoża potrzebny jest albo większa powierzchnia styku albo większa masa ciągnika .Jeśli chodzi o to że 7211 lepiej ciągną od 7341 bez wł ączonego napędu to nic dziwnego rozkład mas w ciągniku 4x2 i 4x4 jest zupełnie inny. w 4x2 70 % masy przypada nominalnie na koła tylne , w ciągnikach 4x4 jest to 60%na tył 40 na przód lub jak w ci ągnikach typu kirowiec 50 /50 % i oczywiście opory przetaczania ciągnika bez włączonego napędy są dużo wyższe i dlatego się grzebie.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania co do Proximy to mam 8441 z 6 skrzynią z rewersem 40 Km/h i chętnie pomogę, narazie sprawuje się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie 0,1 bar tylko 1 bar

 

 

a przy ciągniku 4x4 jest inny % rozkład masy ale dlatego że przód jest cięższy a nacisk tyłu w kg będzie taki sam jak w 4x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do prac polowych ciśnienie w ogumieniu radialnym można upuścić do 0,1 bara i wtedy zwiększy się powierzchnia styku opony i zwiększy się uciąg , choć nie zależy to tylko od styku opony w zależności od rodzaju podłoża potrzebny jest albo większa powierzchnia styku albo większa masa ciągnika .Jeśli chodzi o to że 7211 lepiej ciągną od 7341 bez wł ączonego napędu to nic dziwnego rozkład mas w ciągniku 4x2 i 4x4 jest zupełnie inny. w 4x2 70 % masy przypada nominalnie na koła tylne , w ciągnikach 4x4 jest to 60%na tył 40 na przód lub jak w ci ągnikach typu kirowiec 50 /50 % i oczywiście opory przetaczania ciągnika bez włączonego napędy są dużo wyższe i dlatego się grzebie.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania co do Proximy to mam 8441 z 6 skrzynią z rewersem 40 Km/h i chętnie pomogę, narazie sprawuje się bardzo dobrze.

Zadam kolejny raz to samo pytanie gdyż jak zauważyłem jesteś pierwszym na tym forum posiadaczem Proximy z rewersem << z której strony masz dźwignie od rewersu. Czy jest z lewej strony tak jak w starszych modelach czy jest po prawej koło dzwigni zmiany biegów ???>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak rewers był rozwiązany w starszych modelach zetora ale w proksimie dzwignia znajduje się z lewej strony siedzenia , jest krótsza niż ta z prawej stronyod zmiany biegów i jest tak umiejscowiona że nie przeszkadza przy wsiadaniu i wysiadaniu. Jedyny minus rewersu to to że nie można zamówić 540 / 1000 obrotów gdyż dżwignia zmiany obrotów wałka znajduje się w tym samym miejscu co rewers. Przy rewersie występuje skrzynia 6 z tym że 2 bieg odpowiada jedynce w skrzyni 5 a jedynka w sześciobiegowej jest wolniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie chodzić moja Proxima 8441. Będe odbierał na końcu października lub początku grudnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

menos jakiej firmy masz radio w proximie ?

czy kostka do radia pasuje do jakiegos wyznaczonego radia ?

bo jeden serwisant mowil ze jest kostka pod BLAUPUNKTA a drugi ze bedzie pasowac od Audi VW

jak podlaczyles antene i gdzie ja umiesciles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proximie pod radio jest wyprowadzona kostka z czterema złączkami nie jest to iso nie nie wiadomo do czego to pasuje na pewno nie do Blaupunkta jest tam minus , jeden plus stały i jeden po stacyjce. Największe głośniki pasujące to średnica 13 cm można je zamontować w plastikowej podsufitce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w "plastikowej podsufitce " czyli tak gdzie sie znajduje wlacznik do wentylacji itp ?

a dlaczego srednica 13 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam panasonic radio te złączki są tam inne niż w autach nie znam sie mi to robił dobry elektryk zmieniał końcówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka srednica masz glosnikow?

 

/edit - Pią Wrz 1 16:14:40

a i gdzie umieściłeś antene ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super prąd jest tylko przewody do głośników i gra muzyka i po co z kostkami cudować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do anteny w proximie to zamontowałem taką ze wzmacniaczem za jakieś 35 zł którą przykleja się do szybie od wewnątrz , schowałem ją w środku w dachu i odbierra bez problemu. A co do głośników 13 cm dlatego że załamania i krzywizny plastiku nie pozwolą na zamontowanie większych osłon niż orginalnych od takich głośników gdyż odstawały by. ja mam zamontowane głośniki poziomo. Jak otworzycie pokrywę dachu w dolnej części osłony plastikowej od wentylatorów po obu stronach wentylatora będzie widać punkty od zgrzewu plastiku i to należy przyjąć jako środekgłośnika . Plastik jest dwuwarstwowy, można go wyciąć wyrzynarką albo wystarczy wiertarka i nawiercając według dorysowanego mustra da się wyciąć otwory, niedociągnięcia przykryją osłony od głośników .Jeśli ktoś potrzebuje mogę mu przesłać zdjęcia jak wyglądają zamontowane w ciągniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o Proximie i tak się zastanawiam-w nowym ciągniku szukać miejsca na głośniki ???To ja w starym 7211 już miałem (miejsce)!Zaczynam się też powoli cieszyć ,że właśnie Proximy nie kupiłem -ma ją tu paru znajomych i ogólnie są zadowoleni ale jeżeli chodzi o szczegóły to już niekoniecznie (przecieki i drobne takie tam).Albo jeśli rewers to nie wzmacniacz,a spróbujcie wziąść wałek 540 eco(specjalnie dzwoniłem do Kalisza i rozmawiałem z P.Hermanem).Chociaż jest i tak o parę klas lepsza niż Ursus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do anteny w proximie to zamontowałem taką ze wzmacniaczem za jakieś 35 zł którą przykleja się do szybie od wewnątrz , schowałem ją w środku w dachu i odbierra bez problemu. A co do głośników 13 cm dlatego że załamania i krzywizny plastiku nie pozwolą na zamontowanie większych osłon niż orginalnych od takich głośników gdyż odstawały by. ja mam zamontowane głośniki poziomo. Jak otworzycie pokrywę dachu w dolnej części osłony plastikowej od wentylatorów po obu stronach wentylatora będzie widać punkty od zgrzewu plastiku i to należy przyjąć jako środekgłośnika . Plastik jest dwuwarstwowy, można go wyciąć wyrzynarką albo wystarczy wiertarka i nawiercając według dorysowanego mustra da się wyciąć otwory, niedociągnięcia przykryją osłony od głośników .Jeśli ktoś potrzebuje mogę mu przesłać zdjęcia jak wyglądają zamontowane w ciągniku.
ja tz bym prosil sebastian_92@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki. Mam pytanko odnośnie koguta na twojej Proximie.

Gdzie go kupowałeś ? i czy zakładali ci go odrazu w Gostyniu ( tak jakoś po nalepce z szyby poznaje) czy samodzielnie montowałeś i jaki był jego koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koguta sam zakładałem zamówiłem z kogutem zle jak mi taki na magnes przywieżli to ich wygnałem. Kogut z uchwytem jakieś 150 zł jest wypinany przynajmiej jak jeżdzisz pod drzewami to nie uszkodzisz , choć i tak klosz niezniszczalny bo zdążyłem już w syfit zahaczyć nazwa koguta Rokita powinni mieć w maszynach rolniczych. Przewody i włącznik były fabrycznie zamontowane, tylko trzeba było dorobić przykręcanie do uchwytu z płaskownika 10x 20 i kawałek tulejki jak kupisz koguta to sprawdzisz jaki jest trzpień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koguta sam zakładałem zamówiłem z kogutem zle jak mi taki na magnes przywieżli to ich wygnałem. Kogut z uchwytem jakieś 150 zł jest wypinany przynajmiej jak jeżdzisz pod drzewami to nie uszkodzisz , choć i tak klosz niezniszczalny bo zdążyłem już w syfit zahaczyć nazwa koguta Rokita powinni mieć w maszynach rolniczych. Przewody i włącznik były fabrycznie zamontowane, tylko trzeba było dorobić przykręcanie do uchwytu z płaskownika 10x 20 i kawałek tulejki jak kupisz koguta to sprawdzisz jaki jest trzpień.

 

Jeśli możesz to podaj namiary gdzie kupiłeś tego kogucika.

Ja jestem z okolic Pleszewa i dosyć często śmigam do Poznania więc jak kupiłeś gdzieś w okolicach Środy Wielkopolskiej to bym sobie podjechał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...