Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem dodać, że dobrze by było zamontować przekażniki przy lampach (chyba że w nowszych już są) bo w moim to po godzinie ( przy włączonych wszystkich światłach ) kluczyk w stacyjce robił się gorący. Więc zamontowałem przekażniki co prawda tylko do lamp w masce ( mam tam H4) ale zawsze odciąża to stacyjkę i przełącznik a przy okazji jest wyższe napięcie na żarówkach więc lepiej świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie standardowo sa H4 czy jakies inne halogenówki w dodatku 100W wiec mysle ze cos jest pozmieniane nie przygladałem sie czy sa przekazniki, ale swiatła nie maja nic wspólnego ze stacyjka. maja zasilanie prosto z aku i jedynie właczniki moga byc obciazone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem.

Podczas jazdyna biegu 4 przy obrotach 1300-1600 ciagnik dostaje drgań tzn. najbardziej odczuwalne jest w kabinie i na blotnikach.

Co moze byc tego przyczyna, bo w serwisie powiedzieli ze to przyczyna opon bo sa polowe ale to sie dzieje tylko na 4 biegu.

Dziekuje z gory za opowiedzidzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie słyszłem o czyms takim jak opony polowe u mie w 7341 też sa wibracje od nowosci przy pewnych obrotach ale sie do tego przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem.

W proximie ciezko mi wchodza biegi. Nie ma takiej plynnosci tylko trzeba szarpnac.

Co moze byc tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze sie orientuje to wkłądaja najtanszego jaki jest blaupunkta. Zazwyczaj jest to robione w ten sposób zę deler na włąsna reke dokupuje montuje radio JA sobie wsadziłem mediona z czytnikiem kart SD i smiga jak nalezy. Bo jak wiecie CD w ciagnikudługonie podziła, a SD jest praktycznie niezniszczlne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 100 to firmowego nie kupisz. ale firmowe CD np pionka to tak 250 spokojnie + głosniki 100 + montaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skoro mówisz że dealer kupuje radio na własna ręke to znaczy ze jak np kupie w kaliszu zetora to będe miał inne radio niż np jak bym kupił w poznaniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo każdy chce zarobic żadko kiedy radio montowane jest odrazu w czechch. tylko poprostu deler ci doliczył do ceny radio czy tam dołożył "gratis" ale montuje je sam w swoim serwisie. wiec to jakie ono bedzie to zależy od delera. jakie kupi. dlatego to bez sensu lepiej niech zejdzie z ceny i samemu kupic jaki ci sie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kazde radio ze zlaczem ISO podejdzie po proximy?

Gdzie zamontowac glosniki i jaka antena najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kazde radio ze zlaczem ISO podejdzie po proximy?

Gdzie zamontowac glosniki i jaka antena najlepsza?

Wogole jak montowaliscie radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zetorze nie ma złacza iso przynajmniej w moim nie była 7341 z 2004r tylko zwykła kostka 4 piny w której 1 masa i 2,3 to +12v ( zasilanie i pamiec).

 

JA głosniki zamontowałem przed nawiewami 2 sztuki magnaty 16cm srednicy. jest tam w miare odpowienie miejsce i w miare równa powierzchnia. antena to u mnie tak jak w poldku oryginalna z regulowanym kontem przykrecona w przedniej czesci dachu dziła bez bata jest samo gniazdo:) zetka, rmf fm i kilka innych sciag jedynei z eska ma problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w temacie informacji na temat montażu radia bo było to dość szczegółowo wytłumaczone bo ja sam kierowałem się tymi wskazówkami jak montowałem radio i głośniki( CD SONY+ głośniki Sony). Faktycznie głośniki nie mogą być zbyt duże bo będą odstawać na krzywiznach no i jeśli chcesz to porządnie zrobić to zaopatrz się w wyrzynarkę. Dopiero jak odkręcisz i podniesiesz dach to zobaczysz jakie są krzywizny na wewnętrznej stronie.Powodzenia w montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problemy.

Ja tam wolę słyszeć cały ciągnik niż radio, bo wychwycę wszelkie zaczynające się problemy, których w naszych ciągnikach nie brakuje a muzyką nie zagłuszy rzeczywistości.Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przebywasz w ciagniku godzinke dziennie to oki ale jakby miał tak jak ja po kilkanascie godzin bez przerwy pracowac w polu to byc tak nie mówił. bo tak to przynajmniej wiem co sie na swiecie dzieje z radia I czas jakos szybciej leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami godzinkę, czasami...naście różnie to bywa,na pewno nie mam ciągników

do parady.Jeśli ktoś tak jak Ty dużo czasu spędza w ciągniku..... rozumie,ale

na Forum jest sporo ,,dziecinady" i to mnie denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgoda zgoda niektórzy montuja dla bajeru albo żeby był9 ich słychac z kilometra - mój brat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile wam pali Proxima 8441 w orce pługami 3skibowymi obrotowymi, głębokość orki 25-30cm, ziemie ciężkie, jakim biegiem jeźdicie, jaka wydajność na godzine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pług kuhn 3 obrotka na sprężynie szerokość orki 35cm/korpus średnie spalanie ok16l/ha zaoranego pola. Bieg 3 w 90% w skrajnych przypadkach 2 ja mam skrzynie z rewersem (6 biegów) wydajność w zależności od pola łącznie z przyczami ok 1,5h/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nawet przyzwoicie.pytam bo wujek ma właśnie taki traktor no i teraz nim orałem bo mój popsuty stoi. ja mam ziemie ciężkie, orałem rabe werk 3 x 35cm na 30cm głebokość no i spalanie mi wychodziło bardzo duże 20litrów na hektar a na najcięższym kawałku nawet do 30litrów/// jeździłem dwójką lub jedynką, a skrzynia zwykła pięciobiegowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...