Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

też czytałem w top agrar o proximie 8441 i wadą jest promień skrentu

podaj dokadny link zebym mogl sobie przeczytac prosze

Trzeba było kupić gazete Top Agrar, Tego niie ma w necie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
też czytałem w top agrar o proximie 8441 i wadą jest promień skrentu

Tzn ja nią jeździłem i faktycznie trochę z tym skrętem jest kiepsko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Liberacki a niemyślałeś o roller 70 wiesz coś może o nim

Oglądałem rollera 70 w Jaryszkach pod Poznaniem.

Ale z tego co dało się zauważyć to może ma on jakąś moc tylko problem z tym że jest mały i lekki - problem z dobraniem sprzętu do tego ciągnika.

Sam przedstawiciel z firmy na targach w Poznaniu powiedział że po zmianach metody chłodzenia silnika i pewnie paru innych nowy roller jes bardziej mułowaty.

No i problem jeżeli ktoś ma tura gdyż nie zaleca się jeździć z włączonym przednim napendem ze względu na jego częste awarie powstałe na skutek takiego użytkowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w top agrar były robione testy mtz ursusa i zetora

promień

mtz82 sa

bez napędu- bd

4x4-bd

ursus5714

bez napędu-10,8m

4x4-9,9m

zetor8441

bez napędu-11,7m

4x4-12,5m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do Jaro

Jd jest z tych co wymieniłem najlepszy nie przecze! Ale jego cena już najlepsza nie jest. Jesli Ciebie stać na nowego JD albo masz okazje kupić go za cene proximy to Ci bardzo zazdroszcze i gratuluje! Co do porównania marek o których pisałem to najezdziłem sie troche 1224 i raz jechałem JD 6620 róznica jest nieporównywalna. Fakt ze oba Ciagniki miały podobne roczniki i przebiegi ale jd kosztował przynajiej 2x tyle co ursus. Miałem też okazje jezdzić mtz 82 zetorami z przedziałów mocy 60-80 km i ursusem 4514. Na tej podstawie polecam zetora jest słabszy od JD ale z pozostałmi wygrywa. Jednak cena jaką miałbym zapłacic za JD skłania mnie do proximy. Zetory to ciągniki warte swojej ceny. Pokaż mi rolnika na tym forum i nie tylko który bez zadnego wachania odrzucił by oferte zetora i kupił JD. Nie wiem czy znajdziesz kogoś. Moze dla Ciebie cena sie nie liczy ale ja niestety nie narzekam na nadmiar gotówki i jeszcze przez dłuższy czas nie bedzie mnie stać na zakup nowego zachodniego ciągnika. Zresztą chyba nie wielu takich szczęsliwców jak Ty jest na tym forum.

Nie lubie takich wypowiedzi jak Twoja bo swiadczą albo o arogancji albo o braku wyobrazni autora. Jesli Cię uraziłem to sory ale wyrzutów sumienia nie mam.

A tak przy okazji ciekaw jestem jakie Ty masz u siebie maszyny??? Same zachodnie nówki???Smile Jesli nie to dlaczego?! Przeciez one sa najlepsze! A ze ciut droższe nie szkodzi, przecietny polski rolnik "spi na kasie i sam nie wie na co ja wydawac"!

/edit

ps: pisałeś o kiepskim promieniu skretu u zetorów Tak sie składa ze nabiłem koło 150mth zetorem 6340 z turem w wiekszosci na ciasnych podwórkach i wiem co to znaczy. Tylko ze jak juz jezdzi sie ponad rok takim zesdtawem to nawet sie tego nie czuje bo człowiek sie przywyczaja i dostosowuje do tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

„Wiem co potrafią jego odpowiedniki innych marek bo miałem okazje porównywac rózne marki (jd->ursus, zetor->ursus->MTZ) i bez wachania (w tym przedziale cenowym) wybrał bym zetora!” –To jest Krzysiek Twoja wypowiedź-więc zrozumiałem ,że zaliczasz te wszystkie ciągniki do jednej kategorii cenowej (chociaż np. Ursus kosztuje 20000 zł mniej niż Proxima).Co do rolników którzy by odrzucili ofertę Zetora to na pewno by się paru znalazło .Nie śpię jak sugerujesz na pieniądzach i gdyby Zetor oferował takie ciągniki jak przed laty (posiadam również 7211 z 1988r-chodzi w turze) kupiłbym Proximę bez wahania-ale wsiadłem ,obejrzałem ,przejechałem się i zadałem sobie pytanie-a gdzie tu jest po 17 latach postęp.Kto zna stare i nowe Zetory wie o czym mówię –choćby tak banalna sprawa jak zaczepy (szczególnie dolny),uszczelki w drzwiach,jakość wykonania no i w końcu awaryjność (nie mówię tu teraz o Proximie bo jest jeszcze za młoda ale o serii 63,73)-ostatnio rozmawiałem ze znajomym który posiada 7340(800 mth) jest zadowolony tylko np.rozrusznik mu padł,jakiś cylinderek coś tam jeszcze-to w starych Zetorach też się zdarzało ale dajmy na to po paru latach i paru tysiącach mtg !

„Moze dla Ciebie cena sie nie liczy ale ja niestety nie narzekam na nadmiar gotówki i jeszcze przez dłuższy czas nie bedzie mnie stać na zakup nowego zachodniego ciągnika”-aha to jednak planujesz –ciekawe dlaczego ?Dla mnie akurat najbardziej liczyło się to ,że JD był CICHY-mam 35 lat i nie chcę za parę lat mówić „co mówi,powtórzy jeszcze raz”.

„Tylko ze jak juz jezdzi sie ponad rok takim zesdtawem to nawet sie tego nie czuje bo człowiek sie przywyczaja i dostosowuje do tego.”-to nos dla tabakiery czy tabakiera dla nosa ?Aha z zachodnich mam jeszcze tylko beczkowóz Joskina-to podobna sprawa jak z JD-to jest trochę tak jak z Volkswagenem i Audi niby to samo ale jak wsiądziesz to czuć jakąś taką delikatną różnicę .Uff,ale się rozpisałem-i na koniec jeszcze standardowe: żebyś nie czuł się dotknięty tym co napisałem tu jest forum a więc ma być barwnie –od tego to w końcu jest...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz przyznam Ci racje! Na pewno nowe zetory są bardziej awaryjne ale nie tylko zetory. Mogę podać przykład ursusa jaki znam. Mój znajomy posiada U1224 z 98r, U1012 z 90r i zetora 6340 z 2004r. Mimo ze 1012 jest 8 lat starszy to jednak jest lepszym (pod wzgledem wykonania ciagnikiem) 1012 ma niecałe 4 tyś przebiegu, a 1224 niecałe 2 tyś. Są to ciagniki podobne do siebie (poza innym silnikiem i przednim napedem) mają wiele wspólnego. Mniejszy z nich mimo ze dostał bardziej w dupe (mój znajomy ma talent do zajerzdzania maszyn) duzo lepiej sie trzyma. Jak na swój wiek i przebieg miał robione naprawde niewiele bo wzmacniacz i sprzegło a 1224 to już inna bajka. 2x wzmacniacz raz skrzynia Ostanio uszczelka pod głowicą poszła i okazało sie ze fabrycznie miał założoną nie tą co powinien brak uszczelek przy jednym kolektorze wszystkich, przy drugim tylko 4. Jak mi to powiedział to mnie zamórowało! Z drobnieszych napraw to nadpalona instalacja (doszło do zwarcia bo zle kabelki były puszczone w dachu i wytarła sie izolacja) złamany dolny zaczep urwany wieszak (ten z sróbą i korbką do kabiny) 2x z czego raz na gwarancji itd... nie chce mi sie wymieniać wszystkich jego braków bo jest tego troche. Tak już jest ze polacy nie dbają niestety o swoje produkty.

Co do zachodnich maszyn to chyba zrozumiałe ze kazdy (no moze są wyjątki) z nas chciałby takimi jezdzic ale nie wielu na nie stać. Zarówno zetor jak i ursus nie mają dużego postepu technicznego w porównaniu do zachodnich ale ursus to już wogóle jest w tyle. Pronar pod tym wzgledem już wypada lepiej ale za to z awaryjnością u nich najgorzej. Jaki Ty byś wybrał ciagnik z 3 firm które wymieniłem i dlaczego ( ursus zetor pronar)? Masz zetora wiec chyba rozumiesz dlaczego ja wybrał bym własnie te marke.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wy jak sądzicie lepiej zostać przy Zetorze 7211 (89r stan b.db, wszysko sprawne i eleganckie) czy kupic nową Proxime 6441 ?? Proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

jak masz okzje skorzystac z SPO to sprzedaj starego 7211 i kup Proxime ja sprzedałm stare ciągniczki i wziołem na SPO 2 zetoty Proxime 8441 i małego zetora 3320 zamiast C360 3p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A wy jak sądzicie lepiej zostać przy Zetorze 7211 (89r stan b.db, wszysko sprawne i eleganckie) czy kupic nową Proxime 6441 ?? Proszę o odpowiedz

Zetor jak narazie nie zrobił lepszego ciągnika od 7211 jak nie masz co z kasko robić to kup proxime

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zetor jak narazie nie zrobił lepszego ciągnika od 7211 jak nie masz co z kasko robić to kup proxime

Nie to ze nie mam co z kasą robić ale chce wiedzieć czy warto sie pakować w nowego Zetora czy swojego zrobic na ideał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Krzysiek-jeszcze raz Zetor i tylko Zetor-Pronar to np.stary MTZ obłożony kiepskiej jakości plastikami-co z tego że podobno ma silnik nie do zdarcia jak wszystko inne potrafi się posypać (nie pamiętam ale w którymś Top Agrar jest opis kłopotów człowieka właśnie z tym sprzętem)-pewnie w tym momencie zostanę zakrzyczany przez zwolenników Pronara-ale w życiu nie widziałem nieupaćkanego olejem Ruskiego.Co do Ursusa to mam też C-360 z 1984 i gdyby miał w życiu zrobić to co Zetor to by go już nie było (zobacz na tym przykładzie jakie znaczenie ma materiał użyty do produkcji)-po prostu jak złożysz do kupy „rzemieślniczą” produkcję to wyjdzie kupa.Zaoszczędź na każdym etapie produkcji i zobaczysz co z tego wyjdzie (zresztą miałeś na pewno styczność z częściami zamiennymi to wiesz jaki szajs potrafią niektórzy nasi producenci wytwarzać-np. coś co powinno być kute na zimno np.stabilizatory są odlewane ze staliwa- i jak takie coś ma wytrzymać ?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w 5x30 to będzie porządnie beczała 3x40 będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie bedzie beczała nic sie nie martw no chyba ze to bedzie gleba extremalnie cieżka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5-6km/h to może i pociągnie po suchym ale przy tej prędkości to nie jest orka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój znajomy orze 5x30cm 914 i idzie bez problemów, wiadomo ze nie za szybko ale orze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

proxima wazy 4t i tez uciagu jej wystarczy, tylko może byc problem z brakiem mocy przy wiekszych predkosciach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Popsuł mi się w tym roku ursus i musiałem orkę zimową wykonać zetorem Proximom 8481. Zaczepiłem mu kverneland (AB100) musiałem podnieś mu jeden korpus ponieważ terminie w którym wykonywałem orkę było mokro jednak na pryczach jechałem na 4 i też szedł. Polecam ten traktor wszystkim… Naprawdę warto go kupić…

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy na tym forum ktos jest uzytkownikiem zetora 7441 prosze o odpowiedzi. co nim robicie i z czym pracujecie bardzo prosze o odpwoiedxzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to możliwe że w Kaliszu w Zetorze max. upust to 2000pln a u przedstawiciela na dzień dobry masz około 5000pln i jak zagadasz to jeszcze coś odpadnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jest normalne i tak jest wszedzie w kazdej firmie i róznych branżach. Bo te kto bierze duze ilosci czyli dealerzy duze upusty w kaliszu. a kalisz wystawia taki cennik zeby duzo zarobic. A wiekszosc dealerów woli sprzedac wiecej z mniejsza marza niz sprzedac mniej z duża. Np jak ja kupowołame prase zwiajajca w sipmie cena to 38500 + 800zł szersze opony, a u dealera kupilem za 35000, to samo jest z ciagnikami proxima 8441 w cenniku jest 107tys, a u tego samego dealera o którym pisałem wczesniej spokojnie mozna kupic za 100tys i moze by cos jeszcez urwał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi