Skocz do zawartości
Felipe

W jakim banku kredyt

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem współwłaścicielem małej firmy budowlanej, razem ze swoimi wspólnikami chcemy wybudować niewielki obiekt z przeznaczeniem na biura.. chcemy na ten cel zaciągnąc kredyt inwestycyjny, ale pytanie brzmi jaki bank oferuje najlepsze oferty-wcześniej byliśmy podwykonawcami, dlatego nie martwiliśmy się o sprway kredytów itd.. Zastanawiamy się nad wzięciem kredytu w BZWBK, na tle innych baków, ich oferta wygląda całkiem nieźle, ale chciałbym się najpierw upewnić, że to dobry wybór.. A może polecacie jakiś inny bank?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje odpowiedz na pytanie: kredyt a bik - jak to jest dokladnie? Jak sie juz widnieje w BIK to nie mozna otrzymac juz nigdy wiecej w zyciu zadnego kredytu? Szwagier tak ma wlasnie, bo jest w BIK od paru lat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kredyty to ja ze swojej strony moge polecic Alior Bank - naprawde fachowa, profesjonalna obsluga, oraz co wazne - niskie oprocentowanie i bardzo dobra, szeroka oferta kredytowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytypuj sobie tak 5 ofert banków które Cie interesuje a potem wyciągnij szczegóły z placówek tych instytucji. Bo trudno jest polecić skoro nie wiem czy spełniasz warunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej udać się po ofertę do kilku banków. Na tej podstawie będzie można wybrać bank, który da kredyt na najlepszych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że miałby to być kredyt hipoteczny dla firm? W takim wypadku niemal każdy bank go oferuje. Wydaje mi się że w przypadku kredytów tego typu udzielanych firmom kluczową sprawą jest staż firmy.

 

Banki generalnie udzielają takich kredytów firmom, które mają ugruntowaną pozycję i dowiodły, że są w stanie przetrwać na konkurencyjnym rynku. Dlatego też niektóre banki wymagają aby okres dotychczasowej działalności firmy wynosił kilka lat (nawet 5 lat). Proponuję przeczytać poradniki, bo to powinno pomóc w zorientowaniu się, który bank najbardziej łagodnie podchodzi to kwestii tego minimalnego okresu działalności gospodarczej.

 

Jak już w tym przypadku uda się spełnić kryteria okresu działalności firmy to można poszukać najtańszego kredytu hipotecznego przyglądając się marżom, prowizjom czy oprocentowaniu rzeczywistemu takich ofert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakładam że miałby to być kredyt hipoteczny dla firm? W takim wypadku niemal każdy bank go oferuje. Wydaje mi się że w przypadku kredytów tego typu udzielanych firmom kluczową sprawą jest staż firmy.

 

Banki generalnie udzielają takich kredytów firmom, które mają ugruntowaną pozycję i dowiodły, że są w stanie przetrwać na konkurencyjnym rynku. Dlatego też niektóre banki wymagają aby okres dotychczasowej działalności firmy wynosił kilka lat (nawet 5 lat). Proponuję przeczytać poradniki, bo to powinno pomóc w zorientowaniu się, który bank najbardziej łagodnie podchodzi to kwestii tego minimalnego okresu działalności gospodarczej.

 

Jak już w tym przypadku uda się spełnić kryteria okresu działalności firmy to można poszukać najtańszego kredytu hipotecznego przyglądając się marżom, prowizjom czy oprocentowaniu rzeczywistemu takich ofert.

 

Niektórym bankom wystarcza nawet rok ale czego się spodziewamy po kredytach przez internet zawieranych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sprawa wydaje się dosyć prosta. Najlepiej jest wykorzystać wszystkie możliwości, a więc udać się do jakiegoś doradcy finansowego, który doradzi dobrą ofertę, jak również samemu odwiedzić parę ciekawych stron, a wówczas będziemy więcej wiedzieć, z jakiej opcji skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a sprawdzaliscie moze w ING?? Czytalem gdzies, ze maja ponoc naprawde dosc dobra oferte kredytowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście porównałbym kredyt hipoteczny dostępny w kilku bankach i wybrał najlepszy z nich. Czasy teraz takie, że szansa na pozytywną decyzję kredytową jest znacznie mniejsza niż przed kryzysem. Wybierając zatem kilka kredytów i składając wnioski o kredyt do kilku banków, zwiększa się szanse na uzyskanie kredytu od przynajmniej jednego z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem współwłaścicielem małej firmy budowlanej, razem ze swoimi wspólnikami chcemy wybudować niewielki obiekt z przeznaczeniem na biura.. chcemy na ten cel zaciągnąc kredyt inwestycyjny, ale pytanie brzmi jaki bank oferuje najlepsze oferty-wcześniej byliśmy podwykonawcami, dlatego nie martwiliśmy się o sprway kredytów itd.. Zastanawiamy się nad wzięciem kredytu w BZWBK, na tle innych baków, ich oferta wygląda całkiem nieźle, ale chciałbym się najpierw upewnić, że to dobry wybór.. A może polecacie jakiś inny bank?

 

 

BZ WBK to teraz hiszpański Santander. Pomyśl sam czy ufasz bankowi z kraju, w którym nie lubi się pracować a woli kombinować Już raz Santander wystawił klientów w Polsce. Udzielał kiedyś kredytów hipotecznych a potem zniknął na parę lat zostawiając klientów z numerami kont do spłaty kredytu. Jak będzie wtopa to się WBK też wyprowadzi aby sprawa przycichła.

Na mBank też nie licz. Obiecują cuda wianki, obsługa jest extra ale jak już podpiszesz umowę to wypną się i każą tylko za wszystko płacić. Bank dla licealistów, którzy dopiero nie wiedzą jak walczyć o swoje z bankiem.

Deutsche Bank będzie zawsze dobrym wyborem. Mimo, że znienawidzona przez większość radio maryjnych katolików to jednak jest to niemiecka solidność i pewność. Ja stawiam dla Ciebie właśnie na nich.

Są też inne platformy, nie musisz od razu iść do banku. Masz całą masę doradców kredytowych. Musisz tylko uważać aby nie znajdywać ich w anonsach ani w gratce. Ehip to dobry sposób aby się z nimi skontaktować.

 

 

Konkludując uważam, że kredyt inwestycyjny na dużą kwotę to przede wszystkim długie wczytywanie się w umowy wraz z prawnikiem a nie wybieranie pozornie najtańszych ofert bo chciwy dwa razy traci. O tym wiedzą też banki i tych co wybierają najtańsze oferty wysysają tak, że niektórzy nawet śmierć własną fingują aby tylko nie płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie kojarzę aby Santander zniknął, nawet jeżeli by tak się stało to co ma to do spłaty kredytu w Polsce. Banki podlegają pod BFG więc są dość bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdźcie w jakiejś dobrej porównywarce finansowej. Nie ma co szukać na różnorakich dziwnych forach. Zobaczcie na porównywarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kredyt to bardzo poważna decyzja na lata, więc nie warto podejmować jej pochopnie. Najlepiej jak już wcześniej radzono sparwdzić w porównywarce, drugi krok to weryfikacja opinii w internecie, liczenie i jeszcze raz liczenie.

Wybór najlepszej oferty i idziemy do banku, ale uwaga musimy być wymagający, jeśli coś nam nie pasuje zmieniamy bank i tyle

 

Każmy również wszystko sobie wyjaśnić co i dlaczego i za ile, zero niejasnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Każde zobowiązanie finansowe to nie lada wyzwanie. Łatwo zaciągnąć kredyt lub pożyczkę ale musimy dokładnie sprawdzać oferty żeby później nie mieć problemów z jego spłatą. Dlatego szukając dodatkowych pieniędzy warto odwiedzić stronę, która zajmuje się doradztwem finansowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felipe, jeżeli chodzi o kredyt inwestycyjny to całkiem dobry wybór z BZWBK, polecałbym także sprawdzić ofertę Alior banku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy już zdecydujesz, w którym banku wziąć kredyt, wybierz ubezpieczenie. Ja kilka dni temu zmieniłem ubezpieczyciela, w żadnym wypadku nie sugeruj się reklamą, tylko wysokoścą składki, i zakresem ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy brałem kredyt nie miałem najmniejszego pojęcia ile będę musiał na to poświęcić czasu. Długo szukałem odpowiedniego zadłużenia i im więcej ofert przeglądałem tym bardziej nie wiedziałem co wybrać. Całe szczęście porównałem wszystkie interesujące mnie długi. Teraz już praktycznie spłaciłem cały kredyt i nie żałuję, bo otrzymałem świetne warunki.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed podjęciem tak ważnej decyzji , według mnie należy porównać kilka ofert i to z różnych banków. Owszem można to zrobić przez różne porównywarki kredytów , ale one nie maja aktualnych danych. Dlatego ja wolałam porównać oferty w open Finance . Doradca przy okazji sprawdził moją zdolność kredytową i przygotowań kilka odpowiednich ofert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...