Skocz do zawartości
strzymek

Maszyny METALFACH

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem szczęśliwym użytkownikiem prasy i owijarki z metalfachu

na początek dyskusji moge powiedzieć jak najdalej od nich

jeśli ktoś ma owijarke berta zauważyliście że na szerokiej foli zostawia pasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od 4 lat mam prasę i mogę ją polecić każdemu,tura od 2 lat i narazie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prasa ogólnie ok tylko przy słomie bela się zatrzymuje zabija się nóż czyszczący wałek no i podbierzcz niby 180 ale efektywnej roboczej 160 i ważne nie przeciążać (moge powiedzieć jak oszukać automatyczne zrzucanie sznurka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej prasy po prostu jest potrzebny większy ciągnik-po zmianie z 7211 na JD 5720 i zmianie fabrycznych "rowerowych" łańcuchów na wzmacniane po prostu bajka (dla malkontentów jedno ale-jest o wiele CICHSZA od Sipmy i Warfamy, no i była też tańsza).Pewnie nie może się równać z zachodnimi ale jak dla mnie (700-800 bel rocznie) starcza.

Co do hałasu to może to niektórzy lubią...ale mój sąsiad przez lata miał Warfamę ,robił nią naprawdę dużo (a mi powtarzał ,że walcowa się nie nadaje ),hałas zaś był taki jakby dwa kościotrupy pier....y się na blaszanym dachu-no i w końcu sobie odpuścił,kupił jakąś używaną od JD (walcową)-i już mnie nie uświadamia.Walcową można zbelować np. łopatę ,wiadro i ostatnio drut zbrojeniowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie !!!!!! może nie wolno porównywać z zachodnimi ale mi wystarcza!!!

ja tez mam metalfacha i sporo nią robie narazie nie narzekam i oby tak zostało.

 

Powiedzcie mi na jakich obrotach wałka pracujecie?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zwolniłem 360 z pracy z rolandem 44S i prasuje MF 110 km wom 1000 obr silnik obroty 1100- 1200 co daje obroty wom do 600 obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sąsiad sprawił sobie Ursusa 5714 i prasę Metalfachu i gania z nią na jakichś 1500 obr/min i z szybkością jakieś 2 km/h .Ciekawe jak mu bele wyjdą przy tej szybkości wałka ?Ja Zetorem belowałem na 2000 obr/min i były ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.metalfach.com.pl ceny nie znajdziesz, ale kontakt do firmy i powiedzą ci dokładnie. ale podstawa coś poniżej 40

 

/edit - Nie Wrz 17 19:10:42

do strzymek: a o co chodzi z oszukaniem automatycznego zrzucania sznurka?

 

/edit - Pon Wrz 18 11:10:11

aha problem słomy każda walcówka tak ma. a z tym nożem to ja sam naspawałem płaskowniki, tak jak w pozostałych walcach i jest lepiej. a odnośnie owijarek to sokół jest ok. trzeba tylko o napinaniu łancuchów pamietać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak oszukać prase metalfach przepis :

jak wskażnik zacznie sie podnosić na początek czerwonego podajesz materiał na podbieracz po drugiej stronie od wskażnika (wałek nie może być zagruby) jedziesz aż traktor zaczyna sie dusić i odbijasz na przeciwną strone aby zrzucić sznurek ja tak robiłem zetorem a jak zmieniłem na 110 KM to wyciągnąłem prawy hak jakieś 3cm (kto robi haki ze zwykłej blachy ???? w sipmie hartowane i grubsze)

a że chodzi cicho to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owijarka berta na folie 500-750mm grzechy :

1 brak regulacji rozciągnięcia foli

2 na 500 czasami folia nie zachodzi na folie (tak 1-2cm) tzn zostawia czarne paski

3 na 750 folia nigdy nie zachodzi paski 4-6 cm

4 przestawianie z 500 na 750 mordęga

5 czsami w napinaczu foli (umnie tak było) krzywo wywiercone otwory w zębatkach łańcuszek raz lużny raz tęgi

rowiązanie problemu 2 i 3 stosować tylko czarną folie i dzwonić do serwisu ja walcze z nimi już 2 rok chyba zaczeli robić nowe zębatki zobaczymy tłumaczenie kierownika serwisu cytuje "3000 owijarek pracuje a tylko pana stwarza problemy " dzwoniłem do nich może 100 razy byłem z 20 portier już niechce mnie wpuszczać za jakiś tydzień znowu jade (mam blisko 30km)

APEL DO WSZYSTKICH

dzwonić nękać prosić krzyczeć o.....alać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm-u mnie haki są na pewno tej samej grubości co w Sipmie i takie dosyć solidne (ale belarka ma już parę lat-teraz pewnie zaczęli oszczędzać ).Co do owijarki to może być coś na rzeczy -w tym roku kolega kupił od nich i też przychodził do mnie oglądać (mam Sipmę)-mówił,że jest ok ale minę miał coś tego tam niewyraźną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie owijarki to nic nie powiem ciekawego.

A odnośnie tego oszukania to nie rozumiem. tam na prawym haku musisz mieć ok. 3cm luzu natomiast lewy hak musi już po zamknieciu trzymać komorę. całe te zamkniecie to trzeba zrozumiec o co chodzi aby nie przeciążać maszyny(tzn. w odpowiednim momencie podać sznurek)

a hartowanie to zwiększa twardośc powierzchni, tutaj należałoby zmienić materiał albo dać grubsze blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hartowanie nie tylko zwiększa twardość powierzchni -no chyba ,że indukcyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się śmiesznie składa,że sporawo (swego czasu skończyłem technikum w którym akurat o hartowaniu sporo mówiono -co prawda minęło ładnych parę lat ale zawsze na tematy związane z obróbką metali możemy podyskutować...) aha i polecam czytanie między wierszami ,jeżeli napisało się na jakiś temat mało to niekoniecznie oznacza to iż człowiek się na tym nie zna -oznacza to tylko tyle ,że mało napisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzymek nadal nie rozumiem zasady "oszukania podajnika sznurka". wyjaśnij to bardziej do głębnie jak możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu podając materiał na podbieracz po drugiej stronie od wskażnika wskażnik sie nie podnosi i nie zrzuca sznurka jest to dobre gdy masz 15m wałka do zebrania i widzisz że ci normalnie robiąc nie wejdzie (wałek musi być wąski nieda się tego zrobić gdy grabisz karuzelo meskiem lub innym takim) i uwaga nie można przesadzać gdy robiłem zetorem to silnik sie dusił i było w porządku ale landini wyciągnął prawy hak 3 cm

 

/edit - Sro Wrz 20 19:56:33

jaro jakie technikum skończyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechaniczne w Białymstoku -a dlaczego pytasz ?Tym sposobem też robię ale kiedyś w Zetorze myślałem ,że spalę sprzęgło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lewy hak (stojąc przodem do tyłu maszyny) jest fabrycznie odsuniety na 3 cm. wynika to z konstrukcji całego zamka. I tu nie wierzę że wyciągnąłeś ten hak, chyba że go rozciągnąłęś ale to wiąże sie ze zniszczeniem kształtu i praktycznie taki zamek już nie trzyma komory.

a pozatym to takim sposobem przeciążacie prasę i radzę wam uważać bo można więcej wydać niż zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się,że zamek jest jeden bardziej w tyle ...zapewne żeby bela była równa po owinięciu sznurkiem-a co do oszukiwania automatu zrzutu sznurka jest jeden prosty sposób:wyłączam go.Wcześniej , jak prasowałem c-360 słomę i nie zawsze mogłem doczekać się (a raczaj sześdziesiątka) zrzucenia sznurka- po prostu doczepiłem linkę do spustu i w każdej chwili mogłem uruchomić owijanie sznurkiem.Jest to też dobre przy owijaniu słomy ze względu na to,że czasami bela słomy lubi zatrzymać się w komorze w końcówce dobijania-ja wcześniej zwalniam sznurek i jadę jeszcze do chwili gdy rolka prowadząca sznurek dochodzi do brzegu prasy-dzięki temu bela nie przestaje się obracać,a i ja szybciej owijam belę sznurkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...