Skocz do zawartości
strzymek

Maszyny METALFACH

Rekomendowane odpowiedzi

ta nowa to jest walcowo łańcuchowa i ma podajnik obrotowy.

do strzymek: z tym otwieraniem to zapewne nie do końca zamknąłeś komorę. Należy zaczekać ok 3- 4 sekundy jak zgaśnie kontrolka na panelu.

i mówisz że tej do końcanie dorobili to powiedz co cie denerwuje bo ja taką mam i narazie złego słowa nie powiem bo to nie jest zachodnia firma, i za takie pieniądze nie bedziesz miał maszyny na lata. a życie jest takie że nasze firmy produkują maszyny najwyżej po kilkanaście lati ich doświadczenie jest mierne w porównaniu z innymi producentami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dlaczego już kilka razy otworzyła mi sie komora w kiszonce????

moze za mocno dobijam??? a może trza wyregulowac to cięgiełko????

znajomy mówił jeszcze coś o tej całej zapadce co uruchamia owijanie !!!!

sam już nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

piasłem wcześniej co mnie denerwuje a zzamykaniem nie ucz ojca robić dzieci zamykam tak jak mówisz czekam chwile i dopiero wtedy startuje co jakiś czas powiedzmy 25-30 bel wychodze i oczyszczam z tyłu haki z siana a przyczyna w przyszłym roku zobaczymy w tym został mi zrobić ok 20 szt a przypomniało mi sie tego komputera nie używam wcale denerwuje mnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym otwieraniem to często bywają zamki do końca nie zamknięte. tak jak twierdzi dzik należy też sprawdzić czy po zamknięciu haki dolegają do belki - muszą się na niej opierać!! A luz w poziomie między hakiem a belką to max. 2-3 mm.

Strzymek swoją drogą to nie mam zamiaru cie niczego uczyć, jak sam pisałeś to jest wolne (rządzą moderatorzy) forum i chyba mogę wyrazać własne zdanie i doświadczenia

/edit - Kolejny co się czepia. Nie dajesz Sobie wytłumaczyć przez PW, no to wytłumaczę w poście . Sam stwierdzasz, że jest temat o ciągnikach Jumz, ale zapytać się w nim, to nie możesz, ponieważ się upierasz, że nikt do niego nie zagląda. To po co powstał wtedy ten temat? Chyba po to, aby w nim pytać się o sprawy związane z nim, nieprawdaż? Napisz coś, to napewno ktoś zajrzy, będzie znał odpowiedz, to i odpowie. MOD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spoko ja bez złości (tak sobie żartem ) a nasz król jest naprawde ostry zreszto jak tu sie nie wkurzć czytając te nasze brednie (mój ulubiony znaczek do moderatora poprosz o jakiś wredny z piorunkami hi hi )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem na kupnie prasy Metalfach! Ale jet jeden problem bo najmocniejszy ciągnik jaki posiadam to Mf-255 i czy dam rade prasowac sianokiszonke takim ciagnikiem?? A bedzie tego jakies do 200 balotów na rok. Troche sie boje i szkoda mi tego ciagnika... Da rade???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech sznaowny MOD zauważy, że jego odpowiedź mija sie z tematem !!!

A z tymi zamkami to po prostu może macie wyrobione końcówki haków i stąd ten problem. W tym przypadku to tylko kątówka pomoże.

/edit - Jak na czerwono to uwaga, a nie normalna wypowiedź. MOD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jestem na kupnie prasy Metalfach! Ale jet jeden problem bo najmocniejszy ciągnik jaki posiadam to Mf-255 i czy dam rade prasowac sianokiszonke takim ciagnikiem?? A bedzie tego jakies do 200 balotów na rok. Troche sie boje i szkoda mi tego ciagnika... Da rade???

Jesli w najblizszym czasie czyli do 2 lat nie planujesz zakupu wiekszego ciagnika to daj sobie spokój z metalfachem !!! Bo zajezdzisz MF w jeden sezon chyba ze bedziesz robił placki a nie baloty Mój sasiad to własnie juz przeszedł silnik po jednym sezonie poszedł do generalki, teraz meczy ja c360 i tez narzeka. Akurat ja mu owijam sianokiszonke i te belki nawet po c360 sa jak flaki a c360 ostatnie siły daje zeby je zrobic Czasami jak dłużej poleza to nie chca sie obracac na owijarce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 seroz i bedziesz misiał biedaka pochowac !!!!

moim zdaniem lepiej zainwestować w jakąś uzywke z zachodu tak kolo 30-40 tys i miec z głowy na kilka lat a na Mf załóż tura

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do metalfachu conajmniej zetor 7211 lub podobny ja robiłem 7045 i chodził na maksa zgniot ustawiony na ostatnią dziurke i odpuszczona spreżyna

/edit - Przestaniesz się wygłupiać? Jak nie, będę musiał w jakiś sposób twoje zachowanie ukarać. MOD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A teraz do tych co mają zamontowany obwiązywacz: jakie głównie macie problemy z obwiązywaczem? Czy w miejscu gdzie wychodzi siatka gromadzi się słoma i siatka zawiesza sie? Wiem ze z hamowaniem siatki jest cos nie tak, po połowie rolki zaczyna ściągać.

/edit - Pon Paź 30 13:54:06

aha, jak jest z ucinaniem siatki? Czy macie problemy z ustawieniem noża?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie z siatką jest prawie wszystko ok! I z nożem odcinającym tylko słoma to się zbiera . A czy siatkę masz dociśniętą takim grubym prętem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy ile ten chwytak kosztuje, na pewno w rzadkich łąkach będzie dobrą alternatywą dla tura

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To przecie jest niemal wieżyczka z widlaka, do dwóch tysięcy to już takie będą do wyboru, a jak się poszuka to i do tysiaca można znaleźć. Do tego taki chwytak to za tysiąc dorobi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój szfagier kupił taki wysiegnik za 1500 zł ...przy pierwszej beli mu sie wygią...badziewie...czasem lepiej dać drozej i miec coś porządnego a nie badziewie naprawiać.....poza tym te wszestkie samoróbki na pewno nie maja takich mozliwości jak ten z MF.....chociasz musze przyznać ze troche drogi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po co wydawać tyle kasy za badziewie jak można kupić używany maszt od wózka widłowego za 1000-1500zł ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U mnie z siatką jest prawie wszystko ok! I z nożem odcinającym tylko słoma to się zbiera . A czy siatkę masz dociśniętą takim grubym prętem ?

ja u siebie to zrobiłem nową osłonke, na "łysy wałek" naspawałem kilka prętów fi10. a z tym dociskiem siatki to mam tak że do połowy rolki idzie ok. a później to musze drugi pręt zakładac bo mi siatke do srodka ściąga. czy u ciebie jest podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co sądzicię co lepiej było by kupić:

Nową prase metalfachu czy używaną Claas Rollant 250 za około 50 tys. PLN rok ok. 2000/2001.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też zastanawiam się nad zakupem prasy. Jeśli miałbym wybierać wybrałbym Claasa tylko obawiam sie czy wystarczy mi mocy (95 KM)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja bym cię powaznie zastanowił....moze z metal fachu to nie nic nadzwyczajnego...ale w końcu nowe to nowe...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi