Skocz do zawartości
marcin.go

Oprysk na perz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pojawił się u mnie taki problem, że wczoraj wyjechałem na pole żeby zrobić orkę na zimę. Pole było opryskane środkiem Tajfun na perz.

Okazało się, że jak perz był tak jest i zapcha się już po 3 metrach, po prostu masakra. Chyba oprysk był stary i nie działał, albo perz nie powschodził po żniwach (czekałem ok dwa tygodnie po skoszonej mieszance).

Teraz mam pytanie, cz o tej porze mogę jeszcze opryskać pole aby się tego dziadostwa pozbyć?

Proszę o porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Pojawił się u mnie taki problem, że wczoraj wyjechałem na pole żeby zrobić orkę na zimę. Pole było opryskane środkiem Tajfun na perz.

Okazało się, że jak perz był tak jest i zapcha się już po 3 metrach, po prostu masakra. Chyba oprysk był stary i nie działał, albo perz nie powschodził po żniwach (czekałem ok dwa tygodnie po skoszonej mieszance).

Teraz mam pytanie, cz o tej porze mogę jeszcze opryskać pole aby się tego dziadostwa pozbyć?

Proszę o porady

 

Ile dałeś tego tajfuna? Jak było mocno zaperzone to co byś nie zrobił rozłogi raczej się nie rozłożą w glebie przez miesiąc. Stary musiałby być 20 lat. Zresztą jak mógł być "chyba" stary ? ALbo był stary albo nie był. Masz pewnie bańke to sprawdź. Jak kupiłes ze sklepu to na pewno nie był stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprysk był z zeszłego roku ale nie wiem czy mróz mu nie zaszkodził bo był przechowywany w nieogrzewanym pomieszczeniu.

Druga sprawa, że pryskałem pole obok i perz zniknął, ale nie było go aż tyle co tutaj.

Teraz dam sobie spokój z opryskiem bo wiadomo że już się tak nie wchłonie.

Poczekam do wiosny i spróbuje zaorać, jak nie dam rady to zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...