Skocz do zawartości
Zosia098

Czy dla mnie ten kurs internetowy

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli dopiero planuję kupić ziemię - a nikt w rodzinie nie ma ziemi i od dziecka mieszkam w miasteczku. Raz w artykułach o tym kursie jest napisane, że aby być uczestnikiem nie trzeba mieć stażu w rolnictwie a w kolejnym artykule pisze, że trzeba mieć 3 letni staż w gospodarstwie rolnym - i zaświadczenie z gminy o tym aby móc przystąpić do egzaminu - tego nie rozumiem. Że niby na kurs mogę się zapisać - ale do egzaminu i tak nie mogę przystąpić? Bardzo proszę o wyjaśnienie.

Pozdrawiam Zosia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

na kurs mozesz sie zapisać i poznawac tajniki wiedzy o gospodarce aby byc dobrym rolnikiem

a żeby uczestniczyć w egzaminie musisz mieć zaświadczenie z gminy lub od sołtysa że pomagałas w gospodarstwie u dziadka,ojca lub kogoś z rodziny

najmniej 3 lata

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co się dowiedziałam , a też nie jestem rolnikiem(jeszcze), jeżeli kończysz "technika rolnika"to nie musisz mieć tych 3 lat w rolnictwie.

Są one wymagane żeby zdać egzamin na "rolnika".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie, nie - ten staż jest wam potrzebny jak chcecie być zwolnionymi z egzaminu praktycznego na egzaminie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie zwolnienie z egzaminu praktycznego...

na stronie ppr.pl pisze:

___________

UWAGA!!! Z egzaminu praktycznego można uzyskać całkowite zwolnienie pod warunkiem spełnienia poniższych warunków:

 

- przedstawienie zaświadczenia z Urzędu Gminy, że jest się właścicielem lub współwłaścicielem gospodarstwa rolnego od przynajmniej 3 lat.

 

- przedstawienie zaświadczenia, że jest się zameldowanym na wsi w gospodarstwie rolnym od przynajmniej 3 lat i przepracowało się w tymże gospodarstwie(np. u rodziców, krewnych itp.) przynajmniej 3 lata. Takie zaświadczenie powinno być potwierdzone przez sołtysa.

_____________________

to znaczy ze aby byc zwolnionym z egzaminu praktycznego musze być współwłaścicielem od 3 lat oraz przepracowac 3 lata w gospodarstwie czy wystarczy ze przedstawie dokument od sołtysa ze pracuje u rodziców na gospodarstwie od 3 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie "oraz" lecz "lub" czyli trzeba spełnic co najmniej jeden z warunków lub oba jednocześnie, a cytat muszę przyznac jest nie jasny i pokrętny jak to bywa przy opisach kursów na ppr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...