Skocz do zawartości
danek

Vat za materiały budowlane

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy czy istnieje możliwość odzyskania vatu za materiały budowlane ( rozbudowywałem dom ) dodam ze jestem rolnikiem ryczałtowym .. dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć istnieje, ale o to powinieneś zapytać właściwy urząd skarbowy w Twoim mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem i złozyłm wniosek - istnieje zwracaja różnice miedzy 8 a 23 stawka watu .ale do konca grudnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że zwracają tylko do końca grudnia. Proszę, nie wprowadzajmy innych w błąd.

 

To jest tak, że w większości wypadków, aby uzyskać zwrot części VAT trzeba było nabyć przed 1 stycznia 2014 jakieś materiały budowlane podlegające zwrotowi VAT i uzyskać przed końcem 2013 roku fakturę VAT za te materiały. To sprawia, że takie osoby mają teraz 5 lat na uzyskanie zwrotu VAT. Jeżeli więc w ubiegłym roku kupiliście jakieś materiały objęte tymi przepisami (bo np. budowaliście lub remontowaliście dom) - przykładowo okna, drzwi, tapety, płytki ceramiczne, panele podłogowe itp. (i posiadacie na ten zakup fakturę VAT), to możecie starać się o zwrot różnicy w podatku VAT (23%-8%=15%) do 31 grudnia 2018 roku. Innymi słowy zachowuje się w ten sposób prawa nabyte.

 

Natomiast z nowych, obowiązujących od stycznia 2014, zasad zwrotu VAT za materiały budowlane skorzystają nieliczni, ale to nie jest tak, że całkowicie zlikwidowano możliwość zwrotu części tego podatku. Po prostu od początku 2014 r. zwrot VAT będzie przysługiwał tylko osobom poniżej 36 roku życia i tylko przy budowie domu (lub adaptacji budynku niemieszkalnego na cele mieszkalne). Czyli możliwość zwrotu VAT istotnie się zawęziła ale nie zlikwidowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...