Skocz do zawartości
miro0497

Zakup traktora MF czy Fendt ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Planuję zakup traktora 120km Fendta lub MF do 60 000.

MF tańsze ale nie wiem jak się sprawdzają przy pracy .

Co sądzicie o MF a co o Fendtach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam MF-a 2685 (136 KM) 1987r. 6 cylindrów, TURBO. Mam go już ponad 7 lat i nie ma żadnych awarii. Jest silny, zwrotny. W agregaci 3,6 z wałkami z przodu potrafi obrobić 20 ha na zbiorniku paliwa (212l). W pługu 4 skibowym (1,80 szeroko orze) na ciężkiej glinie max dociągnie do 20l/mth. Gorąco polecam ten ciągnik albo podobne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście użytkuję Fendta ale moi sąsiedzi mówią że MF jest dużo lepszy nie wiem pod jakim względem ale jak tak mówią to widocznie mają wiedzę w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad używa "duże" Fendty. W jednym awarii uległ mechanizm różnicowy.

Naprawa kosztowała 80 tysięcy złotych. Faktem jest, że ciągnik ponad 400 tysięcy...

Ale bolało!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 MFy - jeden 255 - kupował moj ojciec nowy z fabryki, ma 29 lat, pare lat temu miał remont generalny i śmiga do tej pory jak nowy. Drugiego kupiłem na pierwszą "modernizacje" za 40tys z czego UE oddała 20 tys, wiec dosyć tanio wyszedł (rok produkcji 1992). Model 3080, mocy ma 105 kM. Mam go już 8 lat. Na pozątku wydałem 5 tys żeby wszystko działało jak trzeba, teraz właśnie wócił z remontu - kosztował 6 tys, ale znów jest jak nowy (pojawiło sie kilka wycieków w silniku, skrzyni, chłodnicy, uszkodzony był czujnik, przycisk przyspieszacza, pompa wodna, wymienili też przyłącza do hydrauliki, wymienili klamke w drzwiach, troche elektryki, żarówki w leflektorach itd, reasumując same duperele). Za taką kase wart jest swojej ceny w 100%. Nowy jak Ci sie popsuje to za byle bzdete płacisz 10 tys. a w starszym, bardziej mechanicznym niż elektronicznym za 10 tys zrobisz generalny remont spokojnie. Fendta nigdy nie miałem - są podobno mniej awaryjne, ale ciekawe jak z częściami i z serwisem (oczywiście nie firmowym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z częściami to różnie - znajomy generalnie nie narzeka, ale czasem trzeba ściągać z 2 krańca Polski I też dobrze jak w Polsce w ogóle się znajdzie Internet tutaj pomaga, ale tez nie zawsze- ze względu na wiek tych pojazdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...