Skocz do zawartości
weldsystem

Spawalniczy sklep internetowy Weld System

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zapraszam do sklepu z urządzeniami, częściami oraz materiałami spawalniczymi

weldsystem

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już i tak śmiecicie reklamami to też się dodam:P test.j.pl

 

Testy elektroniki itp. z marketów np. Prostownik z lidla, kable rozruchowe, akumulatorki np do aparatu.

 

Nie z marketów np lutownice

 

A niedługo zamierzam powrzucać jakieś poradniki, jak to mówią rolnik zimą ma więcej czasu i może nie być na chwilę rolnikiem - czy jakoś tak. Do tego jest fanpage który można podlajkować i się dowiadywać o nowych wpisach.

 

Adres Fanpage -> https://www.facebook.com/gustlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z marketów najlepsze są przewody rozruchowe za 15 zeta

Kilka lat temu się połaszczyłem i kupiłem nieprzyglądając im się zbytnio bo tego plastiku było pozewnątrz około centymetra a przy pierwszym użyciu żabka się urwała i ku mojemu zdziwieniu w srodku było miedzi o średnicy maksymalnie 1milimetr więc tymi przewodami nawet skuterka by się nieodpaliło

Więc radze sprawdzać dokładnie marketowe przewody rozruchowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś sobie kupiłem, z marketu pod czerwonym owadem z kropkami - podłączyłem traktor z golfem i chciałem go odpalić;P Co prawda coś się odpaliło:D Ale chyba kable powinny odpalić auto, nie same kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry przewód do rozruchu czy spawarki kosztuje 15zł/m za sam kabel. To powinno dać do myślenia. Ostatnio kupowałem przewody do akumulatorów w hurtowni elektrycznej to podyskutowałem ze znajomym sprzedawcą o cenach kabli miedzianych. Jak dołożyłem krokodyle i robotę do moich przewodów rozruchowych, to wyszło coś około 250 zł. Ale warto - na przewody za 15 zł nie dał bym się nabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szło taniej, kupić aluminiowe o średnicy o 41% większej średnicy - dokładnie ten sam opór cena dużo niższa;) I z grubością też nie ma co przesadzać 25-35 miedź to absolutne maksimum odpowiednik 25mm^2 w miedzi to 35 mm alu;) Krokodylki też nie muszą być duże;) Wystarczy mieć aż pod koniec krokodyla kabel - aby się stykał z tym do czego łączymy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy taki przewód 10 złotych za metr coś około 1cm średnicy ale niepamiętam przekroju bo to z rok temu się dowiadyłem ale taki już by wystarczył do rozruchu auta czy nwet c360.

Także 2 razy po 4 metry plus dobre żabki i w 150 złotych powinno wystarczyć i mamy przyzwoite przewody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - te z lidla też właśnie wystarczają a 70zł:P Tylko 2 na sklep rzucili i raz w roku są xD Jest to miedziowane alu:P Ruszyłem tym MF 3060:] Który nie pali zbytnio;) Jest to 34mm^2 w alu miedziowanym:P czyli jakieś 25 w miedzi:) i ma to 3,5m

 

Ps. w tico macie 16mm^2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Tico ma Mały aku rzędu 30ah i taki przewód wystarczy ale np. chcieć pożyczyć prądu od c360 do c360 też krótkotrwale wystarczy ale jeśli ta c 360 ciężko pali i jest zima to wtedy na tych przewodach powstają duże straty i przewody się grzeją bo prąd nienadąrzy przepływać i wtedy trzeba gruby przewód Elektrykiem niejestem ale chyba dobrze myśle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ma mały:P Jest mniej więcej jak mówisz:) Im dłuższe przewody tym grubsze muszą być, tylko znowu nie popadajmy w paranoję;) 25 większość sprzętu mającego jakikolwiek aku odpalisz;) nawet jak pali ciężko, co do grzania, fakt tracisz na tym troszkę, lecz to nie kabel który działa ciągle (nie możesz przecież kręcić 60s czy coś bo spalisz / nadpalisz rozrusznik, no i samemu aku się oberwie mocno (opad mas czynnych zacznie występować) rozruch jest niemal porównywalny do zwarcia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, to blisko:P Można by wywiad z rolnikiem zrobić czy coś - tylko nie wiem po co:P

 

Nie pourywajcie sobie łap na sylwestra:] Bo nie bezie potem czym naprawiać ciągników;)

 

I zrobiliśmy mu z ogłoszenia Hydepark xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam też do zapoznania się ze sklepem internetowym 4spaw. Mają dosyć bogaty wybór urządzeń spawalniczych, spawarek i tego typu sprzętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą spawalniczego internetowego sklepu firmy Weld System

Oferujemy spawarki do spawania metodą MMA, MIG, TIG, przecinarki plazmowe, uchwyty, części do uchwytów MIG, TIG i do cięcia plazmą, akcesoria, przyłbice i

materiały spawalnicze itp.

Posiadamy w ofercie również ładowarki do akumulatorów i urządzenia rozruchowe.

Pozdrawiamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...