Skocz do zawartości
Gość domagent

Ekstremalny spadek cen nieruchomości przez nowe dopłaty!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ekstremalny spadek cen nieruchomości przez MDM!!!

 

Witojcie Chopy!!!

 

Dzieciaki chcą mi się wyprowadzić do miasta i potrzebują mieszkania. Obydwoje chcą mieć super mieszkanie od dewelopera. W głowach się gównarzerii poprzewracało. Ale dzieci to dzieci. I jest też tak, że mam znajomego dobrego w dużej firmie pośrednictwa w zakupie nieruchomości i słuchojcie co poleca:

poczekać do lutego 2014 i kupić mieszkanie z rynku wtórnego za grosze a kasy zostanie jeszcze żeby dzieciakom samochody pokupować ażeby do szkoły na czas docierały i nauką zajmowały się a nie dyskoteki i imprezy.

W mediach o gospodarce takich jak TOK FM już pieją o tym, że te ceny mieszkań z rynku wtórnego polecą na łeb na szyję. Mawia się, że ekstremalnie spadną ceny. Ja na tych bankowych głupotach się nie znam ale z tego co czytam rozumiem, że popyt na rynek wtórny będzie prawie zerowy i tak jak w moim gospodorskim fachu oznacza to spadek cen często poniżej własnych kosztów.

 

Ludziska rzucą się na te nowe drogie mieszkania bo parę groszy dopłaty dostaną. Biedactwa będą spłacać całe życie a ja moich dzieci nie wpakuje w żadne kredytowe bagno. Mam innego sąsiada co nabrał kredytów w bankach, potem ich nie spłacał i wpisali go do tych rejestrów zadłużonych co nic dalej w biznesie nie pozwalają działać. Cwaniak nabrał brał ten najlepszy kredyt bez rejestrów bo naczytał się w sieci o takowych i co dzień jeszcze parę miesięcy temu ktoś z windykacji był u niego na podwórku. Bagno powiadam, chce się kasy to trzeba robić a nie isę opierdzielać z piwkiem na łące. Najlepsze kredyty brał i dorwali go najlepsi windykatorzy i komornicy. Ja dzieciakom nie kupię nic na kredyt, one są głupie przez tą telewizję i pisemka młodzieżowe. Myślą, że pieniądz to z banku jest a nie z roboty.

2e54a52.jpg

Powiedzta coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako, że zajmuje się kredytami hipotecznymi i znam rynek nieruchomości od podszewki pozwolę sobie zabrać głos w tej dyskusji.

 

Fakt, że program Mieszkanie dla młodych, pozwala na uzyskanie dopłat do kredytu mieszkaniowego nie oznacza, że wszystkie mieszkania na rynku pierwotnym do takich dopłat będą się kwalifikować.

 

Przykład 1 - w Krakowie mniej niż 1% oddanych do użytku mieszkań wybudowanych przez deweloperów spełnia warunki limitów cenowych MDM

 

Przykład 2 - w Warszawie raptem 2 (słownie: DWIE) inwestycje to osiedla mieszkań, których ceny sa niższe niż 5864,65 PLN za metr kwadratowy. A sa to osiedla na najdalej położonych i uznawanych za nieatrakcyjne dzielnicach Warszawy - Wawer, Białołęka

 

Spójrzcie zresztą na limity cen w programie Mieszkanie dla młodych - http://www.kred.pl/20140103652/Wiadomosci/mieszkanie-dla-mlodych-2014-limity-cenowe-mdm.html

 

To są 2 miasta w których popyt na mieszkania jest największy.

 

Zatem odpowiedzmy sobie na pytanie - skoro w najbardziej pożądanych lokalizacjach NIE MA mieszkań spełniających warunki MdM to po co mieliby czekać na MdM? A w konsekwencji - jakim cudem kupujący mieli by się odwrócić od rynku wtórnego?

 

Powie ktoś - to kupią sobie mieszkania pod Warszawą lub pod Krakowem - tylko że tam limity cen metra kwadratowego są niższe niż w miastach (zajrzyjcie do tabeli z limitami cen jakie to są różnice cenowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teraz w MdM w Warszawie są przynajmniej 3 inwestycje, chociaż na pewno jest ich wiecej, a na wiosnę jak ruszy sezon to pojawią się kolejne.

 

Fakt wszystkie na obrzeżach miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja byłem na przykład mocno zdziwiony, że pojawiły się inwestycje i na Bemowie i na Wilanowie, czyli jakby nie patrzeć sporo lepiej niż daleka Białołęka. Dobrze, że deweloperzy spuścili trochę ceny, żeby się zmieścić w limicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też wspomnieć o inwestycji Dobra Wola, która jest realizowana z niezwykłym rozmachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...