Skocz do zawartości
damianzb96

Ustawienie rozrządu Renault 8514 MWM D226-4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,czy po wymontowaniu pompy paliwowej i wyjęciu koła zębatego napędzającego pompę czy przestawi się rozrząd (zapłon) . Po wymontowaniu pompy silnikiem nie było kręcone (został w tym samym miejscu )silnik MWM D226-4( cztery cylindry ).A jak się przestawił to jak go poprawnie ustawić(najlepiej bez zdejmowania przedniego dekla ). Koła nie były znaczone ani nie były ustawiane na znaki przed wymontowaniem pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki typ pompy tam jest ale przed wyjęciem trzeba było ja zablokować specjalną śrubą a jeśli jej nie ma to zostawić na początku tłoczenia na pierwszym cylindrze .Jeśli tego nie zrobiłeś to czeka cię zdejmowanie dekla rozrządy będzie nieuniknione .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym jej nie blokowałem tylko odkręciłem ten dekielek i koło z tych czterech śrub . Ale tym kołem pośrednim nie ruszałem tylko tym od pompy kołem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak to wygląda w tym przypadku,ale sądzę z Twojego opisu że wystarczy ustawić tylko właściwy moment wtrysku.Jeżeli śruby są rozmieszczone w "prostokąt to masz tylko dwie możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby są nie symetrycznie rozmieszczone. Już problem rozwiązany Rozrząd się przestawił ciągnik w ogóle nie chciał zapalić ale obeszło się bez ściągania dekla i ponownego ustawiania rozrządu a zrobiłem to tak : tłok pierwszy w górze GMP i koło pośrednie i koło od pompy ustawiłem na znaki które są na kołach i bez problemu zapaliła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...