Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

cześc co bardziej opłaca się kupic Ursusa 4514 czy Ursusa 5314 -który mniej pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że moc wynika z ilości spalonego paliwa i trudno by silnik o tej samej konstrukcji a większej mocy palił mniej od tego z mocą mniejszą.A co się bardziej oplaca zależy od ceny za konkretny model i posiadanego sprzętu.Ja uważam że ciągniki seri 53-57 są zbyt lekkie i mają slabo wydajną hydraulikę do swojej mocy.Ciągnik typu 4514 to mpim zdaniem max w tej klasie ,w wyższych mocach celował bym w inny typ lub markę.53-57 sprawdzi sie jako ciągnik pomocniczy ale do orki i uprawy jest za lichy i nie wart swojej ceny.Lepszym wyborem i dużo tanszym jest np. Zetor ,Ursus 900-1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam c-360 + tur którego założyłem 2 miesiące temu z łyżką hydrauliczną i z tego co widzę jakoś mój traktor wolno opuszca i podosi tura to samo z łyżka się dzieje. u innych ludzi w c-360 podnosi i opuszca sie znacznie szybciej (widziałem na takim samym sprzęcie) co śmieszniejsze w roku 2001 był wymieniony rozdzielacz i ta dźwignia od wywrotki da sie nacisnąć tylko w dół w górę nie idzie tak jakby coś blokowało.w związku z tym podnoszeniem może to być padnięta pompa hydrauliczna? ile kosztuje nowa tylko jakby pasowała to od zetora 72-11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak się składa że moc wynika z ilości spalonego paliwa i trudno by silnik o tej samej konstrukcji a większej mocy palił mniej od tego z mocą mniejszą.A co się bardziej oplaca zależy od ceny za konkretny model i posiadanego sprzętu.Ja uważam że ciągniki seri 53-57 są zbyt lekkie i mają slabo wydajną hydraulikę do swojej mocy.Ciągnik typu 4514 to mpim zdaniem max w tej klasie ,w wyższych mocach celował bym w inny typ lub markę.53-57 sprawdzi sie jako ciągnik pomocniczy ale do orki i uprawy jest za lichy i nie wart swojej ceny.Lepszym wyborem i dużo tanszym jest np. Zetor ,Ursus 900-1000.
Moc jest skalarną wielkością fizyczną określającą pracę wykonaną w jednostce czasu przez układ fizyczny, Zastanów się zanim powiesz coś jeszcze ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie który model zetora to model bliźniaczy do C360 ?? Podobno 5511, 5711 albo 6711 kto może to potwierdzić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie jakie sa akumulatorz w c 360?? Stare mi pieprznely i trzeba nowe kupic wiem ze sa 2x 6V ale ile Ah??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że moc wynika z ilości spalonego paliwa i trudno by silnik o tej samej konstrukcji a większej mocy palił mniej od tego z mocą mniejszą.A co się bardziej oplaca zależy od ceny za konkretny model i posiadanego sprzętu.Ja uważam że ciągniki seri 53-57 są zbyt lekkie i mają slabo wydajną hydraulikę do swojej mocy.Ciągnik typu 4514 to mpim zdaniem max w tej klasie ,w wyższych mocach celował bym w inny typ lub markę.53-57 sprawdzi sie jako ciągnik pomocniczy ale do orki i uprawy jest za lichy i nie wart swojej ceny.Lepszym wyborem i dużo tanszym jest np. Zetor ,Ursus 900-1000.
Moc jest skalarną wielkością fizyczną określającą pracę wykonaną w jednostce czasu przez układ fizyczny, Zastanów się zanim powiesz coś jeszcze ..........
Nie bardzo rozumiem o co ci chiodzi.By zwiększyc wydatek określonego silnika, a więc jego moc zwiększamy dawkę paliwa aż do osiągnięcia obrotow max. przewidzianych przez konstruktora.Tak się sklada że jednakowe konstrukcje silnika większa wydak\jnośc osiągają zawsze przez zastosowanie większej dawki paliwa ,można zastosować turbinę,\ale to rownież wiąże się z większą dawką paliwa.Silniki mają podawane zużycie paliwa w g/kwh i te same konstrukcje mają je bardzo zbliżone.Podniesienie mocy o 7-10 kw niestety wiąże się ze zużyciem paliwa i tej prawidlowości nie da się uniknac.Owszem ważna jest sprawnośc silnika ,ale mowa była o tej samej konstrukcji.P.s. Jeśli chodzi o skalary to moje są naprawdę wielkie i co ok.3msc podchodzą do tarła.Mam takie 2 pary ,czarne i zielone.Inne wielkości skalarne są mi bliżej nie znane ,tak że posłucham twoich uwag malorolny i się więcej nie wypowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

jakie macie doświadczenia ze wzmacnianymi pompami hydraulicznymi ?

czy warto kupić taką do 3p ?

http://www.allegro.pl/item441288296_c_360_pompa_podnosnika_wzmocniona_35l_min_gratis.html

testowaliśmy i podnosi palate 550kg

oryginalna pompa ma coś koło 20 l/min

 

będzie znaczna różnica przy turze?

pzdr

 

Z tymi pompami z allegro to bym uważał bo to chińskie podróbki oryginalna pompa z Tucholi kosztuje 250 zł a wzmocniona cos około 370 zł a ta za 195 hmm raczej kiepskiej jakości a w turze to juz długo nie pochodzi. Zobacz tu pozycja 470 i 472

 

http://www.aves.net.pl/index.php?m=sklep&action=katalog&id=3&q=&t=&k=&sort=&page=10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, z tymi pompami hydraulicznymi trzeba uważać. Jak ja wymieniałem w swoim to miałem dwie do wyboru: Tuchole za 250 i xx za 175 oczywiście wziąłem Tuchole a tak się złożyło,że przyszedł do sklepu kolo reklamować tą za 175 i była pęknięta na pół a przy turze nie chodziła-1 dzień w pługu...z czego oni to robią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojciec trochę dokręcił zawór i dorobił inne uszy do siłownika.

dzisiaj podniósł już paletę z 14 workami czyli 700kg. nawet nie było trzeba specjalnie gazować. do bel wystarczy.

zwiększyła się też wysokość podnoszenia- pełne 270cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego gargamel daj sobie z gosciem spokoj chyba nie wie co pisze całkowicie sie z toba zgadzam tylko podlanie silnikowi paliwka musi do tego dostać odpowiednia ilosc powietrza gdy juz jest wykorzystany całkowicie potencjał jednostki wolnossacej to musi byc dołozona jakas sprezarka i wtedy moc reguluje sie ze podnosi sie dawke paliwa i cisnienie doładowania to tak w skrocie i jezeli mowimy cały czas o tej samej konstrukcji.I pisz dalej posty.A skalary to bardzo fajne rybki tylko zastanawiam sie zawsze jak one to robia, takie waskie i wysokie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by było,tylko przy wkładaniu postąpić tak jak w przypadku 3p chociaż możliwe że żadnej przeróbki już nie potrzeba...ale co po tym skoro skrzynia kaput i uciągu brak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale co po tym skoro skrzynia kaput i uciągu brak?
Może do sieczkarni było by git... Gdyby skupić moc na WOie może nie byłoby tak źle... kombajn buraczany, kosiarka jakaś szersza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie własnie czy mocowania są takie same. bo wiadomo ze trzeba by było kilka przeróbek przeprowadzic np. drążek kierowniczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - wycieka mi olej w niewielkich ilościach, krople widać przy łączeniu silnika i skrzyni. Zaciek pojawia się też spod okienka do regulacji sprzęgła (chodzi o kwadratową blaszkę w skrzyni od strony tłumika). I teraz pytanie - czy cieknie z silnika czy ze skrzyni? Niby w silniku nie ubywa, ale ten wyciek jest niewielki. Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie - rzucało na sprzęgło (czasem się ślizgało a czasem ciężko było wbić bieg - tak jakby do końca nie rozłączało) - puscił simering i olej przedostawał się ze skrzyni, tobie tez zapewne przepuszcza, tyle, że w mniejszej ilości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam miałem tak samo. Wymiana uszczelniacza w pokrywie skrzyni załatwi sprawę. Koszt niewielki a roboty sporo bo trzeba rozpołowić ciągnik ale jak ktoś ma wprawę to się szybko uwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...