Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie zastanawia jedno jak kupuje się taką np pompe czy do hydrauliki czy np do oleju w silniku i jest tam możliwość regulacji to czy oryginalnie jest nastawiona tak jak ma być czy tak na oko? może w tym przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie zastanawia jedno jak kupuje się taką np pompe czy do hydrauliki czy np do oleju w silniku i jest tam możliwość regulacji to czy oryginalnie jest nastawiona tak jak ma być czy tak na oko? może w tym przyczyna

w pompach do hydrauliki niema zaworów ,a w pompach do silnika zawór jest ustawiony z zachowaniem tolerancji- czyli około i tutaj niema większego błędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie co moze byc przyczyną ze c-360 nie pali na mrozie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie co moze byc przyczyną ze c-360 nie pali jak jest zimny a jak jest ciepły to zapali i na zaciąg tez zapali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie co moze byc przyczyną ze c-360 nie pali jak jest zimny a jak jest ciepły to zapali i na zaciąg tez zapali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam do was pytanie co moze byc przyczyną ze c-360 nie pali jak jest zimny a jak jest ciepły to zapali i na zaciąg tez zapali
daj jej z rana "cygaro" to zapali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam do was pytanie co moze byc przyczyną ze c-360 nie pali jak jest zimny a jak jest ciepły to zapali i na zaciąg tez zapali

 

Przyczyn moze być wiele: pompa paliwowa, wtryskiwacze albo nieszczelne zawory na głowicach, słabe akumulatory, rozrusznik, musisz wykluczac wszystko po kolei i zaczynać od tego czego nie naprawiałeś podczas remontu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, jestem tu po raz pierwszy i mam oczywiście lamerskie pytanie znacie jakiś sprytny sposób na obracanie obudową sprzęgła celem regulacji dźwigienek ? Aha i jeszcze jedno, mam mały przeciek z jednego ramienia podnośnika (na początku tylko kapało teraz już się sączy i przy pracującej pompie zostaje pod ciągnikiem plama) ciężko to naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, jestem tu po raz pierwszy i mam oczywiście lamerskie pytanie znacie jakiś sprytny sposób na obracanie obudową sprzęgła celem regulacji dźwigienek ? Aha i jeszcze jedno, mam mały przeciek z jednego ramienia podnośnika (na początku tylko kapało teraz już się sączy i przy pracującej pompie zostaje pod ciągnikiem plama) ciężko to naprawić

Witam. Najlepiej kręcić koło łyżką od zdejmowania opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien oringi na ramionach.odkreczasz srube z boku,sciagasz ramie .podkladke,wyciagasz oring.wkladasz nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam do was pytanie co moze byc przyczyną ze c-360 nie pali jak jest zimny a jak jest ciepły to zapali i na zaciąg tez zapali

też tak miałem po zrobieniu kapitalki, ale jak się dotarł silnik to się poprawiło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio się przekonałem na własnej skórze jak ważny jest rozrusznik bo miałem takie same problemy jak zimny to nie palił, a jak ciepły to bez problemu. Aby odpalić to tylko prostownik. Aż pod koniec ubiegłego roku wziąłem się za wymianę tulejek w rozruszniku, po tym założyłem do ciągnika, ale cały dzień ładowałem aku to zagadał bez problemu. Postał tak ze trzy tygodnie nieruszany i kiedyś pomyślałem zobaczę z ciekawości zobaczę i odpalił, jak ja się wtedy zdziwiłem. Potem po ok 3 tygodniach musiałem gdzieś jechać i znowu pomyślałem że bez prostownika się nie obejdzie, ale uruchomił się.

Dlatego jak masz silnik po remoncie to przyjrzyj się swojemu rozrusznikowi i ewentualnie wymień tulejki i szczotki.

Komplet tulejek ok 10 zł, szczotki ok 25-30 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie tylko że u mnie silnik ma już nawinięte 6500 mtg i woła ratunku palił słabo od początku a że kupiłem ją latem była to wada ukryta Zrobiłem chyba największa głupote wymieniając tylko jeden aku na 195 ah a drugi został stary 160ah + nie dokońca sprawna prądnica i pierwsze chłody i koniec....dobrze ze ciaper odpalał bez problemu (3m łancucha i po sprawie) wkurzyłem się wkońcu wywaliłem obydwa aku i założyłem nowe 2x165ah i altek ze starego merca., przy - 19 odpaliła bez wspomagaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko.

Czy niewłaściwa praca któregoś z wtryskiwaczy lub złe wyregulowanie może mieć wpływ na drgania silnika. Objawia się to hałaśliwą pracą silnika (turkotanie) i trzęsąca się rura wydechowa, czego wcześniej nie było, a zamocowana jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli wczesniej bylo ok a doszlo do pewnych zmian badz regulacji wtryskiwacza to moze za pozno albo za wczesnie podawac paliwo i zaplon na tym ze tloku nastepuje nie w tym momencie co trzeba i bedzie kulał z reguly regulacja cisnienia powinna odbywac sie na wszystkich koncowkach zeby zachowac te same parametry na kazdym tloku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie wtryskiwacze do regulacji i powinno być ok. A ile może kosztować nowa końcówka wtryskiwacza orientuje się ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj ja nie pamietam ale 25 chyba placilem za koncowki thm i nie powiem bo narazie odpukac jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaka jest kolejnośc pracy tłoków w c360?? 1-4 2-3, poprawcie jesli się mylę, bo nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...