Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chciałem wyregulować sprzęgło, po ściągnięciu "okienka" okazało się ze dzwigienki od wom-u mają luz ok 1 cm a od napędu są skręcone na maksa. czy jest wogóle sens ustawiania "książkowych" luzów czy czas na wymianę tarcz i łożyska bo też już się odzywa no i ile około taka wymiana powinna kosztować u mechaniora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje ustawienie w przypadku gdy juz tyle podciagnales, niema sensu..a naprawe możesz wykonac we własnym zakresie to nic trudnego koszty hmm to zależy co bedziesz wymieniał jesli same tarcze to nie bedzie zle to w stowce sie powinienes zamknac pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden problem kurde goni drugi. Zrobiłem remont silnika i teraz mam taki kłopot. Otóż w czwartym cylindrze w bloku mam wżery (efekt 20 lat jazdy na wodzie). Oringi które są na tulei niestety nie są w stanie utrzymać szczelności i niestety bije mi woda do oleju. Co zrobić żeby było dobrze. Chyba nie trzeba wymieniać bloku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden problem kurde goni drugi. Zrobiłem remont silnika i teraz mam taki kłopot. Otóż w czwartym cylindrze w bloku mam wżery (efekt 20 lat jazdy na wodzie). Oringi które są na tulei niestety nie są w stanie utrzymać szczelności i niestety bije mi woda do oleju. Co zrobić żeby było dobrze. Chyba nie trzeba wymieniać bloku???

Taki blok można regenerować ale można jeszcze włożyć na silikon. Ja tak robię i trzyma tylko trzeba dobrze wyczyścić do sucha a nawet przemyć rozpuszczalnikiem MORS. Posmarować wżery w bloku i oringi na tulei włożyć w blok docisnąć przez zakręcenie głowicy na około pół godziny żeby dobrze siadła a później resztę montować. Silikon do silników 350 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kapuję tylko co to za rozpuszczalnik MORS ?? Jakiś specjalny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko kapuję tylko co to za rozpuszczalnik MORS ?? Jakiś specjalny ?

Nie taką ma nazwę -dobrze myje i szybko wysycha- kupisz go w każdym sklepie z farbami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wszystko już wiem. Dzięki. Jutro zacznę coś działać. A ten silikon to rozumiem nie czerwony tylko jakiś inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie wszystko już wiem. Dzięki. Jutro zacznę coś działać. A ten silikon to rozumiem nie czerwony tylko jakiś inny?

Ten czerwony do silników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden problem kurde goni drugi. Zrobiłem remont silnika i teraz mam taki kłopot. Otóż w czwartym cylindrze w bloku mam wżery (efekt 20 lat jazdy na wodzie). Oringi które są na tulei niestety nie są w stanie utrzymać szczelności i niestety bije mi woda do oleju. Co zrobić żeby było dobrze. Chyba nie trzeba wymieniać bloku???

Taki blok można regenerować ale można jeszcze włożyć na silikon. Ja tak robię i trzyma tylko trzeba dobrze wyczyścić do sucha a nawet przemyć rozpuszczalnikiem MORS. Posmarować wżery w bloku i oringi na tulei włożyć w blok docisnąć przez zakręcenie głowicy na około pół godziny żeby dobrze siadła a później resztę montować. Silikon do silników 350 stopni

jest jeszcze klej http://www.technicoll.pl/znajdujący się w sklepach z częściami lub do produkcji rolnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden problem kurde goni drugi. Zrobiłem remont silnika i teraz mam taki kłopot. Otóż w czwartym cylindrze w bloku mam wżery (efekt 20 lat jazdy na wodzie). Oringi które są na tulei niestety nie są w stanie utrzymać szczelności i niestety bije mi woda do oleju. Co zrobić żeby było dobrze. Chyba nie trzeba wymieniać bloku???

Taki blok można regenerować ale można jeszcze włożyć na silikon. Ja tak robię i trzyma tylko trzeba dobrze wyczyścić do sucha a nawet przemyć rozpuszczalnikiem MORS. Posmarować wżery w bloku i oringi na tulei włożyć w blok docisnąć przez zakręcenie głowicy na około pół godziny żeby dobrze siadła a później resztę montować. Silikon do silników 350 stopni

jest jeszcze klej http://www.technicoll.pl/znajdujący się w sklepach z częściami lub do produkcji rolnej
http://www.technicoll.pl/main.html epoxdowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do klejów tego rodzaju nie mam przekonania robiłem kiedyś ale krótko trzymały - drgania - a silikon jest cały czas elastyczni i jeden silnik robiłem 7 lat temu i trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady. Oby były skuteczne bo nie chce zmieniać bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile może kosztować pokrywa podniśnika do c 360?

 

pewnie z 1000 napewno, ale jezeli ci pekla to mozna zespawac, ja tak zrobilem i trzyma z 10 lat, a w sumie to juz spawalem 2.

 

kupowal ktos moze rozrusznik szybkoobrotowy? ja kupilem na allegro za 300 zl i lipa nie chcial rozlaczac... odeslalem maja przyslac drugi... ale zeby to tak rewelacyjnie chodzilo.. to bym nie powiedzial,... a jak jest u was? ile wam chodzi? macie magnetona czy podrobki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowal ktos moze rozrusznik szybkoobrotowy? ja kupilem na allegro za 300 zl i lipa nie chcial rozlaczac... odeslalem maja przyslac drugi... ale zeby to tak rewelacyjnie chodzilo.. to bym nie powiedzial,... a jak jest u was? ile wam chodzi? macie magnetona czy podrobki?

 

Ja mam założony w 914 i jest super. Kręci o wiele szybciej i ciągnik zdecydowanie łatwiej zapala. Mam magnetona i dałem za niego 450 zł. Do 60-tki tez tyle chcieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Koledzy jakiej firmy opony polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Kormorany mam je 3 sezony i jak narazie bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mitisa albo jakios tak nie polecam ich po roku wyglagają jak by miały co najmiej 10 lat bardzo popękane, ale to jest tylko moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...