Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz że nie podniesiesz fabrycznym ,ja dwa lata siałem agregatem 2,4m choć uszczelki na tłoku powinny być wymienione już, trochę pulsował ale podniósł bez gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martwi mnie, że nie podniosę na fabrycznym, ale z dodatkowym siłownikiem sumaryczne ciśnienie w układzie będzie mniejsze, pompa będzie miała lżej itp. Akurat w tym ciągniku mimo 23 lat pracy raz był tylko ściągany plecak przy okazji rozciągania skrzyni i wymieniony był oring i pierścień na tłoku. Odpukać - nie cieknie, trzyma pług 24h bez problemu, ładnie podnosi. I chciałbym, aby tak pozostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem w ursusie 360-3P mianowicie poszła mi woda do oleju i wymieniłem pokrywe tą z przodu między pompą wodną a silnikiem, dałem do wyrównania głowicę i dalej idzie lekko woda do oleju nie wiecie gdzie może jeszcze iśc? robiłem 5 lat temu silnik i możliwe jest żeby już tuleja opadła??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik AD3.152 w MF255 i C360-3P ma tuleje suche. Pękniecie tulei nie powoduje przedostawania się wody do oleju. Obstawiam pękniętą głowicę lub blok.

Wymieniałeś pokrywę - nowa na 100% jest sprawna i szczelna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak nowa była na 100% szczelna. a jak odbierałem głowice od wyrównania to nic nie mówił i nie było widac żadnego pęknięcia. to nie wiem ten blok czy są jeszcze jakieś inne możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z tur-em w c-360.A mianowicie kupiłem nowego tura 3 sekcje i wymieniłem pompe na wydajniejszą 33l zetorowską.Ładnie podnosi,szybko ale tylko do 200kg później przepuszcza zawór prawdopodobnie a mam jeszcze jeden zawór przy sekcjach.Jak rozwiązać ten problem aby unosił 500 kg.Z góry dziękuję za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawór przy pompie sprawdziłeś? kup nowy jak nie masz możliwości sprawdzenia są ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramzes892 pokrywa przednia zewnetrzna ok ale jest jesze jedna pokrywa aluminowa. Przednia czesc silnika - tam na dole jest zaslepka w kadlubie zeliwnym jest zaslepka i klika innych wodnych. To wszystko jest przykryte pokrywą alumuniową do ktorej mocowane jest kolo posrednie rozrz. pompa wtyskowa itd. Jesli przerdzewiala zaslepka plyn lub woda przezarła pokrywe(tak jak dzieje sie pod pompą wody) i woda dostaje się do rozrzadu czyli do oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian ja ten zawór przy pompie tylko rozebrałem i wyczyściłem,były tam 2 podkładki i również je założyłem,może wystarczy dodać jeszcze ze 2.popytam się znajomych czy ktoś ma jakiś sprzęcik do pomiaru siły pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołóż nakrętkę 6-8mm nie pamiętam jaka się mieści a do pomiaru wystarczy manometr do 200 atm podpinasz pod szybkozłącze i musi być ze 140-160atm więcej nie radzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi;) A taki nowy Zawór przy jakim ciśnieniu zaczyna przepuszczać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi;) A taki nowy Zawór przy jakim ciśnieniu zaczyna przepuszczać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Według instrukcji maksymalne ciśnienie robocze pompy wynosi 11,76MPa(120kG/cm*),a zawór bezpieczeństwa ustawiony na 140 kG/cm* https://picasaweb.google.com/lh/photo/iiY_lQmwr4hYNe-_Opt_GQ?feat=directlink Wprawdzie są to dane C-4011 ale sądzę że w C-360 powinno być to samo.Jeszcze opisze swój problem który miałem kiedyś.Brakiem odpowiedniego ciśnienia była winna rurka która łączy pompę z rozdzielaczem.Była pęknięta za kołem talerzowym mechanizmu różnicowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jak mówi tekmie.

Przy czym to może nie starczyć do podniesienia balota z kiszonką - bo zakładasz 500 kg, ale może nieraz być wiecej. Ja mam jakąś przeróbkę w 3p (zrobioną przez mechanika) - chyba z tym zaworem - mam ciśnienie na złączce 160 atm nawet na wolnych obrotach. Pompa wzmocniona. Przy czym mechanika "zalecił" uważać przy podnoszeniu na tyknych cięgnach - bo rośnie udzwig na ramionach, co pozwala znacznie więcej unieść, ale może nie wytrzymać pokrywa podnośnika - pęka z przodu - widziałem takie - naszczęście nie u siebie.

A poza tym tur do tej pory podniósł wszystko co potrzebowałem. Dodatkowo mam przerobione uchwyty do mocowania tłoków w turze - dospawałem jeszcze jedne tulejki tak aby wyżej podnosił - bo muszę siegnąć na strych obory - 3,20m. Na końcówkach igieł mam 3,60m. Wszystko śmiga aż miło - tyle ze trzeba mieć umiar i robić z rozumem.

A teraz płenta - jak bym miał kase to bym kupił tura na ruska - robiłem raz takim - nie porównanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie ustawione na zaworze przelewowym pompy to 120-160 kG/cm. Dość duża tolerancja. A na cylindrze podnośnika 180. Dane z instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem doświadczonko z drugim traktorem c-360,ja mam 40.A mianowicie zaryłem łyżką w żwir i mój traktor nawet nie ruszył a podjechałem wuja 60 przełączyłem węże do jego plecaka i poszło jak po bułce a u niego pompa stara i zawór od nowości chyba nie ruszana,takżę muszę zawór chyba wymienić albo dodać więcej podkładek,przyglądałem się rurką i nic nie widziałem niepokojącego;)Dzięki za informacje;)Aha a czy można kupić zawory o różnym ciśnieniu,bo dziś się dowiadywałem w grene i facet mówi że są tylko o jednym ciśnieniu coś koło 130 atmosfer a w internecie widziałem że są nawet takie 190 atm.nie wiem czy to prawda.Co wy na to.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

190 to za dużo coś pęknie

jak chcesz szaleć to od razu wkręć śrubę zamiast zaworu ale jak przedobrzysz pompa pęknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 190bar to tak samo, jak chińskie kosy spalinowe o mocy 4,5km, wystarczy wejść na alibaba.com, wpisać oznaczenie silnika i pięknie widać, że max 2,1KM. To tak samo z częściami do ciągników - ja też mogę napisać, że zwiększona wydajność pompy, większe ciśnienie na zaworze itp. tylko czy tak jest w rzeczywistości?

 

Po drugie - ciśnienie w układzie nie powinno przekroczyć 160 bar, bo inaczej coś w końcu nie wytrzyma. Jak chcesz większy udźwig, zastosuj tłoczyska o większej średnicy, zamiast kombinować z ciśnieniem. Tylko czy ramiona to wytrzymają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli inny ciągnik to podniósł to znaczy że nie potrzebujesz większego ciśnienia tylko remontu swojej hydrauliki. Zrób to tak jak należy i zobaczysz czy podnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do starego zaworu dodałem jeszcze 2 podkładki i troszkę lepiej unosi ale bez rewelacji.Ja ten traktor mam od wiosny także nie wiem co go boli ale chyba bez zdjęcia plecaka się nie obędzie bo być może rozdzielacz gdzieś przepuszcza.Już sam nie wiem gdzie mam szukać przyczyny hehe;)pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba pompa oleju, wypłukany zawór bezpieczeństwa( nie pomogą podkładki) do wymiany oringi w rozdzielaczu, przecieki na tulejkach łączących pokrywę podnośnika i pokrywę pompy z mostem. to tyle co może być odnośnie hydrauliki zewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie słów kilka (wadach i zaletach) o odrzutniku oleju na wale korbowym od strony koła zamachowego . Muszę zastąpić simmering ( wytarł rowek ) , jak jest ze szczelnością tych odrzutników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do bani nawet nie wiem czy da się je jeszcze kupić. Lepiej nabić uszczelniacz troche płyciej albo skrucić na nim sprężyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...