Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Oli007 to jak będziesz miał niby tą fotkę to zarzuć mi na maila jozekwojcik@wp.pl A czy masz w tym przednim napędem zgrane, że przód równo z tyłem Ci ciągnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Cały przedni napęd jest wzięty z robura tylko troche skracany..."

a od kiedy robur ma naped na przód??? Widziałem nie jednego robura i sam posiadałem tez takiego przez 6 lat i zawsze myslałem ze on ma naped na tylna oś ale moze sie myle (3 razy robiłem tylny most wiec chyba nie) o roburze wersji 4x4 jakos nie słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam Robura i nigdy nie miałem ale słyszałem o robrze z przednim napedem nie dość że słyszałem to widziałem. Jest to wersja terenowa Robura w mojej okolicy w zakładzie energetycznym mają takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak to przepraszam

w mojej okolicy jeszcze pare lat temu było ich od groma i wszystkie miały tylko naped na tylna oś teraz juz zostało tylko kilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dla mnie zdjęcia pawel254@tlen.pl

 

/edit

No no pełen podziw A skąd wziąłeś wyjście na wał do przedniego mostu? Czy mozna go wyłączyć? Zmieniałeś układ kierowniczy czy standard bo chyba troche ciężko ukręcić takimi kołami. Ile cie to wyniosło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedni napęd moge w każdej chwili wyłączyć, lub włączyć. Jeśli chodzi o kierowanie to kieruje się tak jak bez przedniego napędu, ponieważ choinka na oponach ma mniejszą powierzchnie i kieruje sie wsumie tak jak przedtem. Ja tego nie robiłem, wszystko zostało zamówione gdzieś w Jordanowie(oni między innymi tym się specializują) Montaż nie jest taki straszny- w sumie mnie to wyszło na ok. 8.000zł -wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglbys porobic foty z kabiny tam gdzie sie wlącza ten 4x4 i pod ciagnikiem tam gdze wchodzi ten wal napedowy

i czy przednie kola nie sa szerzej niz tylne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej fotek nie mam, ale jak widzicie to jest solidnie zrobione. Polecam każdemu taką rzecz, po co kupować ciągnik z przednim napędem jeśli można taniej z c-360 wykorzystać 100procent mocy(nie koniecznie tylko c-360, bo inne ciągniki też by podeszły napewno) żeby kupić jakiś ciągnik z przednim napędem trzeba mieć co najmniej z 30 tys. a tak mam taniej i lepiej:-)

Pozdro!

Andrzej2de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z którego roku ta C-360? Dla mnie i tak zawsze to będzie tylko C-360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oś przednia nie jest szersza od tylniej,

jest taka jaka powinna być,

ona i tak była skracana bo normalnie ma szersza jest w roburze sie mi wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super to wygląda, widziałem kiedyś inną 60 z przednim ale ta jest o wiele ładniejsza i zgrabniejsza. Pozazdrościć takiego sprzętu

 

lol.gif

 

ps. dzięki za foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok nie jest ważny Mistrzu!!!

silnik jest po regeneracji a to jest podstawa, że silnik jest dobry i jest mocny ciągnik a że troche rdzy i zarysowań to szczegół, a właśnie nie ma ktoś schemat instalacji elektrycznej z c-360, bo by mi sie przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz większośc osób w pierwszej kolejności patrzy na rocznik przy zakupie ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla konstruktora całkiem schludnie to wygląda... nie jakaś tam prowizorka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Andrzej2de: Witam ja tez mam c-360 i ineresuje mnie zrobienie przodniego napedu do tego ciagnika.Jesi bys mogl to przeslij mi pare fotek tej Twojej 360-ki po przerobce.Moj e-mail t pinky13@wp.pl Z gory dziekuje.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś w autogiełdzie znalazłem ogłoszenie o 360 4x4, i zadzwoniłem z ciekawości.Gościu powiedział że przedni napęd pochodzi z robura i jakaś firma koło zakopanego montuje takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde dostałem narazie tylko 2 fotki proszę o więcej ale jestem pod wrazeniem ciekawe jak tym się jeździ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to w Jordanowie, i nie tylko takimi rzeczami się specializują!!!

Jeżdzi się spoko, bo testowałem go już prawie wszędzie śnieg, błoto, las itd. i trudno żeby sie gdzieś utopić!!!

Z początku też sie obawiałem, że nie będzie to tak chodzić jak powinno, ale po zamontowaniu to aż się zdziwiłem!

Chodzi elegancko w każdych warunkach.

Pozdro!

Andrzej2de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie jak jest połaczony wał napędowy ze skrzynią to jest zwykła skrzynia czy jakaś od innego ciągnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba Czy moglbys podac namiary na gosci ktorzy to robia? Mam 360-3p i wiekszego mi nie trzeba, tylko czasem nie daje rady po naszych gorkach. A do Jordanowa mam +- 10 km Z gory dzieki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak mogę i od czego mogę zamontować do c 360 3p spryskiwacze przedniej szyby.

Mam nową kabine a wycieraczke dokupowałem oddzielnie gdyż ta z zestawu była bardzo mała a ta co mam teraz wyciera mi prawie całą szybe tylko problem polega na tym że teraz dużo robie w polu a ta przednia szyba strasznie się kurzy i niestety musze ją wycierać a wczoraj zauważyłem że szyba jest porysowana od tego kurzu dlatego chce zamontować spryskiwacz.

Jeszcze jedno pytanie.

Jakie można zastosować rozwiązanie aby zamontować wycieraczke w tylniej szybie??

Czy muszę montować ten cały silniczek czy jest jakaś inna metoda?

Powiem szczerze że tego silniczka dużego to zabardzo niemam nawet gdzie zamontować.

Licze na Waszą pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...