Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

A jeżli chodzi o filtr pod siedzeniem to on filtruje olej na szybkozłącza.

Filtr filtrujący olej na siłownik jest razem z tym deklem przy pompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasowanie luzu lub popuszczanie jak jest za mocno skręcone na kolumnie u mnie sie tak robi popuszcza nakrętke i szerokim srubokrętem wkręca wtedy sie sciska lub odkręca luzuje i spowrotem nakrętka sie zabezpiecza dołączam fotke a co do zbieżności też fotke dołączam wymiar 1 musi być mniejszy gdzieś o centymetr niz 2 najlepiej zmierzyć miarka lub 2 listewki zachodzące na siebie

http://img516.imageshack.us/my.php?image=dsc048615oe.jpg

http://img77.imageshack.us/my.php?image=dsc004642dw7bl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gufi83

Wymiar 2 zaczyna się od tych sworzni czy zwrotnic, niewiem jak to się fachowo nazywa, tzn zawiera się między nimi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Włodek: Mierz na feldze, punkt, który jest całkiem z przodu, następnie punkt najbardziej z tyłu, oczywiście na feldze. To są najlepsze punkty, aby sprawdzić zbieżność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na punkcie najbardziej wysuniętym do przodu i do tyłu mam taką samą szerokość czyli 127cm.

Czy to znaczy że zbieżność jest dobra??

 

/edit

Chciałem się jeszcze zapytać o jedną rzecz.

Otóż co roku woże po żniwach od szwagra gnojówke od krów.

Szwagier ma dwa beczkowozy.

Jeden to 3,400litrów a drugi 10 000 litrów.

Ja niestety woże tym małym.

Mówie niestety ponieważ szwagier mieszka 4 km odemnie i musze pokonowyać spory kawałek drogi a jak wiadomo nawozić takiej gnojówki takim beczkowozem na 5 ha ziemii to się schodzi.

W zeszyłem roku woziłem ją aż 6 dni od samego rana aż do zmierzchu.

Chciałem się zapytać w tej sytuacji czy może ktoś ciągał swoim c 360 beczkowóz 10 tys litrów, ponieważ może i bym w tym roku zaryzykował i wziął tą dużą beczke ale boje się że coś się stanie z ciągnikiem. :(

Sama beczka jest bardzo lekka bo nie waży nawet 3 ton.

Poniżej zamieszczem link do zdjęcia beczki.

Niejest to co prawda beczka szwagra ale on ma identyczną.

http://img141.imageshack.us/my.php?image=1047529133dt.jpg

 

Jak myślicie, zaryzykować??

Ciągnik da rade czy raczej niepójdzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odważnych świat należy A jeżeli nawet nie pociągnie pełnej beczki to możesz spróbować jak poradzi sobie np. z 7000 l.a to juz jest dużo więcej niż ta mala 3400 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie, zaryzykować??

Ciągnik da rade czy raczej niepójdzie??

Nawet nie próbuj. W polu Twoja C-360 będzie miała problemy na pusto z taką beczką. A swoją drogą ja woziłem gnojowice mając 10km. w jedną stronę 330 z beczką 4,5tyś. i na 5ha zajmowało mi to 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie będe wywoził teggo na jakąś uprawioną, czy zaoraną ziemie tylko na prosto rżysko po żniwach.

Myślisz że na rżysku też nie da rady??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie myślę, ja to wiem. I nie chodzi tu o to czy da,czy nie(914 ledwo zipie) tylko o to jak Ty będziesz jechał. Wiem, że ta beczka ma komory, ale nawet z komorami potrafi nieźle bujnąć. Następna sprawa, potem nie płacz na forum ,,popsuło mi się to i owo" jak większość to robi po przeciążeniu 60-tki, bo C-360 nie jest ciągnikiem przystosowanym do takich obciążeń(zwolnice, skrzynia, itp.). Więc może warto się zastanowić i przemyśleć koszty: napraw, opon, własnych nerwów do zysków, jakie osiągniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w swojej 60 montował czujnik i zegar poziomu paliwa w zbiorniku??

Chciałem się dowiedzieć od czego taki czujnik będzie pasował do 60 i jak się takie coś montuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jest to jedyna rzecz potrzebna Ci do szczęścia? Jeśli tak to kup zbiornik od 3p(ostatnie wypusty lub eksport) czujnik i zegar od U3512, trochę przewodów, znajdź miejsce na tablicy C360, i już jesteś szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też narazie z takiego urządzenia korzystam ale jak np latem woże gnojówke, od rana do zmierzchu, przez cały tydzień to w drodze niemam czasu na sprawdzanie paliwa a nie tankuje ciągnika do pełna tylko tak po 20l ponieważ niemam tyle kasy żeby wlać mu odrazu 60litrów i już kilka razy zdarzyło mi się że w drodze zabrakło paliwa nie mówiąc ile razy mi się ono skończyło podczas jakiejś pracy polowej a wierzcie mi że odpowietrzyć perkinsa to nie jest taka prosta sprawa chociaż ja mam już na niego bardzo prosty i szybki sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał może styczność z książką "Instrukcja napraw c-360 i 3p"? Chciałbym się dowiedzieć czy jest warta polecenia, czy są tam dokładne opisy określonych napraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda perkinsa sie trudno odpowietrza jaki sposób na to wymisliles??? ja mam najlepszy i najszybszy ciagam go innym ciagnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poluzować przewody doprowadzające paliwo do wtryskiwaczy przy samych wtryskiwaczach a następnie wystarczy już tylko kręcić rozrusznikiem.

Powietrze zebrane w układzie paliwowym wyleci samo a jak tylko do wtryskiwaczy dostanie się paliwo wtedy z pod poluzowanych przewodów zacznie sikać paliwo i ciągnik odpali.

Później wystarczy dokręcić przewody paliwoe i gotowe.

Bez żadnego odkręcania jakichś tam śróbek i pompowania paliwa pompką ręczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co Włodek napisał można jeszcze w pompie lekko odkręcić śruby od sekcji i tym sposobem szybko się pompę wtryskową odpowietrza ja tak robie w mf255 i szybko to idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sie zastanawiam nad kupnem tej książki.A gdzie chcesz kupić ba ja chyba na allegro za 35 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamierzam na allegro, tylko jeszcze nie wiem czy warto. Z kosztem zprzesyłki to min. 41,5 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zaprzyjeźnionego sprzedawce w sklepie z częściami do maszyn rolniczych i on ma tam te wszystkie katalogi i chyba pójde do niego pożycze jeden katalog i go sobie skseruje bo musiał bym być kompletnym idiotą żeby płacić tyle kasy za jakiś głupi katalog

 

/edit

Chyba że jak chcecie to można by się zgadać (ponieważ rozumie że też kupujecie katalog do C 360 i 3P), zebrać się w pare osób i zamówić ten katalog razem, później jedna osoba by go zeskanowała i rozesłała reszcie.

Myśle że nie jest to zły pomysł a napewno było by taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest inna mozliwosc ja juz mam taki katalog ile dajecie to wam zeskanuje i mam jeszcze instrukcje obslugi juz zeskanowaną:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a za free by nie było chociaż instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

podaj email!

jak będe mial czas to poszukam i wysle bo mam gdzies na plycie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czytałem tutaj o pompach hydraulicznych do 60 i czy można podstawic jakąś inną w miejsce tej oryginalnej chodzi mi o zwiększenie wydajności bo ta jakoś słabo daje mam prase rolująca sipma Z 279/1 i strasznie pomału otwiera dodam tylko ze pompa jest nowa a sitka przeczyszczone olej nowy hipol a tak przy okazji jakie tryby podchodza od zetora do 60 chodzi mi o wałek atakujacy i koło talerzowe chodzi mi o markę zetora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...