Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Co ty znowu opowiadasz?

WOM zależny od biegów, dźwignia ustawiona na reduktorze na "luzie" i wałek się nie obraca? Przecież jak ustawisz luz na reduktorze, a włączysz jakiś bieg wałek się będzie obracać, tylko, że ciągnik nie pojedzie.

Co ty wymyśliłeś?

Jest pompa zależna od biegów, niezależna WOM zależnego od biegów.

 

/edit

A wcześniej pisałem o ustawionym reduktorze na "luz", aby ciągnik nigdzie nie pojechał, przy sprawdzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak byk widać na tym zdjęciu że są 4 nacięcia dlatego bo miedzy zależnym WOM a zależną pompą nie ma luzu ja używam napędu pompy naprzykład ja coś kipruje 360 albo jak mam podnieść maszyne zapiętym womem , to prawda że ciężko później wyłączyć i najlepiej wtedy ruszyć delikatnie i wtedy na sprzęgło i jest lekko wyrwać

 

Zetor ma to troche inaczej rozwiązane bo można pompe włączyć bez womu niezależnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! z tego co ja wiem, a użytkuję c360 z 1981R od nowości to ma ona 4 przelożenia lewej dżwigni. od dołu: wom +pompa, ;luz, zależny wom, zależna pompa bez womu (do 4 biegu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszecie że do 4-tego biegu, skoro ja podnoszę maszyny w następujący sposób:

- lewa dźwignia do góry

- prawa na luz

- 5-ty bieg i podnosi aż miło !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam, piootr oraz adams, że potrwierdzanie to co napisałem, no dobra, przesadziłem z tym jednym luzem, ale tak czy inaczej wychodzi, ze jest samam pompa zależna od biegów.

I dokładnie strasznie ciężko później jest wybić dźwignię z tej pozycji.

 

/edit

@drtom: TO ile razy już pompe wymieniałeś?

Pisze przecież w instrukcji, że na pompie zależnej od biegów nie jeździć na piątce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie raz.

Ciągnik jest z 1968 roku i jak na swój wiek trzyma się całkiem nieżle.(C-4011)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drtom:

Dlaczego piszecie że do 4-tego biegu, skoro ja podnoszę maszyny w następujący sposób:

- lewa dźwignia do góry

- prawa na luz

- 5-ty bieg i podnosi aż miło !!!

ty na pewno włączasz 3 pozycję! na 4pozycji i na 5 biegu to byś zaraz pompę załatwil. po prostu za nisko włączasz gałkę (i dzięki temu masz jeszcze co włączać )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już niektórzy tutaj pisali ja mam 3 (trzy) przełożenia lewej dźwigni.

I inaczej u mnie nie idzie. Być może w nowszych wydaniach były 4 przełożenia ale ja u siebie ich nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nieraz przez 5 puszczam pompe, szczególnie jak wywrotką zboże do dmuchawy wyładowuje, albo przy Bolku do pyrów, podczas wysypywania pyrów na przyczepe, oraz wałek przez 5, przy beczkowozie, czy ładowaczu, wtedy malutkie obroty silnika, a wałek zap..., aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powinna być założona tarcza sprzęgłowa I stopnia? Jej środkowa część (wielofrez) z jednej strony wystaje mniej, a z drugiej więcej. Którą stroną do silnika, dłuższą czy krótszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, jak włączam WOM to nie raz coś stuka tak jakby w skrzyni, wyłącze i włącze i przez jakiś czas jest cicho i nie ma różnicy czy chodzi na pusto czy pod obciązeniem np. prasa i ten stukot uzależniony jest od obrotów silnika czy może ktoś wie co to może być ? to jest c-360 -3p z 91 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem się was o coś zapytać.

Tydzień temu wymieniałem olej w filtrze powietrza i nalałem do pomiędzy min a max ale mój 3p ma taką kompresje że pociągnął ten olej do silnika.

W sumie ubyło około 0,4l oleju.

Czy w związku z tym mogło się coś stać w silniku czy jak wyszczyszcze filtr i kolektor ssący z oleju będzie wszystko ok??.

 

 

Do Alek:

To jest taki klekot z silnika, też tak mam.

Ten typ tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gufi83: Piszesz, ze na obudowie (pokrywie) masz tylko 3 wypuski, dzisiaj ja sprawdziłem przy jednej C-360 (należącej do mojego wujka) są 4 wypuski. A ciągnik kilka lat temu był odmalowany i nawet taki szczegół został zaznaczony (ale nawet jakby nie był malowany, to by była widać), aż normalnie tak żałowałem, że cyfrówki nie miałem dzisiaj ze sobą wziętej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak powinna być założona tarcza sprzęgłowa I stopnia? Jej środkowa część (wielofrez) z jednej strony wystaje mniej, a z drugiej więcej. Którą stroną do silnika, dłuższą czy krótszą?

w 60 jest tak: I stopnia w kierunku do silnika, II stopnia do silnika

w 30 jest tak: I stopnia w kierunku skrzyni biegów, II stopnia do silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie tego wcześniej nie było, tylko teraz we zniwa się odezwało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory byscie wybrali ciagnik ktory mialby sluzyc jako jedyny w gospodarstwie c-360 czy c-360 3p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też stawiam na 3p Głownie chodzi o to że mało przepala. Razem z Ciapajem tworzą duet, który się sprawdza w moim gospodarstwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.

Chodzi o spalanie.

3p zrobi dosłownietą samą robote co C 360, w tym samym czasie spalając przy tym 3 razy mniej paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wg ciebie 3p pali 2 litry /mth bo mnie 360 pali 5-6/mth a robi ciężkie roboty a mam też MF 255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem okazje robić zwykłą C 360 i w głębokiej orce pługiem 3 skibowym skotłowała około 10l/mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem kiedyś 360, to na cały dzień orki w trzech skibach, z kolczatką, zbiornik-70 litrów, nie wiem czy dużo, czy mało, ale tak moja paliła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to też Ci wychodziło okolo 10l na godzine a ja 3p w orce na cały dzień nawet jednego pełnego zbiornika paliwa nie spale tylko zawsze jeszcze sporo zostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie pali w prasie claas roland 44S 60 litry gaz cały czas do spodu i dymka puszcza konkretnie a MF 255 wogóle nie daje rady z nią robić , mnie spalanie obu ciągników się wiele nie różni 3p może i pali mało jak ma lekko jak da mu się po garach to też spali i łatwiej go jest zajechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...