Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak ustawić pompe wtryskową bo mi coś kopci(na starej nie kopcił a jak założyłem nową to kopci na popielato)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, nie wiecie co może być że jak jade swoim 3p z podniesioną maszyną to mi ją ciągle podbija aż ciągnik skacze a jak zgasze ciągnik to maszyna z maksymalnego poziomu w przeciągu minuty ląduje na ziemii a pompa jak maszyna jest podniesiona to strasznie wyje a jak opuszczam to przestaje.

Co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podbijanie"- to nie wina pompy, tylko siłownika od podnośnika, albo rozdzielacza, lub też (nie wiem, czy te wersje miały) zaworu bezpieczeństwa (przeciążeniowego) siłownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urwała mi się szpilka która trzyma pokrywę głowicy. Czy ktoś wie jak to wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się - ta szpilka, na którek trzyma się pokrywa zaworów ? Normalnie, wykręcić, to co zostało (razem wyjdzie podstawa popychaczy zaworów, czy jak to zwał , wkręcić nową, ustawić luzy zaworowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może ile kosztuje taka szpilka i jak dokładnie ustawić zawory bo musze mieć traktor na czwartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyślij mi maila na pw, podeślę Ci instrukcję, a ile kosztuje - nie wiem, na pewno niewiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Panowie, nie wiecie co może być że jak jade swoim 3p z podniesioną maszyną to mi ją ciągle podbija aż ciągnik skacze a jak zgasze ciągnik to maszyna z maksymalnego poziomu w przeciągu minuty ląduje na ziemii a pompa jak maszyna jest podniesiona to strasznie wyje a jak opuszczam to przestaje.

Co to może być??

Wymień manszety na pewno są pozrywane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ile może być warta c360 sąsiada z 87roku, po remoncie silnika, 4 tyś motogodzin, nowe gumy radialne tył, przód nowe 750, troche cieknie pompa podnościka (sam go rwałem za przód a on przez belke koparke na lawecie, aż jakaś belka w pompie pękła ale podobno dobrze zrobione),no i kabina badziewiasta przerabiana z kabiny od c330. Sąsiad ceni 15 tyś nie wiem czy to okazja ale sam się zastanawiam nad tą 60 warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0oj chyba nie warto !!!!!!po co wpędzasz się w takie próchno, nie wiem czy zauważyłeś ze ona już ma prawie 20 lat wiec nie ma co się spodziewać ze bedzie ci służyła jak ta lala.kumpel kupił casa 644 4x4 z 87 !!!! za 21tyś moze warto jeszcze sie wstrzymac i jeszcze poskanowac rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam tą 60tkę od nowości, ja brałem mf255 a sąsiad zwątpił w mf i wziął 60m teraz tego żałuje, a narzeka najbardziej na spalanie bo ma sprzęt jak do władymirca a 60tka swoje spali, a ja chce coś do tura i na 2 góra 3 lata do belarki właściwie szukam 912 ale taka niewypracowana 60tka może to nie jest zły pomysł 4tyś motogodzin to chyba na 60tke nie wiele, mój mf ma ponad 15 tyś u śmiga tylko troche przylekki do pewnych robót i brakuje mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje, jak sobie wspomne jazde c360 a nawet starą 80tką niebo a ziemia, a w polu 80tka z tym samym sprzętem co 60tka spali mniej, jest do sprzedania też 60tka z orginalnym przebiegiem 1000mtg.

Moja mama powiedziała, że na podwórku nie chce widzieć żadnej sześćdziesiątki i prędzej zgodzi się na nową mtz z białorusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedźcie mi co jest że gdy włączę przekaźnik i dodam lekko gazu to w pompie czy tam gdzieś w skrzyni słychać takie trzeszczenie.

Dzieje się to tylko zimą ponieważ latem jest wszystko ok.

Jak trochę pojeżdżę to te jakby trzeszczenie ustępuje ale niepokoi mnie to a poza tym jest uciążliwe bo jak dam więcej gazy to jest to dosyć głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czysto ciekawskie:

Czy ktoś zakładał do swojej sześćdziesiątki hak, zamiast dolnego zaczepu? Wiem, o istnieniu tego z katalogu do C-360. I tak mnie ciekawi, czy ktoś już to zmieniał?

Jaki koszt? itp, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda do C-330, a że zaczep jest taki sam więc piszę, założyłem raz i wystarczy, niestety trzeba było demontować ramiona i wyjąć widełkowy dolny( zostawia się ramę dolnego ),żeby to działało, na pewno Hitch może przenieść wyższe obciążenia.Może jakby tak zrobił żeby nie trzeba bylo demontować ramion( podobnie jak w MTZecie albo w MF). Kupiłem go za 700 starych zlotych czyli 7gr kilkanaście lat temu ( wtedy bylo to taniej niż kosztował złom ) w czasie likwidacji Składnicy Maszyn Rolniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robie cały czas na haku !!!!

nie odczepiam ramion tylko zawsze trzeba podczepiać we 2!!!! Hak jest bardzo dobry jeśli chodzi o dociazanie ciagnika np. rozrzutnikiem mniej trzesie i dłuzej zyje przednia os w ciagniku!!!!! odczepiam tylko w żniwa bo musze babcia targać prase !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie narzekam na swoją. Mimo, że ma 24 lata - jest OK. Mój ciągnik ma wspomaganie, amortyzowaną przednią oś. Wyciszoną kabinę od Naglaka, plastykową maskę, dach i błotniki. Dobrym pomysłem była nagrzewnica, radio, wyciszenie pośrodku kabiny i z tyłu. Obok kokpitu jest mała lodówka. Ciągnik posiada również widlak z przodu i jest niezastąpiony w sadzie. Ma do ciągnięcia 2000 L opryskiwacz i kosiarkę. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Małym kosztem zainstalowałem wskaźnik poziomu paliwa. Do kabiny dołożono uchylne do tyłu drzwi z amortyzatorami oraz 4 lampy halogenowe. Przełożenie zaworów i przełączników z opryskiwacza do kabiny daje komfort i nie jest się narażonym na szkodliwe działanie oprysków. Podczas sezonu ciągnik obsługuje 11 ha sadów położonych w okręgu 2 km. Dzięki zmienionemu przełożeniu piątego biegu i wyższym oponom, podróż po drogach publicznych, to co innego niż do tej pory. Za nic nie zamienię mojego ciągnika. Ogólny koszt, to ok. 12 000 pln.

 

Gorąco polecam.

 

Chcesz zmienić komfort pracy i oblicze swojego ciągnika - daj znać!

 

--- rgudaj@op.pl ---

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!mam pytanko czy ktos z was zakladal do swego c-360 kabinke od karoserii www.karoseria.com i czy pasuje do niej kazda maska czy tylko ta postlicencyjna ich za 1700zl czy tez aby zamontowac inna maske trzeba dorabiac z przodu inne podszybie aby nie bylo dziur miedzy maska a kabina. wlasnie robie remont mej 60 i zastanawiam sie nad kabinami i maskami prosze o wypowiedzi i porade. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedźcie mi co jest że gdy włączę przekaźnik i dodam lekko gazu to w pompie czy tam gdzieś w skrzyni słychać takie trzeszczenie.

Dzieje się to tylko zimą ponieważ latem jest wszystko ok.

Jak trochę pojeżdżę to te jakby trzeszczenie ustępuje ale niepokoi mnie to a poza tym jest uciążliwe bo jak dam więcej gazy to jest to dosyć głośne.

wymień olej

 

/edit - Pon Lis 13 21:32:50

do KamilZ: COS OKOŁO 800 ZŁ A JAK MASZ LIPE CAŁY SILNIK TO ZAWIES DO IŁAWY DADZA CI DRUGI JAK BEDZESZ MIAŁ SZCZESCiE TO NIE BEDZESZ ZAŁOWAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. czy wie ktos ile kosztuje nowy wał korbowy do c360

z tego co patrzyłem to w grene wal kosztuje 755zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...