Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim ja tam na swoją 60tkę nie narzekam naprawdę dobry egzemplarz: skrzynia biegów pracuje bez usterki od nowości, blokada rozłącza się automatycznie, silnik(S-4003) brzytwa zasuwa na czerwonym, tylko tarcze sprzęgła trzeba zmieniać co 5 lat,ponieważ pracuje w sadzie(koszenie gałezi rozdrabniaczem,wyrywanie drzew, sadzenie,czasem opryski,podnosnik trzyma,pracuje z nią jescze ciapek i ursus3502sad. Kabinę w niej wygłuszyłem skrzynię biegów wygłuszyłem matą i linoleum w dachu zaś nawiew z filtrem powietrza i błotniki okrągłe takie do sadu. Pracuje 26 lat,ciapek 35 lat na 14ha sadu.60tka mi spala cały bak jak opryskam nią 18beczek(ślęza1014) tj 25 godzin zegarowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim ja tam na swoją 60tkę nie narzekam naprawdę dobry egzemplarz: skrzynia biegów pracuje bez usterki od nowości, blokada rozłącza się automatycznie, silnik(S-4003) brzytwa zasuwa na czerwonym, tylko tarcze sprzęgła trzeba zmieniać co 5 lat,ponieważ pracuje w sadzie(koszenie gałezi rozdrabniaczem,wyrywanie drzew, sadzenie,czasem opryski,podnosnik trzyma,pracuje z nią jescze ciapek i ursus3502sad. Kabinę w niej wygłuszyłem skrzynię biegów wygłuszyłem matą i linoleum w dachu zaś nawiew z filtrem powietrza i błotniki okrągłe takie do sadu. Pracuje 26 lat,ciapek 35 lat na 14ha sadu.60tka mi spala cały bak jak opryskam nią 18beczek(ślęza1014) tj 25 godzin zegarowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem kupiłem niedawno 360 3p i coś z pompą podnośnikową jest nie tak.jak przesune wajche od podnoszenia do tyłu to podnosi ale tylko do pułowy i wyżej nie chce.ale jak przesune tą krutką wajche(tą małą pod siedzeniem)do przodu to podniesie do samej góry ale jak podniesie to pompa wyje aż traktor przygasa.Pomużcie co może być?Czy to wina rozdzielacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja problem podnoszenia rowiązałemw inny sposób zamontowałem siłownik pomocniczy jak w zetoże i juz mi tak szybko nie opuszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tura na 360 i p-pe oryginalna i słabo podnosi jest jakaś inna pompa do 360 podnośnik ok tylko na turze większe ciężary obornik z głębokiej ściółki sianokiszonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy to dobrze jak w 60-tce zaraz po zgaszeniu ciagnika zapala sie lampka smarowania?Olej i filtr oleju rok temu zmieniałem.

 

PS jaki dobry olej wlac do skrzyni, czy wystarczy wlac tylko do skrzyni, czy też do podnośnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdej 60 z którą mialem do czynienia lampka zapalala sie prawie równocześnie ze zgaszeniem silnika- muyślę że tak powinno być.

 

Co do oleua to wymieniając w sierpniu podnośnik( zawiozłem stary razem z ramionami i za doplatą dostałem regenerowany) sprzedawca polecił mi Hipol. Wlewa sie go tylko do skrzyni- pompa olejowa wlaśnie stamtąd go pobiera. W instrukcji napisane jest ze powinno wlewać się 25 do 30 litrów pracując w terenach górzystych. Ja mam wlane 30 gdyż kiprujac musielem ustawiac traktor prawie w poziomie by pompa mogla pobierac olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej nagrzewając się staje się coraz rzadszy i przez to słabiej spełnia swe funkcje dlatego im gestszy tym lepszy. Slyszalem ze do hydrauliki silowej- podnośnik, wspomaganie dobry jest Hydrol ale on chyba troche drozszy jest... W mojej okolicy wszyscy śmigają na Hipolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zakupie Hipol.Jeszcze jedno-podnośnik mi lipnie podnosi i pytałem sie wujka i mówił,że sa jakieś simeringi przy ramionach czy coś i moga byc wyrobione i olej przepuszczaja i cisnienie spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze oringi na pompie sie wyrobiły i dlatego nie trzyma cisnienia jesli jednak dobrze kipruje to moze pierscienie na tłoczysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie jest to łatwe... trzeba odkrecić siedzenie i caly ten "plecak" z ramionami... później najlepiej we dwoch bo to strasznie ciężkie trzeba go unieść około 7-10 cm i wysunąc-najlepiej tyłem. Cała instalacja hydrauliki mieści sie właśnie w tym plecaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą u szczelką miałem wiecznie problemy:/ Kiedyś ktoś zrobił na hermetyk, ale ja zakladajacposmarowałem ją delikatnie farbą olejną i wyciekow nie ma Tą uszczelka ucieka olej bedący w moście i nie ma to wplywu na spadek cisnienia bezpośrednio w ukladzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha,ale gęstość oleju napewno ma wpływ na wydajność podnośnika,bo mam chyba z 15L oleju silnikowego w skrzyni(jeden zgrzyt) bo śruba sie poluzowała i wylało się duzo oleju a wlałem silnikowy bo tylko taki był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu to moze prze to poszły oringi na pompie... nalezalo by ja zregenerowac ( koszt nieduzy <40zł) zalac hipol i wtedy mysle ze powinno byc dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak oringi są w pompie a jest to rodzaj uszczelnienia. Jeśli oringi są zyżyte nie trzymają prawidłowego cisnienia oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyciągnąć pompę należy najpierw wypuścić olej, później odkręcić wszystkie śruby (6 albo na około takiego okrągłego dekla znajdujacego się pod spodem mostu. Razem z tym deklem wyjdzie pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha,to ten dekiel jest chyba nad dolnym zaczepem(fakt w moście) a ta pompa to chyba wyleci bo podobno cieżka,chyba trzeba uważać dzieki i jeszcze jedno ile może kosztować 25L Hipolu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dekiel z pompą trochę waży więc trzeba być ostrożnym. Ostatnio dokupilem 5l Hipolu po 6 zł za litr. Radzę wlać 30 wtedy nawet na pochyłościach łatwiej podnosić i kiprować- ja jak kończyłem orać a traktor ustawiony byl z góry to nie chciał podnosić pługa Wlałem tę piątkę i od razu inna robota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,teraz wiem jak naprawić dziada dzieki za odpowiedzi normalnie na jesieni nie było życia jak orałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...