Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę dziwna ta Twoja zasada

Ona sprawdza się gdy np. w silniku masz zalany mineralny a chciałbyś wlać syntetyk

Ale jeśli masz w silniku Superol, który jest nineralny i chciałbyś zmienić np. na Mobil też mineralny, to żadnych przecwskazń nie ma A silnik napewno będzie miał się sporo lepiej

Słyszałeś kiedyś piosenkę,,Nie wierz nigdy kobiecie’’? Ta zasada obowiązuje również i w przypadku olei. Dąłeś naprawdę dobry przykład Superol i Mobil(pies i kot). Życzę udanej zabawy podczas remontu silnika po takiej zamianie oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że lepiej jest wymienić olej na lepszej jakości, tylko o takiej samej klasie lepkości I żadnej zabawy z remontem nie będzie

Napewno szybciej załatwisz silnik na kiepskim oleju ,

 

Według Twojej teorii, to jak silnik ma dużo motogodzin za sobą, to należy mu lać olej przepalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobil to olej z górnej półki . A takie oleje(wyzszej klasy) mają własciwości myjące ! Troszkę jazdy i silnik jest ganc wymyty a przy okazji ma spore przedmuchy. Tak więc nic tylko remoncik pozostaje. Jestem zdania że najlepiej trzymać się jednego gatunku oleju od początku do końca żywotnosci silnika. Zresztą ja 12 lat temu zrobiłem tak w samochodzie , zmieniłem gatunki oleju z gorszego na lepszy i silnik padł ale wtedy byłem młody i nieświadomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą stosuję superol do ciągnika i kombajnu i nie narzekam. Tylko że w ciagniku wymieniam co 100 mth a w kombajnie przed sezonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że lepiej nie zmieniać oleju w trakcie eksploatacji!

Mobil to przykład jaki podałem. Wiadomo, że go nikt do ciągnika nie wleje, bo jest poprostu za drogi

Ja w ciągniku mam Lotosa Diesla i jest ok. przynajmniej w zimę nie gęstnieje aż tak bardzo. A że ciągnik jest dwa lata po remoncie, to przez rok nic mi nie ubywa oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według Twojej teorii, to jak silnik ma dużo motogodzin za sobą, to należy mu lać olej przepalony

Czy ja gdzieś napisałem o przepalonym? Ja jestem zdania, że należy trzymać się jednego oleju. I między bajki włożyć zapewnienia innych producentów o 100% zamienności olei nawet w tej samej klasie lepkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ja gdzieś napisałem o przepalonym? Ja jestem zdania, że należy trzymać się jednego oleju. I między bajki włożyć zapewnienia innych producentów o 100% zamienności olei nawet w tej samej klasie lepkości.

Oczywiści, że nie napisałeś

Ale idąc Twoim tokiem myślenia: "Jest zasada, że zawsze zmienia się na gorszy olej w miarę zużycia silnika"

To można dojść do ww. wnoisku

 

A tak na poważnie, to trzymać się tego, co jest już w silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM pytanie.Czemu jak odpalam 360 3p to mocno dymi białym dymem?

Czy to przez to że jest nie szczelna głowica czy bieże olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MAM pytanie.Czemu jak odpalam 360 3p to mocno dymi białym dymem?

Czy to przez to że jest nie szczelna głowica czy bieże olej?

Są to normalne objawy i nie ma powodu do niepokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzieki

Bo niedawno kupiłem i już myslałem że czeka go remont?A 360 3p ile bron pociągnie na lekkich ziemiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MAM pytanie.Czemu jak odpalam 360 3p to mocno dymi białym dymem?

Czy to przez to że jest nie szczelna głowica czy bieże olej?

 

Robisz mu kopcia i pali jak pszczółka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha dzieki

Bo niedawno kupiłem i już myslałem że czeka go remont?A 360 3p ile bron pociągnie na lekkich ziemiach?

A ile chcesz mu zaczepić? Max PIĘĆ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięć????Jak ja ciapkiem ciągam ciąganych 8 w tym 4 na ''14'' i 4 na ''12''

JA CHCEM ZROBIĆ NA WÓZKU SIEDEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odp o oleju jaki mam wlać.Z tego co napisaliście wywnioskowałem,że lepiej będzie jak wleje najzwyklejszy Superol(aktualnie taki jest w silniku).Nie chcę narazic się na remont.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za odp o oleju jaki mam wlać.Z tego co napisaliście wywnioskowałem,że lepiej będzie jak wleje najzwyklejszy Superol(aktualnie taki jest w silniku).Nie chcę narazic się na remont.

Jeśli Superol to tylko CC

Jak zmienisz na Turdus to napewno nic się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to moze byc w 60-tce jak jest zimna chce ja odpalic i wciskam gaz na maxa krece rozrusznikiem ona zalapie i gasnie musze tak z 3-4 razy zrobic i za kolejnym razem zapali? pozdr

 

Sprawdz pompe,wtryski ale zacznij od zaworka zwrotnego na pompie.

 

 

 

A co by moglo sie stac z tym zaworkim? mozna go jakos naprawic czy trzeba nowy? bo pompa byla niedawno robiona i wtryski tez. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to wina tego zaworka.wiem,że między innymi, utrudniony zapłon to wina dawki paliwa,przynajminiej ja tak mam,jak jest chłodno, to za 4-tym razem odpali.

 

Jeszcze co do oleju,jak wcześniej pisaliście,że jak bierze Superol,to turdusa nie bierze,to spróbuje,bo wiem,że nie wolno przerzucać się z mineralnego na półsyntetyk i syntetyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za odp o oleju jaki mam wlać.Z tego co napisaliście wywnioskowałem,że lepiej będzie jak wleje najzwyklejszy Superol(aktualnie taki jest w silniku).Nie chcę narazic się na remont.

Jeśli Superol to tylko CC

Jak zmienisz na Turdus to napewno nic się nie stanie

CC a jeszcze lepiej CD...

A jak zmienisz na TURDUS to na pewno nic sie nie stanie

przeszlem kiedys we wszystkich silnikach i zadnego nie remontowalem

pierwsza wymiana ciut wczesniej... i dalej juz czysciutko

a jak wspomne superol ( nawet CC )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj silnik nie trzyma ciśnienia oleju jeżeli panewki na wale i w korbowodach są zużyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CC a jeszcze lepiej CD...

A jak zmienisz na TURDUS to na pewno nic sie nie stanie

przeszlem kiedys we wszystkich silnikach i zadnego nie remontowalem

pierwsza wymiana ciut wczesniej... i dalej juz czysciutko

a jak wspomne superol ( nawet CC )...

Mój teść zalał do MTZ-a kupiony na targu tani Superol, jak się późnie okazało był to CB. Zalał go na wiosnę, a już latem kontrolka smarowania zaczęła się świecić. Po rozkręceniu misy olejowej okazało się, że smok przy pompie olejowej jest cały zalepiony czymś w rodzaju siliconu To samo filtr oleju Tak sobie chłopina zaoszczędził. Dobrze, że to tylko tak się skończyło Od tamtej pory jeździ na Turdusie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w oleje zaopatruje się w znanej i lubianej firmie .Mają tam wszystko od części po oleje.NIgdy nik nie narzeka.Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zalewał już chłodnicę płynem zamiast wodą? Zastanawiam się właśnie nad zastosowaniem płynu na czas zimiy ponieważ uporczywą rzeczą jak dla mnie jest ciągłe wlewania i spuszczanie wody przed mrozami. Należałoby chyba wtedy zmienić świece? Co o tym myślicie?

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Darmowe Ogłoszenia Rolnicze

http://www.e-rolnicze.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci dobrze odpala, to Zalej sobie płynem, płyn jest bardziej wskazany jak woda, ale jeśli do odpalenia w mrozie Musisz nalać ciepłą wode, to Daj sobie spokój z płynem, chyba że Masz jakiś podgrzewacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...