Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być przyczyną spadku ciśnienia w silniku?

Odrazu jak odpale silnik to jest 0,4 MPa i jak pochodzi tak dwie godzinki to spada do 0,1 MPa.

Czy może być przyczyną złej jakości olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu macie chłopaki porządne (w miare) kabiny

 

Porzadna to jest ta pierwsza i za droga,a druga niewarta swojej ceny,że tak powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być przyczyną spadku ciśnienia w silniku?

 

Zuzyty wał korbowy,panewki.Cofnij sie kilka stron do tyłyu to coś znajdziesz,bo zdaje mi sie,że było juz coś pisane o cisnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być przyczyną spadku ciśnienia w silniku?

Odrazu jak odpale silnik to jest 0,4 MPa i jak pochodzi tak dwie godzinki to spada do 0,1 MPa.

Czy może być przyczyną złej jakości olej?

Może to być zły olej (ale musiałoby to być wyjątkowe gówno, które po rozgrzaniu się ma konsystencję wody). Możesz mieć wyciek oleju za pompą olejową albo zużyty wał.

A tak na marginesie, to przy okazji zadawania takich pytań, mółbyś napisać na jakim oleju jeździsz, jaki przebieg ma silnik itd, łatwiej wtedy coś sensownego odpowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu macie chłopaki porządne (w miare) kabiny

 

Porzadna to jest ta pierwsza i za droga,a druga niewarta swojej ceny,że tak powiem.

 

Nowa kabina z błotnikami do 360 kosztuje 3 tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być przyczyną spadku ciśnienia w silniku?

Odrazu jak odpale silnik to jest 0,4 MPa i jak pochodzi tak dwie godzinki to spada do 0,1 MPa.

Czy może być przyczyną złej jakości olej?

Może to być zły olej (ale musiałoby to być wyjątkowe gówno, które po rozgrzaniu się ma konsystencję wody). Możesz mieć wyciek oleju za pompą olejową albo zużyty wał.

A tak na marginesie, to przy okazji zadawania takich pytań, mółbyś napisać na jakim oleju jeździsz, jaki przebieg ma silnik itd, łatwiej wtedy coś sensownego odpowiedzieć

 

 

Masz rację ! Według mnie to jest padnięty wał i panewki ! Jeżeli miałby wyciek to odrazu niebyłoby ciśnienia. U mnie na zimnym silniku jest 0,45 mpa na wolnych obrotach po rozgrzaniu przy 800 obr na min ciśnienie wgranicach 0,25-0,3 Mpa ( ciągnik c- 328 ) A tak na marginesie swieci ci kontrolka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu macie chłopaki porządne (w miare) kabiny

 

Porzadna to jest ta pierwsza i za droga,a druga niewarta swojej ceny,że tak powiem.

 

Nowa kabina z błotnikami do 360 kosztuje 3 tys zł.

 

Dzięki za info.Nowa to mnie nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jaki powinien być luz na zaworach ssącym i wydechowym??Szczelinomierz czy jak to sie tam nazywa mozna kupic w sklepie z czesciami do ciagnikow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierząc na zimnym silniku: 0,2-0,3 mm zarówno na ssącym jak i wydechowym. Szczelinomierz powinieneś bez problemu kupić w takim sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie trzeba liczyć na lata tylko mth gdyż jedeń przez 4 lata zrobi 1000 mth a drugi 4000mth. Ja mam 4000mth a w instrukcj pisze że zawory należy kontrolować co 500mth. Jak będzie ciepło to musze do nich zajżeć. Tylko mi się nie chce tyle rozkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mało robiłem przez ostatnie 4 lata bo miałem tylko 2,5ha a teraz 10ha,to jeszcze z rok porobie i dopiero wyreguluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widze że miałeś wieke gospodarstwo . Zawory można sprawdzić przy okazi jakiegoś remont. Jeśli dobrze chodzi to nie potrzeba nic grzebaćchyba że się nudzi. Ja bym nie zaglądał ale w zime mi troche słabo pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może czy do 60 nadałby sie mechanizm różnicowy od zetora bo planowałem pszenitowacv koło tależowe z atakiem aby zmniejszyc wycie ale niestety musze wymienic cały mechanizm bo jest za bardzo powycierany może ktoś juz to sprawdził ? posze o wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie ktoś może czy do 60 nadałby sie mechanizm różnicowy od zetora bo planowałem pszenitowacv koło tależowe z atakiem aby zmniejszyc wycie ale niestety musze wymienic cały mechanizm bo jest za bardzo powycierany może ktoś juz to sprawdził ? posze o wypowiedzi

 

Ja nitowałem koło od zetora najlepiej weź do sklepu od 360 i porównasz sobie , tylko że i tak pod obudowe łażysk ataku będziesz musiał dorabiać podkładke

 

wrażenia w kabinie 360 są dużo przyjemniejsze po przeróbce na zetora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie najlepsze przednie opony do C-360??Jedna jeszcze troche i szczeli bo popekana jak ziemia podczas suszy.Chodzi mi o to z jakiej firmy i za ile i żeby jak najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie ktoś może czy do 60 nadałby sie mechanizm różnicowyi

Radzę Ci wsadź oryginał, tylko go dobrze spasuj i będzie o.k. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos moze ma instrukcje od c-360 3P. Robie remont silnika i zdejmujac wałek krzywkowy najpierw odkręciłem od niego koło zebate, a tylko na nim jest cecha ( tak mi sie wydaje). Więc podczas składania wolałbym nie popełnic błedu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie najlepsze przednie opony do C-360??Jedna jeszcze troche i szczeli bo popekana jak ziemia podczas suszy.Chodzi mi o to z jakiej firmy i za ile i żeby jak najtaniej.

Oryginalne 16 calowe na allegro są po 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...